Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

02 listopad 2022 o 14:49

napisał:


napisał: Odnośnie tego co powyżej. Czy będą mi groziły jakieś kary, jeśli prowadzę działalność 5 lat, a dopiero teraz złożę wniosek rejestracyjny?




napisał:






Dzień dobry, 

Prowadzę po godzinach mała działalność. Wytwarzam odpady z tworzyw sztucznych, w ciągu roku jest to około 80kg. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku ewidencji, muszę prowadzić ewidencję, ponieważ nie ma tam kodu. Jednak odpady powstające w ramach drobnej działalności o charakterze i składzie podobnym do powstających w gospodarstwach domowych, mogą być traktowane jak odpady komunalne, a jako wytwórca odpadów komunalnych taki podmiot nie wpisuje się w zakres wytwarzanie tych odpadów do Rejestru-BDO. Zatem co w sytuacji gdy będę miał kontrolę i zapytają dlaczego nie mamy BDO? Wystarczy takie uzasadnienie jak powyżej? Czy jest jakieś inne wyjście? 








Niestety  to nie są odpady komunalne - wpis  wymagany.
















Czy  nie możesz tych odpadów zaliczyć do kodu 17 02 03 - tworzywa sztuczne (do 5 Mg rocznie bez ewidencji) lub do 15 01 02 - opakowania z tworzyw sztucznych (do 0,5 Mg bez ewidencji?














F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

03 listopad 2022 o 07:09

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry,
Czy po dezaktywacji miejsca prowadzenia działalności w tym roku w BDO będzie możliwość wysłania sprawozdania za wytworzone odpady w następnym roku za to miejsce? Po wszelkich zmianach jest 30 dni na wysłanie wniosku aktualizacyjnego, więc chyba powinna być taka możliwość?




Oczywiście będzie można i nawet trzeba :-) . Dezaktywacja nie spowoduje zmian w ewidencji ,czy zrobieniu sprawozdania.






Wiem, że trzeba i na logikę system powinien na to pozwolić :-) ale w BDO od strony technicznej już mnie nic nie zdziwi :)))


U mnie była podobna sytuacja. BDO wpisało 3MPD mimo ,że miałam tylko jedno. Klienci wpisywali na  tych 3 i było ,to dość kłopotliwe. Po aktualizacji pozostało 1 MPD. Ale sprawozdanie musiałam zrobić z 3 i nie było żadnego problemu.



F4odpowiedz

Gość

03 listopad 2022 o 14:55

napisał:


napisał:




napisał: Odnośnie tego co powyżej. Czy będą mi groziły jakieś kary, jeśli prowadzę działalność 5 lat, a dopiero teraz złożę wniosek rejestracyjny?






napisał:








Dzień dobry, 

Prowadzę po godzinach mała działalność. Wytwarzam odpady z tworzyw sztucznych, w ciągu roku jest to około 80kg. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku ewidencji, muszę prowadzić ewidencję, ponieważ nie ma tam kodu. Jednak odpady powstające w ramach drobnej działalności o charakterze i składzie podobnym do powstających w gospodarstwach domowych, mogą być traktowane jak odpady komunalne, a jako wytwórca odpadów komunalnych taki podmiot nie wpisuje się w zakres wytwarzanie tych odpadów do Rejestru-BDO. Zatem co w sytuacji gdy będę miał kontrolę i zapytają dlaczego nie mamy BDO? Wystarczy takie uzasadnienie jak powyżej? Czy jest jakieś inne wyjście? 










Niestety  to nie są odpady komunalne - wpis  wymagany.























Czy  nie możesz tych odpadów zaliczyć do kodu 17 02 03 - tworzywa sztuczne (do 5 Mg rocznie bez ewidencji) lub do 15 01 02 - opakowania z tworzyw sztucznych (do 0,5 Mg bez ewidencji?














Myślę, że można by było do 17 02 03. Tylko w przypadku kontroli jak się wytłumaczyć? Wystarczy FV za odpady z tym kodem? Proszę wybaczyć, ale jestem zielony w temacie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. 












F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

04 listopad 2022 o 06:50

napisał:


napisał:




napisał:






napisał: Odnośnie tego co powyżej. Czy będą mi groziły jakieś kary, jeśli prowadzę działalność 5 lat, a dopiero teraz złożę wniosek rejestracyjny?








napisał:










Dzień dobry, 

Prowadzę po godzinach mała działalność. Wytwarzam odpady z tworzyw sztucznych, w ciągu roku jest to około 80kg. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku ewidencji, muszę prowadzić ewidencję, ponieważ nie ma tam kodu. Jednak odpady powstające w ramach drobnej działalności o charakterze i składzie podobnym do powstających w gospodarstwach domowych, mogą być traktowane jak odpady komunalne, a jako wytwórca odpadów komunalnych taki podmiot nie wpisuje się w zakres wytwarzanie tych odpadów do Rejestru-BDO. Zatem co w sytuacji gdy będę miał kontrolę i zapytają dlaczego nie mamy BDO? Wystarczy takie uzasadnienie jak powyżej? Czy jest jakieś inne wyjście? 












Niestety  to nie są odpady komunalne - wpis  wymagany.































Czy  nie możesz tych odpadów zaliczyć do kodu 17 02 03 - tworzywa sztuczne (do 5 Mg rocznie bez ewidencji) lub do 15 01 02 - opakowania z tworzyw sztucznych (do 0,5 Mg bez ewidencji?




















Myślę, że można by było do 17 02 03. Tylko w przypadku kontroli jak się wytłumaczyć? Wystarczy FV za odpady z tym kodem? Proszę wybaczyć, ale jestem zielony w temacie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. 










Jeżeli ,to są odpady to trzeba je przekazać. A przekazać można na KPO i z tego się rozliczamy. Mieścimy się w limitach i ewidencji nie trzeba mieć.














F4odpowiedz

Gość

17 listopad 2022 o 09:24

Witam,

Czy można prowadzić KEO na ilość odpadów dla których nie powinniśmy jej prowadzić?

Boimy sie sytuacji, że pod koniec roku jednak będziemy musieli mieć taka KEO dlatego wszystko ewidencjonujemy. Może okazać się jednak, że bedziemy mieli masę dla której jednak nie musimy prowadzić ewidencji .. wtedy na koniec roku usunąć taka KEO czy może zostać w systemie aby mieć podkładkę, że coś tam tworzyliśmy. Jak to widzicie ?


F4odpowiedz

Gość

23 listopad 2022 o 10:49

Dzień dobry,
czy u Państwa podczas potwierdzania KPOK także zniknęły nazwy gmin w polu obowiązkowym? Ostatnio pojawiła się możliwość wyboru nazywy gminy na prawach powiatu. Wszystkie KPOK stworzone właśnie z takim wyborem nie posiadają teraz nazwy gminy i od poniedziałku nie ma już opcji wyboru gmin na prawach powiatu. Czy ktoś może wie coś na ten temat?

F4odpowiedz

Gość

24 listopad 2022 o 13:42

Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?

F4odpowiedz

Gość

26 listopad 2022 o 11:19

napisał:

Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?



NIE
F4odpowiedz

gosia

30 listopad 2022 o 14:59

Mam wpis do BDO , wpisanych kilka kodów odpadów są też kody odpadów niebezpiecznych  , niektórych nie wytwarzam wcale , a odpad o kodzie 030105 mieszczę się w limitach rocznych i odpady z grupy 15 typowe komunalne . Prowadzę jednoosobową działalność . Nie prowadzę ewidencji  odpadów w związku z nieprzekroczeniem limitów wskazanych w rozporządzeniu. odpad 030105 oddany na oświadczenie iż nie prowadzę ewidencji . Czy to wystarczy  przy kontroli , ...

F4odpowiedz

Gość

05 grudzień 2022 o 14:43

napisał:


napisał:


Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?





NIE


Jest na to jakis przepis?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter