Baner eko soft 2023 bdo

Obliczenie wysokości roszczeń - Praktyka

Założony przez uslugi.komunalne 06 luty 2019 o 08:18

Gość

10 luty 2020 o 09:33

Witam.

Skąd bierzecie gęstości poszczególnych metali (aluminium, miedź, mosiądz itp.) ?  
I jak w końcu jest ze stalowym złomem ? Jedni tu piszą 0,8-1,9 Mg/m3 w innym miejscu znowu 7,8 Mg/m3...

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2020 o 15:35

Dzisiaj od Miłych Pań w Starostwie (Bielsko-Biała) dowiedziałem się ze dla metali można spokojnie przyjąć zakres 0,5-1 Mg i nikt tego nie będzie kwestionował.

F4odpowiedz

Gość12

21 luty 2020 o 12:46

dzień dobry, ja walczę ze zrozumieniem "pojemności instalacji wyrażonej w Mg" dla składowania i niestety nie potrafię odróżnić tego od "największej masy odpadów, które mogłyby być magazynowane". Skoro NMO to najwięcej Mg ile da się upchnąć, to czym innym jest pojemność w Mg w przypadku składowania? Rozumiem, że przy prawdziwej instalacji można określić ile odpadów w Mg jest w stanie przyjąć i nie ma to nic wspólnego z masą magazynowaną, która może być większa. Zanim znajdę odpowiedź (jeśli jest) na to pytanie, kolejne dotyczy gęstości odpadów, bo przecież te są różne i w zależności od nich wychodzą diametralnie różne zabezpieczenia roszczeń. Mam poważną obawę, graniczącą z pewnością, że będziemy mieć typowo polskie rozwiązanie tego problemu - jakoś to trzeba napisać, a urzędnicy może jakoś to klepną. Szacunek do siebie i prawa stanowionego zerowy, taki jest efekt pisanej na ściance toalety ustawy. Jeśli ktoś z Państwa zna odpowiedź odnośnie różnic w "pojemności" i NMO oraz co do sposobu określania gęstości (średnia ważona?), to bardzo proszę o informację

F4odpowiedz

Gość

21 luty 2020 o 14:45

z własnej autopsji:

skupuję złom stalowy i kolorowy z wyłączeniem niebezpiecznych
Obliczyłem kubaturę wszystkich miejsc do składowania co pomnożyłem przez gęstość i przez stawkę. W moim przypadku 1zł. Wyszła mi pewna kwota ok. 400 zł
We wniosku przy każdym kodzie osobno podałem szacunkowe wartości zbieranych ilości opierając się na zestawieniach z poprzednich lat.

Urzędnik powiedział tak: proszę wpisać ogólną wartość (np. 400 ton dla wszystkich rodzajów złomu) bo nie wiadomo czy nie wydarzy się sytuacja gdzie przyjedzie ktoś z 10 tonami aluminium a pan będzie już ponad limit wpisany dla konkretnego kodu. Wiem, że co urzędnik to inne podejście, ja mam tę przyjemność, że człowiek ma ludzkie podejście do sprawy. Bo tu ważna jest największa ilość zmagazynowana w tym samym czasie. A całkowita pojemność ma być po prostu większa niż NMO. 

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 10:30

Gość napisał:

z własnej autopsji:

skupuję złom stalowy i kolorowy z wyłączeniem niebezpiecznych
Obliczyłem kubaturę wszystkich miejsc do składowania co pomnożyłem przez gęstość i przez stawkę. W moim przypadku 1zł. Wyszła mi pewna kwota ok. 400 zł
We wniosku przy każdym kodzie osobno podałem szacunkowe wartości zbieranych ilości opierając się na zestawieniach z poprzednich lat.

Urzędnik powiedział tak: proszę wpisać ogólną wartość (np. 400 ton dla wszystkich rodzajów złomu) bo nie wiadomo czy nie wydarzy się sytuacja gdzie przyjedzie ktoś z 10 tonami aluminium a pan będzie już ponad limit wpisany dla konkretnego kodu. Wiem, że co urzędnik to inne podejście, ja mam tę przyjemność, że człowiek ma ludzkie podejście do sprawy. Bo tu ważna jest największa ilość zmagazynowana w tym samym czasie. A całkowita pojemność ma być po prostu większa niż NMO. 

Witam
Czy mogę rzechowywać złom w bib bagach?
Czy dla dla złomu stalowego i kolorowego oraz dla puszek aluminiowych mogę przyjąć taką samą gęstoś. 


F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 13:41

Gość napisał:


Gość napisał:


z własnej autopsji:

skupuję złom stalowy i kolorowy z wyłączeniem niebezpiecznych
Obliczyłem kubaturę wszystkich miejsc do składowania co pomnożyłem przez gęstość i przez stawkę. W moim przypadku 1zł. Wyszła mi pewna kwota ok. 400 zł
We wniosku przy każdym kodzie osobno podałem szacunkowe wartości zbieranych ilości opierając się na zestawieniach z poprzednich lat.

Urzędnik powiedział tak: proszę wpisać ogólną wartość (np. 400 ton dla wszystkich rodzajów złomu) bo nie wiadomo czy nie wydarzy się sytuacja gdzie przyjedzie ktoś z 10 tonami aluminium a pan będzie już ponad limit wpisany dla konkretnego kodu. Wiem, że co urzędnik to inne podejście, ja mam tę przyjemność, że człowiek ma ludzkie podejście do sprawy. Bo tu ważna jest największa ilość zmagazynowana w tym samym czasie. A całkowita pojemność ma być po prostu większa niż NMO. 


Witam
Czy mogę przechowywać złom w bib bagach?
Czy dla dla złomu stalowego i kolorowego oraz dla puszek aluminiowych mogę przyjąć taką samą gęstoś. 

Możesz. Ja tak zaznaczałem we wniosku. Kolor, frakcje drobne (wióry, włosy drobny odpad spod piły) przechowuję w big-bagach lub zamykanych pojemnikach. Gęstość dla stalowego i koloru przyjąłem jedną: 0,6 Mg/m3 i przeszło.


F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 13:53

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



z własnej autopsji:

skupuję złom stalowy i kolorowy z wyłączeniem niebezpiecznych
Obliczyłem kubaturę wszystkich miejsc do składowania co pomnożyłem przez gęstość i przez stawkę. W moim przypadku 1zł. Wyszła mi pewna kwota ok. 400 zł
We wniosku przy każdym kodzie osobno podałem szacunkowe wartości zbieranych ilości opierając się na zestawieniach z poprzednich lat.

Urzędnik powiedział tak: proszę wpisać ogólną wartość (np. 400 ton dla wszystkich rodzajów złomu) bo nie wiadomo czy nie wydarzy się sytuacja gdzie przyjedzie ktoś z 10 tonami aluminium a pan będzie już ponad limit wpisany dla konkretnego kodu. Wiem, że co urzędnik to inne podejście, ja mam tę przyjemność, że człowiek ma ludzkie podejście do sprawy. Bo tu ważna jest największa ilość zmagazynowana w tym samym czasie. A całkowita pojemność ma być po prostu większa niż NMO. 



Witam
Czy mogę przechowywać złom w bib bagach?
Czy dla dla złomu stalowego i kolorowego oraz dla puszek aluminiowych mogę przyjąć taką samą gęstoś. 

Możesz. Ja tak zaznaczałem we wniosku. Kolor, frakcje drobne (wióry, włosy drobny odpad spod piły) przechowuję w big-bagach lub zamykanych pojemnikach. Gęstość dla stalowego i koloru przyjąłem jedną: 0,6 Mg/m3 i przeszło.


ok. Dziękuję bardzo




F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 13:56

Gość napisał:


Witam.

Skąd bierzecie gęstości poszczególnych metali (aluminium, miedź, mosiądz itp.) ?  
I jak w końcu jest ze stalowym złomem ? Jedni tu piszą 0,8-1,9 Mg/m3 w innym miejscu znowu 7,8 Mg/m3...




Aluminium 2,7 g/cm3


Mosiądz 8,73 g/cm3


Miedź 8,96 g/cm3


Czy prawidłowe są te gęstości?




F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 15:35

Gość napisał:


Gość napisał:




Witam.

Skąd bierzecie gęstości poszczególnych metali (aluminium, miedź, mosiądz itp.) ?  
I jak w końcu jest ze stalowym złomem ? Jedni tu piszą 0,8-1,9 Mg/m3 w innym miejscu znowu 7,8 Mg/m3...






Aluminium 2,7 g/cm3



Mosiądz 8,73 g/cm3



Miedź 8,96 g/cm3



Czy prawidłowe są te gęstości?




Z internetu mam te gęstości.
Nie wiem czy dobrze.
I teraz co dalej z tym zrobić?




F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 18:08

WITAM TAKA PROSBA CZY MORZE KTOŚ OBLICZYC ZABESPIECZENIE ROSZCZEN WEDŁUG WZORU [PRZYKLAD]???

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter