Ekosoft ewidencja odpadow bdo

Wytwórca odpadów

Założony przez GOŚĆ 08 kwiecień 2014 o 12:58

Gość

30 październik 2020 o 12:39

Gość napisał:

Witam, prowadzimy warsztat samochodowy. Posiadamy wpis do działu XII jako wytwórca odpadów. Chcemy oddać stare części z naprawy np. złom. Moje pytanie jest takie, czy możemy własnym transportem oddać te części czy musimy posiadać wpis w dziale VII transport odpadów? W ustawie w art. 51 ust. 2 pkt. 4 pisze że transportujący wytworzone przez siebie odpady nie musi posiadać wpisu w BDO ale na składowisku powiedzieli że nie mogą przyjąć od nas transportu ponieważ nie posiadamy wpisu w dziale VII. Proszę o podanie jakiegoś konkretnego artykułu, który mówi o tym, że należy taki wpis do VII działu uzyskać. Z góry dziękuje za pomoc. 

Wg mnie składowisko jest w błędzie, podałeś słuszną podstawę prawną. W KPO wskazujesz siebie jako Przekazującego i Transportującego i zatwierdzasz po kolei.

F4odpowiedz

Gość

30 październik 2020 o 15:00

Gość napisał:

Witam, prowadzimy warsztat samochodowy. Posiadamy wpis do działu XII jako wytwórca odpadów. Chcemy oddać stare części z naprawy np. złom. Moje pytanie jest takie, czy możemy własnym transportem oddać te części czy musimy posiadać wpis w dziale VII transport odpadów? W ustawie w art. 51 ust. 2 pkt. 4 pisze że transportujący wytworzone przez siebie odpady nie musi posiadać wpisu w BDO ale na składowisku powiedzieli że nie mogą przyjąć od nas transportu ponieważ nie posiadamy wpisu w dziale VII. Proszę o podanie jakiegoś konkretnego artykułu, który mówi o tym, że należy taki wpis do VII działu uzyskać. Z góry dziękuje za pomoc. 

Nie jest  wymagany wpis jako transportującego do transportu wytworzonych przez siebie  odpadów, zgodnie  z przepisem ww. Nie przyjmują nie  z powodu  braku  wpisu, tylko z własnego widzimisię- swobodna  działalność gospodarczej 
F4odpowiedz

Mati863

Liczba postów: 10

Od: 21.10.2020

30 październik 2020 o 19:23

Witam, gdy wytwarzam odpad z tworzyw sztucznych i następnie go ponownie przetwarzam na produkt to jestem zobowiązany do wypełnienia KPO? Czy tylko KEO z odpadu który wytworzyłem? Natomiast jeśli go przetworzebw produkt to również muszę w KEO to zaznaczyć? Pozdrawiam 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 454

Od: 19.03.2017

31 październik 2020 o 22:17

Mati863 napisał:

Witam, gdy wytwarzam odpad z tworzyw sztucznych i następnie go ponownie przetwarzam na produkt to jestem zobowiązany do wypełnienia KPO? Czy tylko KEO z odpadu który wytworzyłem? Natomiast jeśli go przetworzebw produkt to również muszę w KEO to zaznaczyć? Pozdrawiam 


KPO wystawia się przy przekazaniu/przejęciu. Wytwarzanie /przetwarzanie wykazuje się w KEO.
F4odpowiedz

Gość

19 listopad 2020 o 18:54

Witam, czy jeśli jestem wytwórca odpadu i chce go zawieźć do danego punktu to mam tylko w rubryce bdo transportujący wpisać siebie?? Nie mam wpisu w rejestrze jako transportujący tylko jako wytwórca. Nie jest to odpad niebezpieczny. Czy muszę mieć jakieś oznaczenia na aucie itd. Czy to tylko dotyczy tych firm transportujących i punktów selekcji/ odbiorców przekazanych odpadów itd.???

F4odpowiedz

Gość

20 listopad 2020 o 10:44

Gość napisał:

Witam, czy jeśli jestem wytwórca odpadu i chce go zawieźć do danego punktu to mam tylko w rubryce bdo transportujący wpisać siebie?? Nie mam wpisu w rejestrze jako transportujący tylko jako wytwórca. Nie jest to odpad niebezpieczny. Czy muszę mieć jakieś oznaczenia na aucie itd. Czy to tylko dotyczy tych firm transportujących i punktów selekcji/ odbiorców przekazanych odpadów itd.???


Jeżeli transportujesz wpisz siebie. Wytwórca może sobie transportować bez wpisu w rejestrze.


F4odpowiedz

Gość

20 listopad 2020 o 17:57

Witam ! Zajmujemy się produkcja odpadów .staramy się na ten moment o pozwolenie przetwarzania odpadów .prowadzimy keo makulatury,folii.pytanie które mnie nurtuje to czy jesteśmy na ten moment instalacja ? Czy to nie jest instalacja? W keo przy wpisie trzeba zaznaczyć czy odpad wytworzony w instalacji czy poza nią . Dziękuje za odpowiedz 

F4odpowiedz

Gość

18 grudzień 2020 o 07:57

Mam do Państwa pytanie, ile czasu wytwórca odpadów może magazynować zużyte opony?. Kod opadu: 16 01 03. Do roku czasu, czy do 3 lat?. 

F4odpowiedz

Gość

18 grudzień 2020 o 09:52

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Witam, proszę o pomoc z kwalifikacją odpadu. Mam zniszczone dokumenty biurowe i katalogi czy muszę je oddać na KPO czy mogę jako komunalne do papieru?
Jeżeli na KPO to proszę o kod odpadu.




Oddają Państwo to jako odpad? Czy zlecają wykonanie usługi?
Jeśli Państwo zlecają jako wykonanie usługi, wydaje mi się, że firma która niszczy dokumenty jest wytwórcą odpadu w ramach świadczenia usługi. Wówczas oni wskazują kod odpadu, w którym wytworzyli odpad.


Jeśli nie jest tego jakoś bardzo dużo to można to wrzucić do komunalki.




Jeśli jest tego sporo to proponuje 15 01 01 i przekazanie firmie posiadającej stosowne zezwolenie.




Plus oczywiście to o czym pisano powyżej - czyli zlecenie niszczenia firmie zewnętrznej.






Kiedyś spotkałam się z interpretacją, że zniszczonych dokumentów w ogóle nie traktuje się jako odpady ponieważ mogą się na nich znajdować dane wrażliwe. 







Jaki związek mają dane na papierze z tym odpadem papieru a w zasadzie ścinkami papieru powstającymi w procesie niszczenia? Jak jest podstawa prawna?

F4odpowiedz

Gość

22 grudzień 2020 o 12:36

Jesteśmy firmą rolniczą która wytwarza kilka kodów odpadów,od styczna 2021 są nowe wytyczne. Oznakowane muszę być składowiska z tabliczką z kodem itp....  Jakie polecacie tabliczki? muszą być odporne na warunki atmosferyczne może ktoś gdzieś zamawiał ma jakieś konkretne?


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter