Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 luty 2023 o 11:50

Czy firmy ODBIERAJĄCE ODPADY mogą w dz. III wpisąą przy danym kodzie odpady spoób R3 a później nie wykazać tego w dz. VI ?
Nie wiem jak przetłumaczyć, ze R3 MUSZĄ wpisać do dz. VI aby liczyło się do poziomu recyklingu a oni ten kod pomijają w dz. VI.

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2023 o 11:55

napisał:


napisał:


Czy wszystkie odpady z dz. III i sposobu zagospodarowania R12 możemy wziąć do poziomu recyklingu ?



Nie, R12 to nie jest proces recyklingu



Pani na szkoleniu wspominała, że MOŻNA.


to jak to z jest?
F4odpowiedz

Gość

24 luty 2023 o 12:36


Czy wie ktoś czy ten artykuł który pojawił się w BDO to tylko informacja dla nas czy powinniśmy coś zaktualizować?


F4odpowiedz

Gość

24 luty 2023 o 13:43

napisał:



Czy firmy ODBIERAJĄCE ODPADY mogą w dz. III wpisąą przy danym kodzie odpady spoób R3 a później nie wykazać tego w dz. VI ?

Nie wiem jak przetłumaczyć, ze R3 MUSZĄ wpisać do dz. VI aby liczyło się do poziomu recyklingu a oni ten kod pomijają w dz. VI.






r3 można doliczyć do poziomów recyklingu jeżeli

  1. musi z nich powstać produkt, który można wprowadzić na rynek, spełniając przepisy szczegółowe: mogą być wprowadzane do obrotu jako nawóz lub środek poprawiający właściwości gleby na podstawie pozwolenia ministra właściwego do spraw rolnictwa[2] lub gdy stanowi produkt nawozowy[3], lub

  2. jeżeli powstanie z nich odpad, to też można zaliczyć do odpadów poddanych recyklingowi pod warunkiem, że to co powstało w wyniku kompostowania lub fermentacji  będzie wykorzystywane na powierzchni ziemi i to wykorzystanie przynosi korzyści rolnictwu lub prowadzi do poprawy stanu środowiska[4] .


gdy odpad jest poddany procesowi R3 a powstaje kompost niespełniający wymagań to nie można tej masy wliczać do poziomów recyklingu
F4odpowiedz

Gość

24 luty 2023 o 13:52

napisał:


napisał:




napisał:



Czy wszystkie odpady z dz. III i sposobu zagospodarowania R12 możemy wziąć do poziomu recyklingu ?




Nie, R12 to nie jest proces recyklingu







Pani na szkoleniu wspominała, że MOŻNA.






to jak to z jest?

Jak jest się pewnym i ma się oświadczenie ze ostatecznie ten odpad poszedł do recyklingu to można zaliczyć do poziomu. Jak nie mamy takiej informacji to nie możemy liczyć do poziomów. 



F4odpowiedz

Gość

27 luty 2023 o 11:50

napisał:

Witam

Dowiedziałem się, że trzeba wykonać sprawozdanie roczne z BDO, nikt tego nie robił wcześniej bo nie wiedział. Teraz chciałbym wykonać sprawozdanie tylko
zorientowałem się o braku wystawionych kilku kart bdo, zazwyczaj firma która podstawiała i odbierała kontener nie odbiera kontenera bez wystawionej karty, w tym przypadku było innaczej odbierali i tyle. Mała firma Rocznie jest to około 20 - 30 kontenerów 5-7m3. Proszę o poradę.


https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00276
U mnie sytuacja była inna, ale myślę, że pomogę. U mnie poprzednia osoba prowadząca ewidencję wystawiła kartę ze złym kodem odpadów. Dzwoniłam do urzędu marszałkowskiego i kazali mi wystawić nową kartę z tymi samymi danymi z dopiskiem w uwagach, że dotyczy to karty o numerze takim i takim i wyjaśnienie że jest błędny kod odpadu. Radzę zatem aby skontaktować się z pracownikiem urzędu marszałkowskiego prowadzącym sprawy Twojej firmy. Czy te kilka kart powinny być wystawione w poprzednim roku? Niestety nie jest możliwe wystawienie kart za poprzedni rok. Dlatego radzę kontaktować się z urzędem. Czy wie
Pan ile tych odpadów zostało odebranych i kiedy? Czy firma wystawiła jakieś rachunki za odbiór tych odpadów? Dziwi mnie że firma nie upomniała się o kartę, gdyż zarówno osoba transportująca jak i osoba u której składowane są odpady ma obowiązek zatwierdzić w systemie BDO przejęcie odpadów. Może to nie podlegało ewidencji?
F4odpowiedz

Gość

27 luty 2023 o 12:18

Hej, w 2022r. nasza firma wytwarzała odpady w wyniku świadczenia usług. Jesteśmy firmą budowlaną, wydobywaliśmy i transportowaliśmy np. humus na składowiska. Prace prowadzimy w różnych miastach, w całej Polsce. Teraz chciałabym zrobić sprawozdanie za 2022r i nie wiem jakiego adresata wybrać. Czy dla każdego województwa mamy robić osobny raport, w zależności od tego gdzie były prowadzone prace? Czy jedno wspólne sprawozdanie do Marszałka zgodnie z siedzibą firmy?

F4odpowiedz

Gość

27 luty 2023 o 12:19

napisał:






Czy wie ktoś czy ten artykuł który pojawił się w BDO to tylko informacja dla nas czy powinniśmy coś zaktualizować?







.
F4odpowiedz

Gość

27 luty 2023 o 12:45

  20 01
21*;


20 01 33*; 20 01 35*

czy odpady te mogę zaliczyć do poziomu recyklingu ?

F4odpowiedz

Gość

27 luty 2023 o 13:49

czy kod 20 03 01 Niesegregowane (zmieszane) odpady bierzemy pod uwage licząc poziom recyklingu ?


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter