Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

22 luty 2023 o 12:27

napisał:



Witam,

Jesteśmy podmiotem posiadającym decyzję na zbieranie odpadów, ale również wytwarzającym odpady. W jaki sposób ewidencjonować odpad np. 16 02 14 jeśli go wytworzyliśmy, następnie zbieramy razem w kontenerze z przyjętymi odpadami 16 02 14 od innych wytwórców i razem przekazujemy łączną masę do instalacji. Obecnie w KEO mamy np tak: 0,5Mg wytworzenie 16 02 14, 1 Mg przyjęcie (od innych wytwórców), 1,5 Mg przekazanie do instalacji. Chodzi o to czy w zakładce przyjęte nie powinnam ująć tej masy z wytworzenia skoro jestem (i wytwarzającym i zbierającym) czy też to będzie zdublowanie masy?





Przyjęcie ,a wytworzenie ,to co innego. Przyjęcie +wytworzenie = przekazanie.

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2023 o 14:05

Witam, jesteśmy podmiotem odbierającym odpady z terenu gminy na podstawie umowy. Część odpadów jest od razu transportowana do instalacji przetwarzania a część np leki, elektrosprzęt jest u nas zbierany (my wystawiamy i przyjmujemy kartę KPOK) a następnie łącznie wystawiamy KPO dla danego kodu i wysyłamy do instalacji docelowej. W związku z tym czy my te kody wykazujemy w dziale XII o zebranych odpadach sprawozdania o wytwarzanych odpadach skoro te odpady wykazałam również w sprawozdaniu o odebranych odpadach komunalnych  składanym dla wójta, burmistrza...

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2023 o 21:09

Witam, jako podmiot odbierający część odpadów przekazujemy bezpośrednio do instalacji, a część np. elektroodpady, leki zostaja u nas, a następnie kartą KPO są przekazywane do instalacji. Czy na KEOK dla  takich odpadów prowadzimy ewidencję w zakładce odebrane i przyjęte czy tylko w zakładce odebrane? Przekazanie natomiast ewidencjonujemy na KEO w zakładce przekazanie?

F4odpowiedz

Mariusz W.

22 luty 2023 o 21:38

napisał:

Witam, jako podmiot odbierający część odpadów przekazujemy bezpośrednio do instalacji, a część np. elektroodpady, leki zostaja u nas, a następnie kartą KPO są przekazywane do instalacji. Czy na KEOK dla  takich odpadów prowadzimy ewidencję w zakładce odebrane i przyjęte czy tylko w zakładce odebrane? Przekazanie natomiast ewidencjonujemy na KEO w zakładce przekazanie?



Według mnie te KPOK w których występują Państwo w każdej z trzech stron (Przekazujący/Transportujący/Przejmujący) powinny być zaewidencjonowane w zakładkach Odbiór i Przyjęcie. W momencie przekazania tych odpadów uzupełniona będzie zakładka Przekazanie.
Odbiór dla mnie jest zakładką, która informuje o odpadach, które jednocześnie zostały odebrane i przekazane, a zakładka przyjęcie, gdy te odpady do Państwa trafiają.

Według mnie skoro przyjęcie będzie zaewidencjonowane na KEOK, to przekazanie również powinno być widoczne w KEOK, a nie w KEO - aby karta ewidencji się bilansowała.

F4odpowiedz

Gość

23 luty 2023 o 09:12

napisał:


napisał:


Witam, jako podmiot odbierający część odpadów przekazujemy bezpośrednio do instalacji, a część np. elektroodpady, leki zostaja u nas, a następnie kartą KPO są przekazywane do instalacji. Czy na KEOK dla  takich odpadów prowadzimy ewidencję w zakładce odebrane i przyjęte czy tylko w zakładce odebrane? Przekazanie natomiast ewidencjonujemy na KEO w zakładce przekazanie?





Według mnie te KPOK w których występują Państwo w każdej z trzech stron (Przekazujący/Transportujący/Przejmujący) powinny być zaewidencjonowane w zakładkach Odbiór i Przyjęcie. W momencie przekazania tych odpadów uzupełniona będzie zakładka Przekazanie.
Odbiór dla mnie jest zakładką, która informuje o odpadach, które jednocześnie zostały odebrane i przekazane, a zakładka przyjęcie, gdy te odpady do Państwa trafiają.



Według mnie skoro przyjęcie będzie zaewidencjonowane na KEOK, to przekazanie również powinno być widoczne w KEOK, a nie w KEO - aby karta ewidencji się bilansowała.







Przekazanie ewidencjonujemy na KEO bowiem podmiot odbierający np. leki czy elektroodpady wymaga od nas KPO. Dodatkowo zbieramy też leki i elektroodpady z PSZOK, a te wystawiają dla na KPO i ich przyjęcie jest ewidencjonowane na KEO. Przekazujemy natomiast odpady łącznie ( przyjęte z KPOK  i z KPO) kartą KPO do instalacji.
F4odpowiedz

Gość

23 luty 2023 o 14:39

Dzień dobry,

1
stycznia 2022 weszła w życie Ustawa z dnia 17 listopada 2021 r. o zmianie
ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 2151).
Zgodnie z nowymi przepisami odpady powstałe podczas robót budowlanych nie
będą już zaliczane do odpadów komunalnych
. Od 1 stycznia 2022 r. z pojęcia odpadów komunalnych wyłączono odpady
budowlane i rozbiórkowe, jednakże gmina musi zapewnić odbiór odpadów
budowlanych w punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK).

           
W związku z powyższym moje pytanie jest następujące:

  1. W jaki sposób (na podstawie
    jakich dokumentów) możemy odebrać gruz od osób fizycznych powstały w
    wyniku samodzielnie przeprowadzonego remontu, gdy mamy, jako podmiot
    odbierający odpady komunalne, zawartą z gminą umowę na odbiór między
    innymi odpadów budowlanych w ramach tzw. zbiórki objazdowej „spod bramki”
    (gmina nie prowadzi stacjonarnego PSZOK)? Czy możemy wystawić kartę KPOK i
    założyć kartę KEOK dla odebranego gruzu? Z tego gruzu będziemy
    sprawozdawać się do wójta danej gminy do 31.01.?

   2. W jaki sposób (na podstawie
jakich dokumentów) możemy odebrać gruz od osób fizycznych powstały w
wyniku samodzielnie przeprowadzonego remontu, gdy dana   osoba fizyczna
zgłosi się do nas o usługę wynajęcia kontenera (usługa odpłatna na
podstawie zlecenia- wystawiona jest faktura na daną osobę). Czy możemy od
takiej osoby odebrać gruz tylko na podstawie oświadczenia i jak prowadzić ewidencję? Jak się sprawozdawać?

F4odpowiedz

Gość

07 marzec 2023 o 11:15

Witam,

Mam pytanie. Nie było mnie w pracy 1,5roku a teraz jak wróciłam okazało się że osoba która mnie zastępowała nie ogarnęła tematów z BDO do końca.
Wystawiali grzecznie KPO ale nie wystawili ani jednej KEO ....
Co teraz? Nie mam Żadnej KEO za rok 2022...
Można je jakoś wystawić ,albo wyjaśnić sprawę u marszałka?


F4odpowiedz

Gość

08 marzec 2023 o 12:53

napisał:



Witam,



Mam pytanie. Nie było mnie w pracy 1,5roku a teraz jak wróciłam okazało się że osoba która mnie zastępowała nie ogarnęła tematów z BDO do końca.

Wystawiali grzecznie KPO ale nie wystawili ani jednej KEO ....

Co teraz? Nie mam Żadnej KEO za rok 2022...

Można je jakoś wystawić ,albo wyjaśnić sprawę u marszałka?






Może sprawozdanie zrobić z KPO tylko. Ewentualnie zadzwonić do urzędu i dopytać co w takiej sytuacji.
F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2023 o 15:06

Witam. Jestem nowo zatrudnionym pracownikiem załogi w firmie odbierającej odpady. Mam przejąć obowiązki prowadzania BDO i pojawił się teraz spór z osobą, która wcześniej zajmowała się tymi sprawami. Mianowicie proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:
- Czy KEO dla kodów od 17 .. .. zakładamy w zakładce "Odpady" czy "Odpady komunalne"?

- Czy odbierający i transportujący tego typu odpady do zakładu przetwarzania zaznacza w zakresie działalności tylko "Zb-zbieranie odpadów" czy coś jeszcze?
Z góry dziękuję za pomoc. Paweł


F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2023 o 12:58

napisał:



Witam. Jestem nowo zatrudnionym pracownikiem załogi w firmie odbierającej odpady. Mam przejąć obowiązki prowadzania BDO i pojawił się teraz spór z osobą, która wcześniej zajmowała się tymi sprawami. Mianowicie proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:

- Czy KEO dla kodów od 17 .. .. zakładamy w zakładce "Odpady" czy "Odpady komunalne"?




- Czy odbierający i transportujący tego typu odpady do zakładu przetwarzania zaznacza w zakresie działalności tylko "Zb-zbieranie odpadów" czy coś jeszcze?

Z góry dziękuję za pomoc. Paweł








Dostałam kiedyś info od obsługi BDO, że zakładka "odpady komunalne" dla KPOK. A zakładka "odpady" dla KPO.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter