Top baner   marzec 2019   wersja 8 b   ostateczny

Czy muszę prowadzić kartę odpadów lub ich przekazania?

Założony przez Gość 30 październik 2018 o 13:51
Dzień dobry, proszę o wyjaśnienie mi czy prowadząc sklep komputerowy mając tylko odpady kartonowe plastikowe muszę prowadzić te karty? ile musi być tych kartonów, plastików by był wymóg tych kart? Czy wystarczy mi umowa zawarta z firmą zabierającą śmieci? Czy muszę się zarejestrować do BAZY DANYCH OPAKOWAŃ. Z góry dziękuje za odp.

Gość31 październik 2018 o 08:29

Odpady w postaci opakowań z papieru oraz opakowań z tworzyw sztucznych, każdy wytwórca tych odpadów jest zobowiązany do prowadzenia Kart Przekazania Odpadów oraz zgodnie z ogólną zasadą wyrażoną w art 66 ust. 1 ustawy z 14.12.2012 r. o odpadach, posiadacz odpadów jest obowiązany do prowadzenia na bieżąco ich ilościowej i jakościowej ewidencji zgodnie z katalogiem odpadów określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 4 ust. 3 ww. ustawy.
 Ww. rodzaje odpadów nie obejmuje rozporządzenia Ministra Środowiska z 12.12.2014 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów, zatem trzeba prowadzić ewidencję odpadów.
Ponadto umowa za firmą odbierająca odpady nie wystarczy jako dokument potwierdzający przekazanie odpadów, przekazanie odpadów potwierdza się Kartą Przekazania Odpadów.
A każdy wytwórca odpadów prowadzący odpadów ewidencję odpadów musi uzyskać wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami w tym zakresie. 

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość11 grudzień 2018 o 14:14

Czy firma produkujaca opakownia z tektury litej musi byc zarejestrowana w BDO ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość12 grudzień 2018 o 08:41

Gość napisał:

Czy firma produkujaca opakownia z tektury litej musi byc zarejestrowana w BDO ?


Moim zdaniem tak. Według mnie, wprowadzasz opakowania na rynek krajowy lub/i eksportujesz opakowania, dlatego zgodnie z art. 51 ust. 6 ustawy o odpadach, musisz mieć wpis do BDO. 
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość06 luty 2019 o 13:48

Witam,
Jeśli Firma A, produkuje opakowania z tworzyw sztucznych na zlecenie firmy B, to czy firma B musi mieć wpis (przy założeniu, że na niektórych produktach jest logo firmy B)?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość01 marzec 2019 o 11:46

Dzień dobry, czy jeżeli firma segreguje odpady to musi mieć kartę przekazania i prowadzić ewidencję odpadu dla kodów :15 01 01, 15 01 02 ? W przypadku odpadów niesegregowanych wiem, że te dokumenty są wymagane a jak jest z odpadami segregowanymi ? Dziękuję za odpowiedź.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość05 marzec 2019 o 08:30

Gość napisał:



Witam,

Jeśli Firma A, produkuje opakowania z tworzyw sztucznych na zlecenie firmy B, to czy firma B musi mieć wpis (przy założeniu, że na niektórych produktach jest logo firmy B)?





W takiej sytuacji jako wprowadzającego opakowania uważa się firmę, której logo widnieje na opakowaniach. Więc to ta firma powinna mieć wpis do BDO.
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość05 marzec 2019 o 08:33

Gość napisał:

Dzień dobry, czy jeżeli firma segreguje odpady to musi mieć kartę przekazania i prowadzić ewidencję odpadu dla kodów :15 01 01, 15 01 02 ? W przypadku odpadów niesegregowanych wiem, że te dokumenty są wymagane a jak jest z odpadami segregowanymi ? Dziękuję za odpowiedź.


Rozumiem, że te odpady powstają w związku z prowadzona działalnością? Jeśli tak to odpady klasyfikowane jako 15 01 01 i 15 01 02 powinny być przekazywane na podstawie KPO.
F3odpowiedz
F4cytuj

Globus01 kwiecień 2019 o 20:27

Do Gość:
Nie można mylić pojęc: "produkujący opakowania" z "wprowadzający produkt w opakowaniu". Przy produkcji opakowań "logo" nie ma żadnego znacznia, natomiast przy wprowadzniu produktu w opakowaniu na rynek już tak.

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.