Top baner   marzec 2019   wersja 8 b   ostateczny

wody opadowe i roztopowe

Założony przez 20 luty 2015 o 08:59

Kiedy za wody opadowe i roztopowe nie są wymagane opłaty ? Czy jeśli woda opadowa trafia z placu parkingowego do zbiornika a następnie jest odbierana przez firmę ascenizacyjną to muszę naliczyć opłatę środowiskową?

Gość09 maj 2018 o 11:37

Do Gość:
Dokładnie! Nawet w Wodach Polskich nie są w stanie podać konkretnych informacji... W sprawozdaniu za I kwartał podaliśmy maksymalną ilość, ale cały czas myślimy jak ją zmniejszyć... (opierając się jednak na jakichś konkretnych założeniach i podstawach do korygowania tej ilości)... A z tym ciężko...

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość12 wrzesień 2018 o 14:50

Od kogo można chcieć dane o ilościach opadów atmosferycznych potrzebnych do informacji (które muszą być przekazywane do Wód Polskich) o odprowadzanych wodach bez urządzeń do retencjonowania z terenów uszczelnionych ?


F3odpowiedz
F4cytuj

Gość13 wrzesień 2018 o 09:25

Gość napisał:

Od kogo można chcieć dane o ilościach opadów atmosferycznych potrzebnych do informacji (które muszą być przekazywane do Wód Polskich) o odprowadzanych wodach bez urządzeń do retencjonowania z terenów uszczelnionych ?

Przychodzi mi go głowy IMGW- ale zapewne nie udostępni takich danych bezpłatnie. Albo samodzielny zakup deszczomierza i codzienny pomiar ;)



F3odpowiedz
F4cytuj

Gość26 wrzesień 2018 o 14:05

Nie do końca rozumiem art. 304 prawa wodnego. Pobieramy wodę ze studni głębinowej ok.60 m3 miesięcznie a także odprowadzamy wody do rzeki zgodnie z posiadanym zezwoleniem wodno prawnym. Pomiary robimy co 2 miesiące. Jak często i komu powinniśmy składać sprawozdania z tych tytułów ?


F3odpowiedz
F4cytuj

Gość24 październik 2018 o 09:43

Wyniki pomiarów powinny być przekazywane do WIOŚ w ciągu 30 dni od zakończenia pomiaru, a do organu wydającego pozwolenie wodnoprawne - do 1 marca za poprzedni rok kalendarzowy (zbiorczo wysyła się wszystkie wyniki za poprzedni rok).

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość07 listopad 2018 o 08:25

Gość napisał:

Wyniki pomiarów powinny być przekazywane do WIOŚ w ciągu 30 dni od zakończenia pomiaru, a do organu wydającego pozwolenie wodnoprawne - do 1 marca za poprzedni rok kalendarzowy (zbiorczo wysyła się wszystkie wyniki za poprzedni rok).

- Czy jest jakiś oficjalny formularz zbiorczych informacji, które powinny być wysyłane do 1 marca za poprzedni rok ?



F3odpowiedz
F4cytuj

Gość07 listopad 2018 o 08:39

Nie raczej nie ma - czegoś takiego.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość08 listopad 2018 o 13:34

Co oznacza termin z art. 304 pkt 1 ppkt 2a) prawa wodnego " w przypadku pomiarów ciągłych" ? O jaką częstotliwość chodzi ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość09 listopad 2018 o 08:14

Chodzi literalnie o prowadzenie pomiarów non-stop.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość17 grudzień 2018 o 12:56

Na jakiej podstawie składa się informacje do WIOŚ do 30 dnia po zakończeniu półrocza dot. gospodarowania wodami i czy są jakieś oficjalne formularze, na których składa się takie informacje ?

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.