Baner eko soft 2023 bdo

Obliczenie wysokości roszczeń - Praktyka

Założony przez uslugi.komunalne 06 luty 2019 o 08:18

Gość

19 czerwiec 2019 o 14:52

prosze o pomoc czy ktos morze podc namiar  na firme ubespieczeniowa  w sprawie zabespieczenia roszczen  formie polisy  .

F4odpowiedz

Złomiara

25 czerwiec 2019 o 09:31

Witam serdecznie,

moje pytanie brzmi: czy jeżeli prowadząc skup złomu - NIE skupuję materiałów niebezpiecznych, muszę się starać o operat przeciwpożarowy? Pytam, ponieważ z mojego rozumowania ustawy nie muszę się starać o operat, a BHPowiec, z którym rozmawiałam twierdzi, że każdy złom musi mieć operat bez względu na to czy posiadam odpady niebezpieczne, czy nie. Z góry dziękuję za odpowiedź

F4odpowiedz

Gość

25 czerwiec 2019 o 11:36

Do Złomiara:
Zgodnie z art.41a ust.8 Ustawy o odpadach Przepisów dotyczących przeprowadzania kontroli przez komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej oraz wykonania operatu przeciwpożarowego, o którym mowa w art. 42 ust. 4b pkt 1, nie stosuje się w przypadku zezwoleń na zbieranie odpadów, zezwoleń na przetwarzanie odpadów oraz pozwoleń na wytwarzanie odpadów uwzględniających zbieranie lub przetwarzanie odpadów, które dotyczą wyłącznie odpadów niepalnych. Wobec tego, jeżeli masz zamiar zbierać wyłącznie odpady niepalne nie musisz wykonywać operatu ppoż


F4odpowiedz

Gość

25 czerwiec 2019 o 20:56

Do Gość: Mam informacje z lutego tego roku. ŻADNA firma ubezpieczeniowa nie ma zamiaru wystawiać polisy na coś takiego. GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA - mają ją w ofercie tylko 3 firmy:[..], nie pod takie zabezpieczenie (info tak samo z lutego 2019), ewentualnie GWARANCJA BANKOWA (koszty do przyjęcia, jednak zabezpieczeniem jest hipoteka). Wszystko w rękach strażaka i Naszych. [...], będziemy tylko niewolnikami we własnym Państwie.

 

[...]

Administrator : Post został edytowany z uwagi na naruszenie regulaminu.  

 

 

F4odpowiedz

GośćEwe

26 czerwiec 2019 o 18:07

Witam. Prowadzę skup metali, złomu i akumulatorow. Przenosimy się na halę. Mam pytanie odnośnie maksymalnej łącznej masy wszystkich rodzajów odpadów magazynowanych w okresie roku. Pani Urzędniczka stwierdziła, ze ilość ta nie może być większa niż całkowita pojemność hali. I tu powstaje pytanie: w jaki sposób mam określić we wniosku maksymalne ilości kupione w ciągu roku? Nie przetrzymujemy tych ilości nawet przez tydzien, hala jest nieduża, a metale wywozimy kilka razy w tygodniu. Czy Pani urzędnik ma rację czy ja juz mieszam pojęcia?

F4odpowiedz

Gość

27 czerwiec 2019 o 09:42

Do GośćEwe:
Zabezpieczenie liczysz od maksymalnej masy jaka może się teoretycznie zmieścić w hali, natomiast we wniosku musisz również podać łączną przewidywaną do zebrania ilość odpadów, jeśli przekroczy ona 3000 ton to wniosek składasz u marszałka nie u starosty. 

F4odpowiedz

GośćEwe

27 czerwiec 2019 o 10:39

Do Gość: Tak, rozumiem. Tylko Pani z Ochrony Środowiska podwazyla ilosci, które zdeklarowalismy. Wg niej maksymalna roczna ilość musi być mniejsza lub równa całkowitej pojemnosci hali. Tylko my tych odpadów metali nie magazynujemy dłuzej niz tydzień, bo są na bieżaco wywożone. Wobec tego mamy duży obrót odpadami (rocznie zsumowana ilosc to mniej niż 3000ton), ale te mniej niz 3000 ton rocznie nie zmieszczą się jednoczesnie na hali, a tak mi to wytlumaczyla Pani z Ochrony Srodowiska.

F4odpowiedz

Gość

27 czerwiec 2019 o 11:53

Do GośćEwe:


Ustawa o odpadach nie wskazuje zalezności, że ilośc maksymalna roczna musi być mniejsza od całkowitej pojemności. Jeśli ktoś tak twierdzi to niech poda dokładną podstawę prawna takiego założenia.
Może się Pani pomyliło z art. 25 ust. 41
"W ramach zbierania odpadów maksymalna łączna masa wszystkich rodzajów odpadów, które w tym samym czasie mogą być magazynowane, nie może przekroczyć połowy maksymalnej łącznej masy wszystkich rodzajów odpadów, które mogą być magazynowane w okresie roku, określonej w zezwoleniu na zbieranie odpadów lub zezwoleniu na przetwarzanie odpadów lub pozwoleniu na wytwarzanie odpadów uwzględniającym zbieranie lub przetwarzanie odpadów."

Tylko, że to założenie nie odnosi się w żaden sposób do całkowitej pojemności.

Także całkowita pojemność jest zdefiniowana w ustawie o odpadach:
"całkowitej pojemności (wyrażonej w Mg) instalacji, obiektu budowlanego lub jego części lub innego miejsca magazynowania odpadów;"
Też brak odniesienia do maksymalnej masy, a już tym bardziej do wartości rocznej....

Bez przesady... Ustawa nie jest napisana dobrze, ale nie ma sensu jej jeszcze utrudniać. Proponuję raz jeszcze porozmawiać z Panią z urzędu - najlepiej jeśli ma wątpliwości niech przedstawi je dokładnie w wezwaniu. Przez telefon trudno się dogadać...



F4odpowiedz

Gość

27 czerwiec 2019 o 12:27

Do Gość: Dodam tylko, ze sprawa dotyczy opinii Ochrony Środowiska na temat: czy potrzebny jest raport oddziaływania na środowisko, (to potrzebne jest do wydania decyzji środowiskowej przed złożeniem wniosku o zbieranie odpadow). Owa Pani stwierdziła, ze po to została wlasnie stworzona ustawa, zeby nikt nie deklarowal przetrzymywania więcej odpadow niz moze mu się zmieścić na hali/ działce. I klops. Staram się o opinię innych Urzędow. Będę informować na bieżàco, ale to jest jak dla mnie absurdalne. 

F4odpowiedz

Gość

27 czerwiec 2019 o 13:58

Do Złomiara:
Nie ma takiej konieczności w Twoim przypadku .   ja jestem w podobnej sytuacji ale zbieram odpady również palne dlatego zrobić go muszę. jesli ograniczaz sie tylko do złoomu to nie musisz. BHPowiec źle mówi :) 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter