Baner eko soft 2023 bdo

Monitoring on-line od 6 września 2019

Założony przez pit 02 wrzesień 2019 o 09:08

pit

Liczba postów: 12

Od: 11.03.2019

04 wrzesień 2019 o 14:34

Gość napisał:

Masakra... Jak wprowadzali po prostu monitoring to dali chociaż 6 miesięcy na dostosowanie, a teraz przerzucenie tego na jakiś serwer i zabezpieczenie itp mam zrobić na "pstryk" bo im się tak podoba! Przecież wcześniej były tylko projekty, a nie mogą wymagać, żeby firmy wyrzucały pieniądze na dostosowania wszelkie tylko na podstawie projektu jakieś ustawy... no chore....



Najśmieszniejsze jest to, że rozporządzenie dotyczące parametrów monitoringu "ma być" w połowie września. Nie trzeba żadnych serwerów, jeśli rejestrator masz podłączony do sieci to wystarczy stworzyć nowe konto użytkownika z uprawnieniami tylko do podglądu (wydaje mi się tylko tych kamer które "patrzą" na odpady wymienione w ustawie). Następnie login, hasło i adres ip do rejestratora wysłać do wioś.



F4odpowiedz

pit

Liczba postów: 12

Od: 11.03.2019

04 wrzesień 2019 o 14:36

Gość napisał:

Masakra... Jak wprowadzali po prostu monitoring to dali chociaż 6 miesięcy na dostosowanie, a teraz przerzucenie tego na jakiś serwer i zabezpieczenie itp mam zrobić na "pstryk" bo im się tak podoba! Przecież wcześniej były tylko projekty, a nie mogą wymagać, żeby firmy wyrzucały pieniądze na dostosowania wszelkie tylko na podstawie projektu jakieś ustawy... no chore....

.
Najśmieszniejsze jest to, że rozporządzenie dotyczące parametrów monitoringu "ma być" w połowie września. Nie trzeba żadnych serwerów, jeśli rejestrator masz podłączony do sieci to wystarczy stworzyć nowe konto użytkownika z uprawnieniami tylko do podglądu (wydaje mi się tylko tych kamer które "patrzą" na odpady wymienione w ustawie). Następnie login, hasło i adres ip do rejestratora wysłać do wioś.


Proszę o usunięcie wcześniejszego posta, zepsuło się formatowanie a nie można edytować.

F4odpowiedz

Iz

05 wrzesień 2019 o 09:15

Nie do końca rozumiem jeszcze jedną sprawę. Czy sam fakt posiadania decyzji na zbieranie wymienionych odpadów zobowiązuje do udostępnienia WIOSiowi wglądu w kamery? Czy tylko przypadek magazynowania tych odpadów? Mam taki przypadek, że w jednym z punktów posiadamy decyzje na zbieranie różnych odpadów, w tym palnych, ale rzeczywiście nie trafiają tam takie odpady. Co z takim przypadkiem?

F4odpowiedz

IW

05 wrzesień 2019 o 09:25

Czy ktoś wie jaki stosunek do tego ma WIOŚ w Katowicach?

F4odpowiedz

Gość

05 wrzesień 2019 o 09:25

Ma ktoś interpretacje z ministerstwa środowiska ?

F4odpowiedz

Gość

05 wrzesień 2019 o 09:27

Do Iz:Jeśli  decyzja jest jeszcze w obiegu (decyzja wygasa jeśli podmiot przez dwa lata nie korzystał z niej), to oczywiście że musicie mieć monitoring i realizować wszystkie obowiązki.

F4odpowiedz

Gość

05 wrzesień 2019 o 10:22

Prowadzę Stacje demontażu pojazdów na razie wydaje tylko kasę ppoż, napisanie nowej decyzji, monitoring i jeszcze kaucje zabezpieczające już wyszło kilka tysięcyT zamiast robić biznes i zarabiać lub inwestować to wydaję na bzdurną dokumentację,pożary jak były tak będą a szara strefa za płotem się cieszy.

F4odpowiedz

Gość

05 wrzesień 2019 o 10:44

Proszę o informację jak Państwo postępujecie:
1. Do jutra trzeba przedstawić login i hasło do WIOŚ?
2. Jak im to przekazać? Osobiście, pocztą, mailem? 

F4odpowiedz

Gość

05 wrzesień 2019 o 10:45

Do IW:
Dzwoniłem do WIOŚ Częstochowa , narazie czekają na rozporządzanie , choć można przesłać dane emailem , ale na ogólną skrzynkę ? A RODO ? . Przekazali że narazie nie bedą za to karać , tylko to jest na dziś , pytanie czy  nie dostaną nowych wytycznych .

F4odpowiedz

Gość

05 wrzesień 2019 o 11:45

Do Gość:
Również dostałam taką informację. Oni czekają na rozporządzenie i dopiero będzie trzeba się dostosować w 100% do ustawy i rozporządzenia. Ja osobiścię nie będę teraz wychodzić przed szereg i wysyłać informacji o dostępie do monitoringu. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter