Top baner   marzec 2019   wersja 8 b   ostateczny

Karta ewidencji odpadów.

Założony przez GOŚĆ 29 styczeń 2015 o 11:56

Karta ewidencji odpadów ma być prowadzona dla danego rodzaju odpadów, ale czy również powinna to być karta na dany miesiąc? Czy można prowadzićjedną kartę ewidencji danego odpadu na cały rok, dzieląc tabelę na poszczególne miesiące?

Gość26 luty 2019 o 08:19

Witam! Proszę o pomoc w sprawie prawidłowego prowadzenia karty ewidencji odpadu - czy przy
bardzo dużej ilości odbiorów odpadów prowadzi się ja dla każdego
miesiąca osobno, czy jest to karta która powinna być prowadzona zbiorczo
dla danego roku??


F3odpowiedz
F4cytuj

Gość06 marzec 2019 o 12:31

Mamy decyzję na zbieranie odpadów jak również wpis do działalności regulowanej. Własnym transportem ( mamy zezwolenie na transport) jeździmy po odpady z cmentarzy. Na taki odbiór z jednego cmentarza may podpisaną umowę, pozostałe na telefon. Jak wprowadzać do KEO te odpady, czy jako odebrane, czy zebrane?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość22 marzec 2019 o 14:25

Gość napisał:



 Wszystko zależy od podpisanej umowy.


Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach

(Dz. U. z 2018 r., poz. 21) wytwórcą odpadów w wyniku świadczenia usług w

zakresie budowy, rozbiórki, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub

urządzeń oraz sprzątania, konserwacji i napraw jest podmiot, który świadczy

usługę, chyba że umowa o świadczenie usługi stanowi inaczej. Wobec powyższego

istotne jest, jaka jest treść umowy łączącej strony. W przypadku gdy w umowie

będzie wskazane, że wytwórcą odpadów jest zlecający wykonanie usługi, wówczas

wykonujący usługę jest odbierającym odpady komunalne. Jeżeli jednak w umowie

nie będzie takiego zapisu, wówczas to wykonujący usługę będzie wytwórcą

odpadów, a nie odbierającym odpady od właścicieli nieruchomości.


Sprawdzałam naszą umowę i nie ma w niej mowy o tym, kto jest wytwórcą odpadów. Dzwoniłam nawet do innych firm i oni zbierają te odpady na podstawie decyzji na zbieranie, użyczając transportu. W tym momencie do KPO wpisują odpady jako przyjęte.


Czy aby ta usługa faktycznie podlega pod ww. zapis?




F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.