Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

09 wrzesień 2022 o 10:33

napisał:


napisał:


Kontrola zawsze ma rację ;) A na poważnie, to się bardzo czepiają. Nie jest nigdzie jasno określone czy zaznaczać to co z danym odpadem już już zrobiliśmy, czy to co dopiero zrobimy. Bardziej sensowne jest zakładanie KEO w wszystkimi możliwymi opcjami - w końcu to rodzaj działalności. Tak patrząc, to nie powinienem zakładać KEO na początku roku dla swoich kodów, bo nic jeszcze z nimi nie zrobiłem. 





Dziękuję za odpowiedź. W samo sedno. Nie jest okreslone.


Rodzaj działalności dla danego kodu- chyba nie chodzi o naszą działalność ogólnie. Wydaje mi się ,że wiemy co z danym kodem możemy zrobić. Jeżeli nie mamy pozwolenia na przetwarzanie ,to nie możemy zaznaczyć Od,U. Jeżeli możemy tylko wytwarzać ,to zaznaczamy W, a nie Od.Wszystko zależy co mamy w pozwoleniu tak ?
F4odpowiedz

Mariusz W.

10 wrzesień 2022 o 17:08

napisał:


napisał:




napisał:



Kontrola zawsze ma rację ;) A na poważnie, to się bardzo czepiają. Nie jest nigdzie jasno określone czy zaznaczać to co z danym odpadem już już zrobiliśmy, czy to co dopiero zrobimy. Bardziej sensowne jest zakładanie KEO w wszystkimi możliwymi opcjami - w końcu to rodzaj działalności. Tak patrząc, to nie powinienem zakładać KEO na początku roku dla swoich kodów, bo nic jeszcze z nimi nie zrobiłem.







Dziękuję za odpowiedź. W samo sedno. Nie jest okreslone.




Rodzaj działalności dla danego kodu- chyba nie chodzi o naszą działalność ogólnie. Wydaje mi się ,że wiemy co z danym kodem możemy zrobić. Jeżeli nie mamy pozwolenia na przetwarzanie ,to nie możemy zaznaczyć Od,U. Jeżeli możemy tylko wytwarzać ,to zaznaczamy W, a nie Od.Wszystko zależy co mamy w pozwoleniu tak ?



Ja zawsze oznaczam rodzaj działalności w oparciu o decyzję dla danego kodu odpadu. Wzór karty ewidencji odpadu w objaśnieniach dla tego pola nie określa jasno sposobu postępowania:
"10) Zaznaczyć symbolem X właściwy
kwadrat: W – wytwarzanie odpadów, Zb – zbieranie odpadów, Od – odzysk, Un –
unieszkodliwianie, Ok – odbieranie odpadów komunalnych.

"

Oczywiście od momentu wejścia w życie BDO nie ma już ''Ok" - jest za to KEOK.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

12 wrzesień 2022 o 08:39

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Kontrola zawsze ma rację ;) A na poważnie, to się bardzo czepiają. Nie jest nigdzie jasno określone czy zaznaczać to co z danym odpadem już już zrobiliśmy, czy to co dopiero zrobimy. Bardziej sensowne jest zakładanie KEO w wszystkimi możliwymi opcjami - w końcu to rodzaj działalności. Tak patrząc, to nie powinienem zakładać KEO na początku roku dla swoich kodów, bo nic jeszcze z nimi nie zrobiłem.









Dziękuję za odpowiedź. W samo sedno. Nie jest okreslone.






Rodzaj działalności dla danego kodu- chyba nie chodzi o naszą działalność ogólnie. Wydaje mi się ,że wiemy co z danym kodem możemy zrobić. Jeżeli nie mamy pozwolenia na przetwarzanie ,to nie możemy zaznaczyć Od,U. Jeżeli możemy tylko wytwarzać ,to zaznaczamy W, a nie Od.Wszystko zależy co mamy w pozwoleniu tak ?








Ja zawsze oznaczam rodzaj działalności w oparciu o decyzję dla danego kodu odpadu. Wzór karty ewidencji odpadu w objaśnieniach dla tego pola nie określa jasno sposobu postępowania:
"10) Zaznaczyć symbolem X właściwy

kwadrat: W – wytwarzanie odpadów, Zb – zbieranie odpadów, Od – odzysk, Un –

unieszkodliwianie, Ok – odbieranie odpadów komunalnych.

"



Oczywiście od momentu wejścia w życie BDO nie ma już ''Ok" - jest za to KEOK.



Nie ma zapisu jak dokładnie postępować, tylko zapis" Zakres działalności dla kodu odpadu". Nigdzie nie pisze ,że nie wolno zaznaczać póki czegoś z tym kodem nie zrobimy. A więc interpretacja WIOŚ ,że nie wolno zaznaczać czegoś jest nie do końca prawdą. Wszystko zależy od kontrolującego niestety. Ja zawsze zaznaczam ,to co mam w decyzji. I prowadząc przez wiele lat ew. nigdy nie było z tym problemu.


F4odpowiedz

GOŚCIU

12 wrzesień 2022 o 10:27

Czy naklejki i kartki przyczepiane do opakowań na hali w celu identyfikacji odpadu należy traktować jako opakowanie i trzeba się z nich sprawozdawać?

F4odpowiedz

Gość

12 wrzesień 2022 o 11:11

napisał:

Czy naklejki i kartki przyczepiane do opakowań na hali w celu identyfikacji odpadu należy traktować jako opakowanie i trzeba się z nich sprawozdawać?



Według mnie nie, bo obowiązki dotyczą wprowadzania produktów w opakowaniach. Tutaj mamy odpad, który raczej nie podchodzi pod definicję produktu. Przy zdejmowaniu kartki wytwarzamy po prostu odpad.
F4odpowiedz

GOŚĆ

13 wrzesień 2022 o 12:39

Czy odpad w postaci zużytego oleju silnikowego w ilości 3l powstały w firmie transportowej można przechowywać w baniaku 5l po płynie do spryskiwaczy? Czy wytwórca może sam dostarczyć ten odpad do firmy zajmującej się przetwarzaniem i zbieraniem tych substancji? Czy trzeba nakleić etykietę dla odpadu niebezpiecznego? Czy tylko w przypadku ilości powyżej 5l?

F4odpowiedz

Gość

13 wrzesień 2022 o 12:45

Hej. Wypełniając KPO źle wpisałam nr odpadu - zamiast 17 05 04 to 17 09 04. Transportujący i odbierający potwierdzili to. Teraz nie mogę wystawić z tej karty KEO na kod 17 05 04. Da się jakoś poprawić kod tego odpadu?

F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2022 o 07:48

napisał:

Hej. Wypełniając KPO źle wpisałam nr odpadu - zamiast 17 05 04 to 17 09 04. Transportujący i odbierający potwierdzili to. Teraz nie mogę wystawić z tej karty KEO na kod 17 05 04. Da się jakoś poprawić kod tego odpadu?



Na tym etapie już się nie da nic zrobić. Twórcy systemu BDO założyli, że jest on przeznaczony dla osób niemylnych.
F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2022 o 08:08

napisał:


napisał:


Hej. Wypełniając KPO źle wpisałam nr odpadu - zamiast 17 05 04 to 17 09 04. Transportujący i odbierający potwierdzili to. Teraz nie mogę wystawić z tej karty KEO na kod 17 05 04. Da się jakoś poprawić kod tego odpadu?





Na tym etapie już się nie da nic zrobić. Twórcy systemu BDO założyli, że jest on przeznaczony dla osób niemylnych.


Najlepiej zaewidencjonować błędne KPO na prawidłowej KEO z odpowiednim komentarzem.
F4odpowiedz

Gość

14 wrzesień 2022 o 09:44

można jeszcze w porozumieniu z odbiorcą nie zaciągać tej KPO do ewidencji, wystawić nowe KPO z adnotacją ze zastępuje błędną kartę.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter