Top baner   marzec 2019   wersja 8 b   ostateczny

Baterie i akumulatory

Założony przez GOŚĆ 27 luty 2015 o 13:09

Dzień dobry,

na terenia zakładu mamy GPZON, tam zbieramy baterie i akumulatory samochodowe. Baterie zbieramy również ze szkół i innych podmiotów. Jakie w związku z nowymi wymogami od 2015 r. mamy obowiązki  wynikające z art. 59 ustawy o bateriach i akumulatorach ? O jaką formę ewidencji chodzi w rozbiciu na wprowadzających i jaką ewidencję jakich zaświadczeń?

Karol05 marzec 2015 o 12:01


W tym temacie można by pisać i pisać. Proponuje poczytać ustawę o bateriach i akumulatorach oraz spojrzeć w kalendarz specjalisty w zakładce Strefa wiedzy na tym portalu. 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ06 marzec 2015 o 10:31


Zdaje się, że ten kalendarz Specjalisty jest nie uaktualniony, z tego co mi wiadomo to nie ma już sprawozdań kwartalnych o odebranych odpadach komunalnych a w tym roku składa się je za półrocze.....więc nie wiem, czy mogę się nim sugerować.

F3odpowiedz
F4cytuj

Karol06 marzec 2015 o 12:21


 



Art. 12. Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 9t ustawy zmienianej w art. 1 zachowują

moc do dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 9t ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, nie dłużej jednak niż przez 2 lata od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.



to jest artykuł z tej ustawy zmieniającej i moim zdaniem dopuki nie będą nowe sprawozdania to sprawozdawczość stosuje się kwartalnie na dotychczasowych formularzach.



Jeżeli się mylę to prosze o jakieś sprostowanie. 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ25 marzec 2015 o 09:32


Witam,



jesterśmy zbierającym zużyte baterie i akumulatory (ze szkół, administracji, urzędów itp.). Mieszkańcy również przywożą te odpady do nas (do GPZON). Kogo wpisujemy w dziale III sprawozdania do marszałka w miejscu " Dane wprowadzającego akumulatory przenośne lub baterie przenośne" ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Karol25 marzec 2015 o 12:02


Wprowadzający akumulatory przenośne lub baterie przenośne ma obowiązek podpisania umowy z jakimś zbierającym - art. 32 ustawy o bat i aku. Jeżeli maci Państwo taką umowę podpisaną z jakimś wprowadzającym to wypełniacie dział III, jeżeli nie to pozostawić puste lub oznaczyć, że "nie dotyczy". 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ26 marzec 2015 o 10:15



Karol ostatni post:


"Wprowadzający akumulatory przenośne lub baterie przenośne ma obowiązek podpisania umowy z jakimś zbierającym - art. 32 ustawy o bat i aku. Jeżeli maci Państwo taką umowę podpisaną z jakimś wprowadzającym to wypełniacie dział III, jeżeli nie to pozostawić puste lub oznaczyć, że nie dotyczy. "






Baterie przekazujemy firmie transportującej , która następnie przekazuje je do zakładu przetwarzania.  Przyjmującym na KPO jest zakład przetwarzania, lecz nie ma z nami podpisanej umowy. Jak w tej sytuacji ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Karol31 marzec 2015 o 15:05


Nie przypominam sobie, żeby zbierający musiał mieć umowę z zakładem przetwarzania. 

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ23 kwiecień 2015 o 14:11


W projekcie rozporządzenia ministra z 18 lutego jest wzór zaświadczeń i wzór ewidencji tych zaświadczeń o bateriach. Zaświadczenie będzie wystawiane raz na rok. Nie rozumiem ewidencji tego (tych) zaśiwaczeń "za ...rok", jeżeli bedzie tylko jedno na rok.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ24 kwiecień 2015 o 10:34


nie rozumiem do końca pytania. Jeżeli masz klika firm wprowadzających baterie na rynek, to w ciągu roku wystawiasz kilka zaświadczeń (tyle z iloma firmami współpracujesz). Na każdym dokumencie musi być wpisany rok w jakim go wystawiasz  bądź przy sprawozdaniach za jaki rok je sporządzasz...

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ24 kwiecień 2015 o 15:59


Kto jest  "wprowadzającym baterie" ? Czy to firma, której my te baterie i akumulatory przekazujemy ? (przekazujemy jednej)

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.