Baner eko soft 2023 bdo

Obliczenie wysokości roszczeń - Praktyka

Założony przez uslugi.komunalne 06 luty 2019 o 08:18

Urzędnik666

22 czerwiec 2022 o 11:35

napisał:

Witam, czy depozyt (zabezpieczenie roszczeń) jest zwracany po wygaśnięciu decyzji ?

Z góry dziękuję za odpowiedź



Dzień dobry,
Tak, powinien być zwrócony, ale tylko w sytuacji gdy nie zaszła potrzeba usuwania przez Organ odpadów z miejsca na ten cel nieprzeznaczonych.
Całe to zabezpieczenie roszczeń ma na celu zabezpieczenie środków na np. ewentualne "zwinięcie" się przedsiębiorcy i zostawienie odpadów na terenie, dlatego też jego wysokość jest obliczana na podstawie wielkości powierzchni miejsc magazynowania odpadów.
F4odpowiedz

Gość

22 czerwiec 2022 o 14:13

napisał: Bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!


napisał:


Witam, czy depozyt (zabezpieczenie roszczeń) jest zwracany po wygaśnięciu decyzji ?

Z góry dziękuję za odpowiedź





Dzień dobry,
Tak, powinien być zwrócony, ale tylko w sytuacji gdy nie zaszła potrzeba usuwania przez Organ odpadów z miejsca na ten cel nieprzeznaczonych.
Całe to zabezpieczenie roszczeń ma na celu zabezpieczenie środków na np. ewentualne "zwinięcie" się przedsiębiorcy i zostawienie odpadów na terenie, dlatego też jego wysokość jest obliczana na podstawie wielkości powierzchni miejsc magazynowania odpadów.



F4odpowiedz

Gość

19 październik 2022 o 06:43

Witam.
Jaką wysokość stawki zabezpieczenia roszczeń przyjąć dla ustabilizowanych osadów ściekowych?

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2022 o 07:22

Witam
Jaką wysokość stawki zabezpieczenia roszczeń należy przyjąć dla ustabilizowanych osadów ściekowych

F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

20 październik 2022 o 08:02

napisał:

Witam
Jaką wysokość stawki zabezpieczenia roszczeń należy przyjąć dla ustabilizowanych osadów ściekowych



To zależy w jakim celu przyjmujesz, jeśli do przetworzenia - to jak będą przetwarzane ?  (np.  jeśli termicznie to 400 zł)
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2022 o 06:22

napisał:


napisał:


Witam
Jaką wysokość stawki zabezpieczenia roszczeń należy przyjąć dla ustabilizowanych osadów ściekowych





To zależy w jakim celu przyjmujesz, jeśli do przetworzenia - to jak będą przetwarzane ?  (np.  jeśli termicznie to 400 zł)

Osady będą mieszane z bioodpadami i przetwarzane na nawóz.
F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

21 październik 2022 o 08:27



Witam
Jaką wysokość stawki zabezpieczenia roszczeń należy przyjąć dla ustabilizowanych osadów ściekowych



To zależy w jakim celu przyjmujesz, jeśli do przetworzenia - to jak będą przetwarzane ? (np. jeśli termicznie to 400 zł)


Osady będą mieszane z bioodpadami i przetwarzane na nawóz.



Patrząc na rozporządzenie w stawie stawek zabezpieczenia roszczeń - ja bym przyjęła stawkę 300 zł - dla odpadów innych niż wskazane w pkt 2–10,
F4odpowiedz

Gość

09 luty 2024 o 07:05

Witam. Nie mogę tego zrozumieć. Złożyłam wniosek o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów. Wskazałam największe i maksymalne masy wszystkich odpadów jakie mogą być magazynowane zgodnie z operatem na terenie gdzie jest prowadzona działalność. Muszę jednak dokonać poprawki i oddzielić odpady przetwarzane i wytwarzane bo...największe masy podaje się tylko dla odpadów przetwarzanych i dla nich liczy się zabezpieczenie roszczeń.
Czy ktoś spotkał się z taką interpretacją i dlaczego tak jest?
Widziałam że w postach jeden "GOŚĆ" napisał że to zgodne z ustawą. Ale dlaczego?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter