Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

14 luty 2023 o 08:51

Czy sposób zagospodarowania R1 można zaliczyć do poziomów recyklingu ?

F4odpowiedz

Gość

14 luty 2023 o 09:23

Witam

Dowiedziałem się, że trzeba wykonać sprawozdanie roczne z BDO, nikt tego nie robił wcześniej bo nie wiedział. Teraz chciałbym wykonać  sprawozdanie tylko
zorientowałem się o braku wystawionych kilku kart bdo, zazwyczaj firma która podstawiała i odbierała kontener nie odbiera kontenera bez wystawionej karty, w tym przypadku było innaczej odbierali i tyle. Mała firma Rocznie jest to około 20 - 30 kontenerów 5-7m3. Proszę o poradę.

F4odpowiedz

Gość

14 luty 2023 o 09:28

Czy kod 15 01 10* można wpisac do działu IIIA odpady komunalne nie wymienione jako ulegające biodegradacji ?

F4odpowiedz

Gość

14 luty 2023 o 09:42

napisał:

Witam,  firma która wykreśliła się w RDR w listopadzie 2021 złożyła mi sprawozdanie za 2022 r. Mam zaakceptować to sprawozdanie czy zostawić bez rozpatrzenia?



Zależy od podejścia. Ja w ubiegłym roku "zostawiałam bez rozpatrzenia" + pismo z informacją, że nie są już zobowiązani do składania sprawozdania w związku z tym, że nie figurowali w RDR w roku sprawozdawczym. dlatego sprawozdanie zostanie "pozostawione bez rozpatrzenia" w BDO.
F4odpowiedz

Gość

14 luty 2023 o 10:50

Czy kod odpadu 15 01 01 możemy zagospodarować jako R3 ?

F4odpowiedz

Gość

14 luty 2023 o 15:19

Czy do poziomu recyklingu możemy wziąć kod odpadu 16 01 03 zużyte opony?
W dziale "Informację o masie odpadów przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu":
- "masa odebranych odpadów komunlanych w tonach": brak danych,

- "masa odpadów przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu w tonach": wpisana wartość.


Dane od podmiotu odbierającego (umowa z właścicielem nieruchomości).



F4odpowiedz

Gość

14 luty 2023 o 18:11

napisał:

Czy sposób zagospodarowania R1 można zaliczyć do poziomów recyklingu ?


R1 to nie recykling 

F4odpowiedz

Mariusz W.

14 luty 2023 o 18:48

napisał:

Czy sposób zagospodarowania R1 można zaliczyć do poziomów recyklingu ?



Nie, metoda R1 jest to odzysk energii. W przypadku stacji demontażu pojazdów i przekazanych odpadach ilości z takich KPO wliczają się do poziomu odzysku, ale nie wliczają się do poziomów recyklingu.
F4odpowiedz

Mariusz W.

14 luty 2023 o 18:55

napisał:



Witam. Sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady w dz. II A, powinny równać się z dz. III oraz dz. IV?




Czyli dz. IIA = III + IV  ??






i jeśli nadal magazynował odpady które były magazynowane i wykazywane w poprzednim sprawozdaniu to nigdzie ich nie ujmujemy ?






Urzędy różnie tych danych wymagają. Część urzędów wymaga, aby ilość magazynowana (dział IV) z poprzedniego sprawozdania była dopisana do działu VI obecnie, a zdarzają się urzędy które wymagają aby dopisać te dane do działu II (co według mnie jest bez sensu, gdyż w dziale II powinno się wykazać zebrane w danym roku kalendarzowym). Pewnie zdarzą się urzędy, które nie chcą aby ta ilość była dopisywana w żadnym dziale i wtedy założenie IIA  = III + IV będzie prawidłowe, ale najlepiej byłoby zapytać u źródła.
F4odpowiedz

Gość

15 luty 2023 o 08:17

Jak możemy sprawdzić firmy jaki sposób zagospodarowania jest odpowiedni dla danego kodu odpadu, czy jest jakaś "ściąga" z której można skorzystac aby szybko i sprawnie to zweryfikowac czy wpisuja dobre sposoby zagospodarowania do odpowwiedniego kodu ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter