Banner kwiecien 2022 v2

Wytwórca odpadów

Założony przez GOŚĆ 08 kwiecień 2014 o 12:58

Gość

19 maj 2021 o 11:19

napisał:

Dzień dobry,
prowadzimy oczyszczalnię ścieków (wytwarzamy odpad), czy zgłaszam do WIOŚ instukcję logowania? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.



Jeśli magazynujecie odpady to tak
F4odpowiedz

Gość

20 maj 2021 o 07:25

napisał:

Dzień dobry,
prowadzimy oczyszczalnię ścieków (wytwarzamy odpad), czy zgłaszam do WIOŚ instukcję logowania? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.



Instrukcję logowania do monitoringu wizyjnego? Jeśli nie ma decyzji na przetwarzanie zbieranie lub wytwarzanie z przetwarzaniem odpadów, to nie ma obowiązku prowadzenia monitoringu wizyjnego z dostępem dla wiośu
F4odpowiedz

Gość

20 maj 2021 o 10:02

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
prowadzimy oczyszczalnię ścieków (wytwarzamy odpad), czy zgłaszam do WIOŚ instukcję logowania? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.





Jeśli magazynujecie odpady to tak


Dziękuję za odpowiedź.
F4odpowiedz

Gość

20 maj 2021 o 10:19

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
prowadzimy oczyszczalnię ścieków (wytwarzamy odpad), czy zgłaszam do WIOŚ instukcję logowania? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.





Instrukcję logowania do monitoringu wizyjnego? Jeśli nie ma decyzji na przetwarzanie zbieranie lub wytwarzanie z przetwarzaniem odpadów, to nie ma obowiązku prowadzenia monitoringu wizyjnego z dostępem dla wiośu


a jeżeli mam zezwolenie na przetwarzanie? czy zezwolenie równa się decyzji?

F4odpowiedz

Gość

10 czerwiec 2021 o 12:08

Witam,
proszę o podzielenie się ciekawymi rozwiązaniami odnośnie przechowywania odpadów typu papier, plastik w zakładach produkcyjnych. Na tą chwilę mam małą wiatę zadaszoną ale powoli się w niej przestaję mieścić ze względu na wzrost produkcji a tym samym produkcji odpadów. Mam do zagospodarowania fajny kawałek wykostkowanej ziemi ale muszę zabezpieczyć odpady przed wpływem czynników atmosferycznych i szukam czegoś fajnego co nie będzie wymagało żadnych pozwoleń itp.
F4odpowiedz

Gość

25 listopad 2021 o 14:12

Witam wszystkich,

Proszę o pomoc w interpretacji przepisów nowego rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów (11.09.2020)

Jesteśmy firmą usługową,
świadczymy usługi w różnych województwach (budowy, rozbiórki, remonty obiektów oraz remonty, konserwacje i naprawy
maszyn i urządzeń). Za rok 2020 wg ewidencji wytworzyliśmy następujące ilości odpadów: niebezpieczne - pow. 1 Mg, inne - pow. 100 Mg. W jakim zakresie dotyczą nas przepisy ww. rozporządzenia jeśli chodzi o magazynowanie?

Powstałe w trakcie świadczenia usług odpady magazynujemy na terenie budowy w kontenerach oznaczonych kodem odpadu, a następnie przekazujemy odbiorcom na podstawie wpisów BDO. Czy jeśli wytworzone odpady (np. zużyte, oleje, czyściwa, puszki po farbach) przywieziemy do naszej siedziby (hala magazynowa) i będziemy je tam gromadzić do czasu uzbierania większych ilości i przekazania ich odbiorcy, to będziemy musieli posiadać zezwolenie na zbieranie odpadów? W ustawie o odpadach w art. 25 pkt. 5 jest mowa o tym, że odpady można magazynować max 1 rok jeśli chcemy zebrać ich odpowiednią ilość przed transportem na składowisko.

Czy dotyczy nas etykietowanie odpadów i czy należy oznakować miejsca składowania?

F4odpowiedz

Gość

25 listopad 2021 o 15:26

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry,
prowadzimy oczyszczalnię ścieków (wytwarzamy odpad), czy zgłaszam do WIOŚ instukcję logowania? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.







Instrukcję logowania do monitoringu wizyjnego? Jeśli nie ma decyzji na przetwarzanie zbieranie lub wytwarzanie z przetwarzaniem odpadów, to nie ma obowiązku prowadzenia monitoringu wizyjnego z dostępem dla wiośu





a jeżeli mam zezwolenie na przetwarzanie? czy zezwolenie równa się decyzji?



Ciekawe, magazynowanie odpadów w procesowe R13 tez wymaga kontroli monitoringowej dla WIOS. Czyli w każdym zakładzie objętym pozwoleniem, zezwoleniem  chcą kamer ?
 

F4odpowiedz

Gość

25 listopad 2021 o 18:27

Witam, jestem wytwórcą odpadów, mam pytanie ile czasu mogę magazynować opady niebezpieczne?. Rok czy 3 lata?. Pytam, bo chciałem dzisiaj zamowić odbiór opadów i Pani z firmy utylizacyjnej pow.mi, że nie muszę spieszyć się z przekazaniem, bo mam na to 3 lata. Z góry dzięki za odp.

F4odpowiedz

Gość11

26 listopad 2021 o 07:57

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
prowadzimy oczyszczalnię ścieków (wytwarzamy odpad), czy zgłaszam do WIOŚ instukcję logowania? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.





Jeśli magazynujecie odpady to tak

Monitoring wizyjny nie dotyczy odpadów wstępnie magazynowanych przez ich wytwórcę, jak nie zbierasz i nie przetwarzasz odpadów to nie jest wymagany. Jak zbierasz i/lub przetwarzasz palne lub niebezpieczne odpady to jest wymagany. 
A instrukcję logowania wysyłasz do WIOŚ tylko w przypadku odpadów wymienionych w art. 25 ust. 6f ustawy o odpadach.

F4odpowiedz

Gość

26 listopad 2021 o 08:11

napisał:



Witam wszystkich,


Proszę o pomoc w interpretacji przepisów nowego rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów (11.09.2020)


Jesteśmy firmą usługową,

świadczymy usługi w różnych województwach (budowy, rozbiórki, remonty obiektów oraz remonty, konserwacje i naprawy

maszyn i urządzeń). Za rok 2020 wg ewidencji wytworzyliśmy następujące ilości odpadów: niebezpieczne - pow. 1 Mg, inne - pow. 100 Mg. W jakim zakresie dotyczą nas przepisy ww. rozporządzenia jeśli chodzi o magazynowanie?


Powstałe w trakcie świadczenia usług odpady magazynujemy na terenie budowy w kontenerach oznaczonych kodem odpadu, a następnie przekazujemy odbiorcom na podstawie wpisów BDO. Czy jeśli wytworzone odpady (np. zużyte, oleje, czyściwa, puszki po farbach) przywieziemy do naszej siedziby (hala magazynowa) i będziemy je tam gromadzić do czasu uzbierania większych ilości i przekazania ich odbiorcy, to będziemy musieli posiadać zezwolenie na zbieranie odpadów? W ustawie o odpadach w art. 25 pkt. 5 jest mowa o tym, że odpady można magazynować max 1 rok jeśli chcemy zebrać ich odpowiednią ilość przed transportem na składowisko.


Czy dotyczy nas etykietowanie odpadów i czy należy oznakować miejsca składowania?



Magazynowanie odpadów w innym miejscu niż wytworzenie wymaga zezwolenia na zbieranie odpadów, więc w takim przypadku powinno być zezwolenie na zbieranie odpadów. W miejscu zbierania odpadów etykiety na niebezpiecznych odpadach są wymagane  na pojemnikach, workach o pojemności powyżej 5 litrów. W miejscu wytworzenia (na budowie) dla świadczących usługi budowlane /remontowe nie ma obowiązku etykietowania pojemników z odpadami niebezpiecznymi. 
A i zmieniły się czasy magazynowania odpadów - teraz można do 3 lat (łącznie u wszystkich kolejnych posiadaczy) -  jeśli odpady nie idą później do składowania.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter