Baner eko soft 2023 bdo

Obliczenie wysokości roszczeń - Praktyka

Założony przez uslugi.komunalne 06 luty 2019 o 08:18

Gość

15 październik 2019 o 12:46

Witam, chyba nie do końca rozumiem jak mam wyliczyć tą wysokość stawki, czy ktoś może mi wytłumaczyć na podanym przeze mnie przykładzie?
Opakowania z papieru i tektury o kodzie 15 01 01 przykładowo maksymalną łączną masę odpadów, które mogą być magazynowane w okresie roku mam 600 Mg, a odpadów o tym kodzie, które mogą być magazynowane w tym samym czasie 50 Mg. Stawka według rozporządzenia to 400 zł tak?
Jak to się ma do tego wzoru?

WZÓR - STAWKA ZABEZPIECZENIA ROSZCZEŃ W PRZYPADKU MAGAZYNOWANIA ODPADÓW NALEŻĄCYCH DO RÓŻNYCH KATEGORII, O KTÓRYCH MOWA W § 2 UST. 1 PKT 3–11 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ŚRODOWISKA W SPRAWIE WYSOKOŚCI STAWEK ZABEZPIECZENIA ROSZCZEŃ, JEŻELI SUMA MAKSYMALNYCH MAS ODPADÓW JEST MNIEJSZA LUB RÓWNA NAJWIĘKSZEJ MASIE ODPADÓW

infoRgrafika

gdzie poszczególne symbole oznaczają:

S – wysokość stawki zabezpieczenia roszczeń,

Sk1, Sk2, ..., Skn – wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń określone dla poszczególnych kategorii odpadów, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 7 lutego 2019 r. w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń (Dz. U. poz. 256),

mk1, mk2, ..., mkn – sumy mas wszystkich odpadów należących do danej kategorii, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 7 lutego 2019 r. w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń.

Wzór pobrany z Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 7 lutego 2019 r. w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia
roszczeń (Dz. U. z 2019 poz. 256)

https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2019.029.0000256,rozporzadzenie-ministra-srodowiska-w-sprawie-wy...


F4odpowiedz

Gość

16 październik 2019 o 13:35

Do Gość:
W przedstawionym wypadku (1 kodu odpadu) nie korzystamy z tego wzoru. Proszę uważnie przeczytać rozporządzenie.

F4odpowiedz

Adriana

21 październik 2019 o 14:33

Witam, 
Czy ktoś może wybrał gwarancję bankową, jako zabezpieczenie roszczeń?  Instytucja wydająca decyzję, rozkłada ręce, wydanie ostatecznej decyzji na nosie a w dalszym ciągu nie wiem, co dokładnie ma się znajdować w decyzji. 
Ktoś już może to przechodził? 

Pozdrawiam :)

F4odpowiedz

Kamila H.

Liczba postów: 24

Od: 02.01.2019

28 październik 2019 o 11:47

Do Adriana:


A z czym dokładnie jest problem? Moja firma wybrała gwarancję bankową - jesteśmy w trakcie robienia poprawek do wniosku o zmianę dotychczasowego pozwolenia na przetwarzanie. Ostatnio trochę rozmawiałam z panią z naszego Urzedu Miasta z Wydziału Ochrony Środowiska, więc może będę w stanie coś podpowiedzieć.

F4odpowiedz

Gość

28 listopad 2019 o 09:49

Gość napisał:

osobny temat: Kto jest stroną postępowania w decyzjach odpadowych na zbieranie i przetwarzanie, wszyscy właściciele nieruchomości na której znajduje się instalacja czy tylko władający instalacją. Proszę o odpowiedź


odp - art. 170 ustawy o odpadach
F4odpowiedz

Gość

10 grudzień 2019 o 13:25

Gość napisał:

witam
czy te 1500zł za tonę odpadów niebezpiecznych to jest kwota za dzień czy miesiąc?
jezeli przechowuję stalę tonę to ile zapłacę?
z góry dziekuje za odp.



F4odpowiedz

Iw

15 styczeń 2020 o 14:25

Witam,
Mam problem z obliczeniem NMO do zabezpieczenia roszczeń...
Wniosek o decyzję będę składać do Starostwa, bo rocznie nie będziemy przekraczać 3000 Mg.

Prowadzę skup złomu. Plac magazynowy ma ok 3500 m2. Natomiast gęstość stali wynosi 7,8Mg/m3. Składowanie na max 4m wysokości.


Natomiast jakbym chciała obliczyć największa masę odpadów biorąc pod uwagę tę gęstość wyjdzie mi ilość z kosmosu... A cały plac nigdy nie będzie tak zapełniony.
Jak to rozwiązać? Czy gęstość stali nie powinna być niższa?


F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 21:38

witam  prosze jak   napisac  masy nasypowe dla aluminium ,miedzi,mosiadzu,brąnzu,cynku,ołowiu,mieszaniny metali .stali nierdzewnej , puszki alu oraz mieszaniny metali i jak to pogodiz z big bagami,bardzo prosze o podpowiedz

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 12:19

Gość napisał:

witam  prosze jak   napisac  masy nasypowe dla aluminium ,miedzi,mosiadzu,brąnzu,cynku,ołowiu,mieszaniny metali .stali nierdzewnej , puszki alu oraz mieszaniny metali i jak to pogodiz z big bagami,bardzo prosze o podpowiedz


Średnio można przyjąć 2 Mg/m3.
F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 12:20

Gość napisał:


Gość napisał:


witam
czy te 1500zł za tonę odpadów niebezpiecznych to jest kwota za dzień czy miesiąc?
jezeli przechowuję stalę tonę to ile zapłacę?
z góry dziekuje za odp.



1500 zł zliczone od największej masy odpadów, które mogłyby być
magazynowane w tym samym czasie w instalacji, obiekcie budowlanym lub jego części lub innym miejscu
magazynowania odpadów. Jest to wielkość hipotetyczna której nie da się przekroczyć. Każdy powinien skorelować ją w odniesieniu do miejsc magazynowania.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter