Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

08 luty 2023 o 09:27

Czy sprawozdania składane do wójta (umowa z urzędem)- muszą posiadać wypełnione działy m.in. osiągnięty poziom ? Firmy takie wypełniają mi tylko dz. II i III  i twierdzą, że nie mają wiedzy co do pozostałych danych... więc sprawozdanie takie jest bez poziomów i innych działów. Czy może ktoś poradzić co mam zrobić ?

F4odpowiedz

Gość

08 luty 2023 o 10:52

Czy w dz. II A prawidłowo wpisany jest kod 17 03 80 Odpadowa papa ? Czy nie powinnien kod ten wpisany byc w dz. II tab. B  jako budowlany i rozbiórkowy ?

F4odpowiedz

Gość

08 luty 2023 o 13:26

napisał:


napisał:


Proszę o pomoc. Sprawozdanie zbierającego odpady komunalne. W którym dziale wykazać odpady zmagazynowane na koniec 2021 roku, które zostały przekazane do zagospodarowania w 2022 r.?





Ktoś? Coś?

Odpady wykazane jako zmagazynowane w 2021 roku wpisujesz w dziale nr VI, tam gdzie są odpady przekazane do recyklingu. Nie wykazujesz ich ani w dziale nr II (zebrane w roku sprawozdawczym), ani w dziale nr III



F4odpowiedz

Gość

08 luty 2023 o 14:14

Czy za 2022 r. liczymy poziom recyklingu odpadów budowlanych i rozbiórkowych ?

F4odpowiedz

Gość

09 luty 2023 o 07:30

napisał:

Czy w dz. II A prawidłowo wpisany jest kod 17 03 80 Odpadowa papa ? Czy nie powinnien kod ten wpisany byc w dz. II tab. B  jako budowlany i rozbiórkowy ?



Powinien być wpisany jako budowlano-rozbiórkowy, bo takim jest
F4odpowiedz

Gość

09 luty 2023 o 08:13

napisał:

Czy za 2022 r. liczymy poziom recyklingu odpadów budowlanych i rozbiórkowych ?



Nie
F4odpowiedz

Gość

09 luty 2023 o 09:06

Czy prawidłowo złożone jest pełnomocnictwo do Wójta w w treści pełnomocnictwa jest Urzą Marszałkowski ? i opłata skarbowa również do Urzędu Marszałkowskiego ?

F4odpowiedz

Gość

09 luty 2023 o 11:38

napisał:

Czy sprawozdania składane do wójta (umowa z urzędem)- muszą posiadać wypełnione działy m.in. osiągnięty poziom ? Firmy takie wypełniają mi tylko dz. II i III i twierdzą, że nie mają wiedzy co do pozostałych danych... więc sprawozdanie takie jest bez poziomów i innych działów. Czy może ktoś poradzić co mam zrobić ?



Ja składając sprawozdania na podstawie umowy z gminą wypełniłam oprócz działu II i III, jeszcze V i VI. Wyliczenia zrobiłam na podstawie informacji, jakie przesłały mi Instalacje, na które woziliśmy odpady. W Dziale VI tab. B i C  - poziomy wylicza tylko podmiot, który odbiera odpady na podstawie umowy z właścicielami nieruchomości, nie wylicza podmiot, który ma podpisana umowę z gminą, ale trzeba podać te łączne masy, co są w tych polach powyżej. Osobiście nie robiłam VI D, ponieważ projekt rozporządzenia ze wzorem utknął  i na razie o nim cisza :)
Zgodnie z art. 9oa CzystGmU prowadzący instalację komunalną jest obowiązany przekazać przedsiębiorcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub gminie, z którymi ma zawarte umowy, informację o odpadach przekazanych mu przez tego przedsiębiorcę lub gminę, które poddał procesowi przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub przekazał w tym celu innemu posiadaczowi odpadów.
Zawsze możesz wezwać do uzupełnienia takiego sprawozdania.

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2023 o 06:48

Witam czy warsztat samochodowy zajmujący się elektryką i elektroniką samochodową jest wytwórcą odpadów? Czy musi być wpisany do BDO? 

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2023 o 12:31

Witam. Sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady w dz. II A, powinny równać się z dz. III oraz dz. IV?

Czyli dz. IIA = III + IV  ??


i jeśli nadal magazynował odpady które były magazynowane i wykazywane w poprzednim sprawozdaniu to nigdzie ich nie ujmujemy ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter