Top bdo wrzesien 2020

Stacja przeładunkowa

Założony przez Gość 15 czerwiec 2018 o 13:41
Dzień dobry,
co oznacza interpretacja, że "stacja przeładunkowa....może funkcjonować jako ...element logistyki odbierania odpadów " ? Czy można wtedy odpady odebrane, które przechodzą przez stację  rejestrować jako "odebrane" w KEO, ponieważ one nadal pozostają "odebranymi" z posesji ?

Gość18 czerwiec 2018 o 12:33

F4odpowiedz

Gość26 czerwiec 2018 o 10:10

Wprowadzam rejestr odpadów w KEO, które przyjęliśmy od podmiotu gospodarczego na podstawie KPO. Odpady te trafiły na stację przeładunkową pod ten sam adres, gdzie zostały przyjęte, Czy dobrze rejestruję :

- wprowadzam w kolumnie "przyjęte" ilości i nr z KPO tego podmiotu

- w kolumnie "przekazane" ilość i zamiast numeru KPO zwrot "stacja przeładunkowa"?
Następnie w drugiej KEO :
- w kolumnie "przyjęte" ilość tę ze stacji przeładunkowej
- w kolumnie "przekazane" nr KPO, gdzie odpady trafiły ?

F4odpowiedz

Gość28 czerwiec 2018 o 08:17

Gość napisał:

 


Wprowadzam rejestr odpadów w KEO, które przyjęliśmy od podmiotu gospodarczego na podstawie KPO. Odpady te trafiły na stację przeładunkową pod ten sam adres, gdzie zostały przyjęte, Czy dobrze rejestruję :

 

- wprowadzam w kolumnie "przyjęte" ilości i nr z KPO tego podmiotu

 

- w kolumnie "przekazane" ilość i zamiast numeru KPO zwrot "stacja przeładunkowa"?

Następnie w drugiej KEO :

- w kolumnie "przyjęte" ilość tę ze stacji przeładunkowej

- w kolumnie "przekazane" nr KPO, gdzie odpady trafiły ?

 

 

 

Z tego co piszesz wygląda ok. W ewidencji przy przekazaniu do stacji wpisz również jej adres.

Pamiętaj, że jeśli są to odebrane odpady komunalne należy je wpisać w kolumnie "masa odebranych odpadów komunalnych"  w pierwszym KEO. Natomiast przy KEO stacji przeładunkowej już w kolumnie "masa przyjętych odpadów". 

 

 

F4odpowiedz

Gość28 czerwiec 2018 o 10:53

Dzień dobry,
czytam powyższe kwestie i zastanawiam się jak rejestrować zmieszane odpady komunalne, które trafiają na stację przeładunkową ? Czy też na dwóch KEO, jako odebrane i na drugiej "zebrane" , skoro w uop jest zapis, że te odpady nie mogą być zbierane poza miejscem wytwarzania ?

F4odpowiedz

Gość28 czerwiec 2018 o 11:51

Do Gość:
W UoO masz też zapis dotyczący stacji przeładunkowej, że :

art. 23 u.10: Zakazu, o którym mowa w ust. 2, nie stosuje się do zbierania odpadów, o których mowa w ust. 2 pkt 5 (zmieszanych odpadów komunalnych) i 6 (odpadów zielonych), w stacji przeładunkowej prowadzonej przez podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub przez prowadzącego regionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych lub prowadzącego ponadregionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych
F4odpowiedz

Gość28 czerwiec 2018 o 13:04

W UoO masz też zapis dotyczący stacji przeładunkowej, że :

art. 23 u.10: Zakazu, o którym mowa w ust. 2, nie stosuje się do zbierania odpadów, o których mowa w ust. 2 pkt 5 (zmieszanych odpadów komunalnych) i 6 (odpadów zielonych), w stacji przeładunkowej prowadzonej przez podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub przez prowadzącego regionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych lub prowadzącego ponadregionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych
Czy bez obaw mogę do marszałka wykazać zebrane na stacji, te zmieszane (200301)?
F4odpowiedz

Gość28 czerwiec 2018 o 20:23

Firma odbierająca zmieszane odpady komunalne przywozi je w jedno miejsce (punkt przeładunku), magazynuje przez jeden dzień a następnie ładuje na większy pojazd i transportuje na RIPOK. Czy taka firma wymaga zezwolenia na zbierania odpadów?

F4odpowiedz

Gość29 czerwiec 2018 o 11:07



Wprowadzam rejestr odpadów w KEO, które przyjęliśmy od podmiotu gospodarczego na podstawie KPO. Odpady te trafiły na stację przeładunkową pod ten sam adres, gdzie zostały przyjęte, Czy dobrze rejestruję :


 


- wprowadzam w kolumnie "przyjęte" ilości i nr z KPO tego podmiotu


 


- w kolumnie "przekazane" ilość i zamiast numeru KPO zwrot "stacja przeładunkowa"?


Następnie w drugiej KEO :


- w kolumnie "przyjęte" ilość tę ze stacji przeładunkowej


- w kolumnie "przekazane" nr KPO, gdzie odpady trafiły ?


 
Z tego co piszesz wygląda ok. W ewidencji przy przekazaniu do stacji wpisz również jej adres.


Pamiętaj, że jeśli są to odebrane odpady komunalne należy je wpisać w kolumnie "masa odebranych odpadów komunalnych"  w pierwszym KEO. Natomiast przy KEO stacji przeładunkowej już w kolumnie "masa przyjętych odpadów". 


 


 Rozumiem, że z tego tytułu dwa razy wprowadzam te same ilości do sprawozdania rocznego z odpadów zebranych do marszałka?




F4odpowiedz

Gość06 lipiec 2018 o 15:56

Gość napisał:

Firma odbierająca zmieszane odpady komunalne przywozi je w jedno miejsce (punkt przeładunku), magazynuje przez jeden dzień a następnie ładuje na większy pojazd i transportuje na RIPOK. Czy taka firma wymaga zezwolenia na zbierania odpadów?


Tak wymaga zezwolenia.
F4odpowiedz

Gość06 lipiec 2018 o 15:57

Gość napisał:


W UoO masz też zapis dotyczący stacji przeładunkowej, że :


art. 23 u.10: Zakazu, o którym mowa w ust. 2, nie stosuje się do zbierania odpadów, o których mowa w ust. 2 pkt 5 (zmieszanych odpadów komunalnych) i 6 (odpadów zielonych), w stacji przeładunkowej prowadzonej przez podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub przez prowadzącego regionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych lub prowadzącego ponadregionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych
Czy bez obaw mogę do marszałka wykazać zebrane na stacji, te zmieszane (200301)?

Jeżeli posiadasz zezwolenie na zbieranie na tej stacji to tak.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter