Top ekosoft ewidencja odpadow bdo

Zbieranie odpadów w PSZOK

Założony przez Gość100 06 marzec 2020 o 15:51

Gość

08 styczeń 2021 o 09:37

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość1 napisał:



Pytanie mam, czy ktoś się dostosował do interpretacji MKiŚ odnośnie przekazywania odpadów z PSZOK na KPO a nie na KPOK z zakładki "Przekazanie odpadu", czy nie zmienialiście procedury i nadal przekazujecie na KPOK? Jak przekazywać te odpady żeby było ok?




Moim zdaniem nadal powinno być KPOK tryb przekazania.  Art 67 ust.1 pkt 3) ppkt b) ustawy o odpadach jednoznacznie mówi, że podmiot zbierający odpady komunalne, czyli również PSZOK, stosuje KPOK. Tę swoją interpretację to ministerstwo może sobie wsadzić...
Wcale nie. Trzeba czytać ten przepis w powiązaniu z art 71a, a nie w oderwaniu od niego i od rzeczywistości


Ale art. 71a ust.1, na który powołuje się Ministerstwo, nie mówi, że KPOK wystawia wyłącznie podmiot odbierający odpady, a jedynie określa moment (przed rozpoczęciem odbierania odpadów komunalnych), w którym ta KPOK powinna zostać wygenerowana przez odbierającego.

F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2021 o 12:59

I mamy kolejną "interpretację" Pani Berezowskiej z MKiŚ, która uparcie twierdzi, że odpady z PSZOK powinny być ewidencjonowane z wykorzystaniem KPO.
Departament Gospodarki Odpadami (mos.gov.pl)

Witki opadają. Art. 71a ust. 1 ustawy o odpadach wcale nie mówi, że "kartę przekazania odpadów komunalnych (KPOK)
tworzy jedynie podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości", ani z art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy o odpadach nie wynika, że prowadzący zbieranie odpadów komunalnych "tylko potwierdzają tą kartę (KPOK) w następnych etapach przekazywania odebranych odpadów
komunalnych". W ministerstwie rozumienie czytanego tekstu na poziomie 3-latka.

F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2021 o 17:52

Gość napisał:

I mamy kolejną "interpretację" Pani Berezowskiej z MKiŚ, która uparcie twierdzi, że odpady z PSZOK powinny być ewidencjonowane z wykorzystaniem KPO.
Departament Gospodarki Odpadami (mos.gov.pl)

Witki opadają. Art. 71a ust. 1 ustawy o odpadach wcale nie mówi, że "kartę przekazania odpadów komunalnych (KPOK)

tworzy jedynie podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości", ani z art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy o odpadach nie wynika, że prowadzący zbieranie odpadów komunalnych "tylko potwierdzają tą kartę (KPOK) w następnych etapach przekazywania odebranych odpadów

komunalnych". W ministerstwie rozumienie czytanego tekstu na poziomie 3-latka.

To nie interpretacja  tylko tak właśnie  wynika z przepisu. Niech autor też czyta ze zrozumieniem 

F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2021 o 18:06

Gość napisał:

My dostaliśmy wczoraj wiadomość od podmiotu przejmującego, że odpady pochodzące z PSZOKU będą przekazywane wyłącznie na KPO więc w sumie mamy związane ręcę. Cyli mam rozumieć aby w ewidencji nie było rozbieżności pownniśmy dokonywac wpisów z przyjęcia odpadów na PSZOK w zakładce ODPADY, podmiot zwolniony z ewidencji?


tez dostałam wytyczne (od gminy w sumie )ze powinnismy stosowac sie do wspomnianego artykułu Ministerstwa klimatu. Tak bede robic , ewidencja - podmiot zwolniony.
F4odpowiedz

Gość

18 styczeń 2021 o 08:14

Gość napisał:


Gość napisał:


I mamy kolejną "interpretację" Pani Berezowskiej z MKiŚ, która uparcie twierdzi, że odpady z PSZOK powinny być ewidencjonowane z wykorzystaniem KPO.
Departament Gospodarki Odpadami (mos.gov.pl)

Witki opadają. Art. 71a ust. 1 ustawy o odpadach wcale nie mówi, że "kartę przekazania odpadów komunalnych (KPOK)


tworzy jedynie podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości", ani z art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy o odpadach nie wynika, że prowadzący zbieranie odpadów komunalnych "tylko potwierdzają tą kartę (KPOK) w następnych etapach przekazywania odebranych odpadów


komunalnych". W ministerstwie rozumienie czytanego tekstu na poziomie 3-latka.

To nie interpretacja  tylko tak właśnie  wynika z przepisu. Niech autor też czyta ze zrozumieniem 


A co stoi w tytule jak nie "interpretacja przepisów"?

Obecne brzmienie przepisu art. 67 ust. 1 pkt 1 lit a i ust. 3 ustawy o odpadach jest takie, że zbierający odpady komunalne dla odpadów komunalnych powinien wystawiać KPOK. U nas jest i będzie stosowana KPOK dla przekazywania odpadów zebranych w PSZOK i nie zmieni się to jeżeli nie zmieni się powyższy przepis lub ukarze się wyrok NSA w takiej sprawie.

F4odpowiedz

Gość

18 styczeń 2021 o 09:41

Z interpretacją można na siłę się zgodzić, ale niech takie prowadzenie ewidencji będzie możliwe w BDO! Samo KPO można wystawić jak się chce, ale nie da się jej dalej wrzucić na KEOK. Przyjąłem odpad na KPOK, mam ewidencję na KEOK, to nie zdejmę tego z ewidencji przekazując przez KPO. 
Niech BDO razem z ministerstwem pokażą jak w całości należy prowadzić ewidencję komunalną, a nie sam jeden przypadek rozpatrują.

F4odpowiedz

Gość

18 styczeń 2021 o 12:16

Gość napisał:

Z interpretacją można na siłę się zgodzić, ale niech takie prowadzenie ewidencji będzie możliwe w BDO! Samo KPO można wystawić jak się chce, ale nie da się jej dalej wrzucić na KEOK. Przyjąłem odpad na KPOK, mam ewidencję na KEOK, to nie zdejmę tego z ewidencji przekazując przez KPO. 
Niech BDO razem z ministerstwem pokażą jak w całości należy prowadzić ewidencję komunalną, a nie sam jeden przypadek rozpatrują.

Z przepisów ustawy wynika, że KEO powinna być prowadzona odrębnie dla każdego rodzaju odpadu i miejsca prowadzenia działalności. Dodatkowo odrębnie dla gmin KEO powinni prowadzić tylko odbierający odpady komunalne. Natomiast w BDO Instytut stworzył podział KEO na odpady i odpady komunalne czyli coś co w praktyce i przepisach nie funkcjonuje bo nikt nie zbiera i nie przetwarza odpadów komunalnych odrębnie od odpadów z innych źródeł.  


F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2021 o 09:04

Gość napisał:

Z interpretacją można na siłę się zgodzić, ale niech takie prowadzenie ewidencji będzie możliwe w BDO! Samo KPO można wystawić jak się chce, ale nie da się jej dalej wrzucić na KEOK. Przyjąłem odpad na KPOK, mam ewidencję na KEOK, to nie zdejmę tego z ewidencji przekazując przez KPO. 
Niech BDO razem z ministerstwem pokażą jak w całości należy prowadzić ewidencję komunalną, a nie sam jeden przypadek rozpatrują.

pewnie za jakiś czas będą wszystko odkręcać i znów każą wystawiać KPOK z Pszok.

F4odpowiedz

Gość

Gość

19 styczeń 2021 o 21:46

Hmmm.. ,,zaewidencjonowane z wykorzystaniem karty przekazania odpadów KPO" ja tam ewidencjonuje na KEO lub KEOK w KPO nie ma takiej opcji!

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter