BDO - baza danych

Założony przez Gość 02 lipiec 2015 o 14:41

Kamila H.26 lipiec 2019 o 10:34

Witam!

24 lipca 2019 Prezydent podpisał ustawę z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, która głównie wnosi poprawki do przepisów dotyczących funkcjonowania BDO, zakresu danych w przypadku rejestracji oraz sprawozdań wprowadzanych do BDO.
Ustawa wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Czy w związku z tym niedługo będzie możliwość aktualizowania BDO w formie elektronicznej? Mam do zaktualizowania Dział XII i zastanawiam się czy wypełniać formularz aktualizacyjny, czy może poczekać na możliwość aktualizacji drogą elektroniczną, a nie jestem pewna, czy dobrze interpretuję nowe zapisy Ustawy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi!



F4odpowiedz

Gość26 lipiec 2019 o 10:57

Kamila H. napisał:





Witam!





24 lipca 2019 Prezydent podpisał ustawę z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, która głównie wnosi poprawki do przepisów dotyczących funkcjonowania BDO, zakresu danych w przypadku rejestracji oraz sprawozdań wprowadzanych do BDO.
Ustawa wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.





Czy w związku z tym niedługo będzie możliwość aktualizowania BDO w formie elektronicznej? Mam do zaktualizowania Dział XII i zastanawiam się czy wypełniać formularz aktualizacyjny, czy może poczekać na możliwość aktualizacji drogą elektroniczną, a nie jestem pewna, czy dobrze interpretuję nowe zapisy Ustawy.


Z góry dziękuję za odpowiedzi!




Wnioski o wpis/aktualizacyjne/wykreślenie w formie elektronicznej mają obowiązywać od początku 2020 r. (art. 11 ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw).





F4odpowiedz

Gość26 lipiec 2019 o 12:41

Witaj,
po rozmowie z urzędnikiem to preferowała aby papierowo składać i na nic nie czekać. Rozmowa dwa miesiące temu. 

F4odpowiedz

Gość26 lipiec 2019 o 18:55

Do Gość:
Aktualizacja wpisu w BDO elektronicznie od 1 stycznia 2020

F4odpowiedz

Gość31 lipiec 2019 o 09:52

Od stycznia przyszłego roku w BDO trzeba będzie generować m.in.KPO. Jak praktycznie ma to wyglądać ? Czy przed wyjazdem po odpady do firm trzeba będzie wydrukować kierowcy KPO, czy kierowca powinien je dostać od firm przy odbiorze odpadu ?

F4odpowiedz

Gość31 lipiec 2019 o 10:45

Gość napisał:

Od stycznia przyszłego roku w BDO trzeba będzie generować m.in.KPO. Jak praktycznie ma to wyglądać ? Czy przed wyjazdem po odpady do firm trzeba będzie wydrukować kierowcy KPO, czy kierowca powinien je dostać od firm przy odbiorze odpadu ?

Od stycznia 2020 r. kartę przekazania odpadów sporządza posiadacz odpadów, który przekazuje odpady do następnego posiadacza odpadów albo do prowadzonych przez siebie miejsc zbierania odpadów lub miejsc przetwarzania odpadów, przed rozpoczęciem ich transportu.
Kierujący środkiem transportu, którym są transportowane odpady, jest obowiązany posiadać w trakcie transportu potwierdzenie wygenerowane z Bazy   danych   o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, umożliwiające weryfikację informacji zawartych w karcie przekazania odpadów ze stanem rzeczywistym.

Transportujący odpady potwierdza transport odpadów w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami niezwłocznie po zakończeniu transportu.




F4odpowiedz

Gość31 lipiec 2019 o 11:37

Gość napisał:



Gość napisał:



Od stycznia przyszłego roku w BDO trzeba będzie generować m.in.KPO. Jak praktycznie ma to wyglądać ? Czy przed wyjazdem po odpady do firm trzeba będzie wydrukować kierowcy KPO, czy kierowca powinien je dostać od firm przy odbiorze odpadu ?

Od stycznia 2020 r. kartę przekazania odpadów sporządza posiadacz odpadów, który przekazuje odpady do następnego posiadacza odpadów albo do prowadzonych przez siebie miejsc zbierania odpadów lub miejsc przetwarzania odpadów, przed rozpoczęciem ich transportu.
Kierujący środkiem transportu, którym są transportowane odpady, jest obowiązany posiadać w trakcie transportu potwierdzenie wygenerowane z Bazy   danych   o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, umożliwiające weryfikację informacji zawartych w karcie przekazania odpadów ze stanem rzeczywistym.

Transportujący odpady potwierdza transport odpadów w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami niezwłocznie po zakończeniu transportu.



Nie bardzo rozumiem, to znaczy , że kierowca w momencie odbioru np. szkła musi dostać KPO wygenerowane z BDO przez tę firmę i dopiero wtedy może taki odpad od tego przekazującego odebrać ?  Czy to dotyczy również odpadów 200301 , to znaczy ta firma, czyli posiadacz również musi dać kierowcy KPO wygenerowane na 200301 (nie ma obowiązku wystawiania KPO na komunalne w tym przypadku przez wytwarzającego-przekazującego ) ??



F4odpowiedz

Gość31 lipiec 2019 o 13:29

Do Gość:

Art. 71a.

1. 22  Kartę przekazania odpadów komunalnych sporządza podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości przed rozpoczęciem odbierania tych odpadów, odrębnie dla każdego ładunku transportowanych odpadów komunalnych danego rodzaju przekazywanych do następnego posiadacza odpadów albo do prowadzonych przez siebie stacji przeładunkowej, miejsca zbierania odpadów komunalnych lub miejsca przetwarzania odpadów komunalnych.

F4odpowiedz

Gość31 lipiec 2019 o 16:24

Gość napisał:



Do Gość:

Art. 71a.



1. 22  Kartę przekazania odpadów komunalnych sporządza podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości przed rozpoczęciem odbierania tych odpadów, odrębnie dla każdego ładunku transportowanych odpadów komunalnych danego rodzaju przekazywanych do następnego posiadacza odpadów albo do prowadzonych przez siebie stacji przeładunkowej, miejsca zbierania odpadów komunalnych lub miejsca przetwarzania odpadów komunalnych.





Rozumiem, że to dotyczy wszystkich komunalnych zarówno 20xxx jak i 15xxx ? A jeżeli jedziemy po niekomunalne z grupy 17xxx np. gruz, to KPO otrzymujemy od wytwarzającego ten odpad ?

F4odpowiedz

Sekretariat31 lipiec 2019 o 16:57

Witam wszystkich,

Zauważyłam, że coraz więcej faktur wpływa do nas i prócz danych firmy mają dopisany numer BDO, czy skoro mam nadany numer BDO również na moich fakturach powinien zostać dopisany numer BDO ? 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter