Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

21 grudzień 2021 o 09:00

Jestem pracownikiem Urzędu mam pytanie czy KPO należy prawadzić również w wersji papierowej? Drukujemy potwierdzenie z BDO ? Jeśli tak to pod jakim numerem jrwa KPO wpinamy?

F4odpowiedz

Gość

21 grudzień 2021 o 09:25

Witam,

Przygotowaliśmy KPO. W BDO jest kilka kroków:
- planowane
- zatweirdzone
- potwierdzenie wygenerowane
- zrealizowane przejęcie
- potweierdzony transport
- wycofane
- odrzucone.
Rozumiem że prawidłowo zakończona karta KPO to status POTWIERDZONY TRANSPORT


Obecnie nasza KPO jest na statusie potwierdzenie wygenerowane czyli firma nie potwierdziła nam tej karty. Co w takiej sytuacji ? Jak zmusić firmę aby to zakończyła w systemie BDO. Od firmy mamy tylko pisemną informację ze odebrali odpady i w jakiej ilości. Czy to wystarczy?
Czy ktoś potrafi to wytłumaczyc jak to powinno być?



F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

21 grudzień 2021 o 10:35

napisał:

Jestem pracownikiem Urzędu mam pytanie czy KPO należy prawadzić również w wersji papierowej? Drukujemy potwierdzenie z BDO ? Jeśli tak to pod jakim numerem jrwa KPO wpinamy?


Kart nie prowadzi się w wersji papierowej . Jeżeli nie ma potrzeby ewidencjonować poza systemem(dla siebie lub ktoś sobie tego życzy) ,to nie trzeba drukować kart.  Potwierdzenie należy drukować dla transportu- każdy kierowca musi mieć wygenerowanie potwierdzenie.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

21 grudzień 2021 o 10:40

napisał:


Witam,


Przygotowaliśmy KPO. W BDO jest kilka kroków:

- planowane

- zatweirdzone

- potwierdzenie wygenerowane

- zrealizowane przejęcie

- potweierdzony transport

- wycofane

- odrzucone.
Rozumiem że prawidłowo zakończona karta KPO to status POTWIERDZONY TRANSPORT






Obecnie nasza KPO jest na statusie potwierdzenie wygenerowane czyli firma nie potwierdziła nam tej karty. Co w takiej sytuacji ? Jak zmusić firmę aby to zakończyła w systemie BDO. Od firmy mamy tylko pisemną informację ze odebrali odpady i w jakiej ilości. Czy to wystarczy?
Czy ktoś potrafi to wytłumaczyc jak to powinno być?








Pisemne potwierdzenie nic nie da, ponieważ cały"proces" odbywa się w BDO. Proszę dzwonić do przejmującego z prośbą o zmianę statusu. Niestety często się tak zdarza . Ja również często dzwonię z prośbą o potwierdzenie transportu lub o korekty kart. A tłumaczenie jest takie "o jej przepraszam zapomniałam/łem".

F4odpowiedz

Gość

22 grudzień 2021 o 08:28

napisał:


napisał:


Dzień dobry, 
czy jeśli zauważony został błąd w sprawozdaniu z odpadów za rok 2020 możliwe jest wprowadzenie jego korekty?  Jak zostanie to potraktowane ? 





Podbijam


Tak, jak najbardziej należy złożyć korektę sprawozdania
F4odpowiedz

Gość

27 grudzień 2021 o 09:01

Witam,

Czu Urzędy tez powinny składać sprawozdania roczne do marszałka?

KPO przekazalismy firmie rózne urządzenia elektryczne z Urzędu  np. 20 01 36 ok. 0,7 Mg oraz 16 02 14 ok. 0,09 Mg.
Mam rozumieć, że nie składamy żadnego sprawozdania?


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

27 grudzień 2021 o 12:00

napisał:


Witam,


Czu Urzędy tez powinny składać sprawozdania roczne do marszałka?




KPO przekazalismy firmie rózne urządzenia elektryczne z Urzędu np. 20 01 36 ok. 0,7 Mg oraz 16 02 14 ok. 0,09 Mg.

Mam rozumieć, że nie składamy żadnego sprawozdania?



Odpady wytwarzamy więc składamy sprawozdanie. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach trzeba zaznaczyć "strumień "pochodzenia odpadów . Proszę sobie obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=6gaTyGtlguU



F4odpowiedz

Gość

27 grudzień 2021 o 12:45

napisał: więc Skladamy do Marszałka ? do 31 stycznia ? z jakiej strony? bdo.mos czy jap.bdo ?


napisał:




Witam,



Czu Urzędy tez powinny składać sprawozdania roczne do marszałka?








KPO przekazalismy firmie rózne urządzenia elektryczne z Urzędu np. 20 01 36 ok. 0,7 Mg oraz 16 02 14 ok. 0,09 Mg.


Mam rozumieć, że nie składamy żadnego sprawozdania?





Odpady wytwarzamy więc składamy sprawozdanie. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach trzeba zaznaczyć "strumień "pochodzenia odpadów . Proszę sobie obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=6gaTyGtlguU












F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

27 grudzień 2021 o 13:18

napisał:


napisał: więc Skladamy do Marszałka ? do 31 stycznia ? z jakiej strony? bdo.mos czy jap.bdo ?




napisał:






Witam,




Czu Urzędy tez powinny składać sprawozdania roczne do marszałka?













KPO przekazalismy firmie rózne urządzenia elektryczne z Urzędu np. 20 01 36 ok. 0,7 Mg oraz 16 02 14 ok. 0,09 Mg.



Mam rozumieć, że nie składamy żadnego sprawozdania?







Odpady wytwarzamy więc składamy sprawozdanie. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach trzeba zaznaczyć "strumień "pochodzenia odpadów . Proszę sobie obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=6gaTyGtlguU




















Sprawozdanie o wytworzonych odpadach składa się do 15 marca każdego następnego  roku.
 Tu jest kalendarium składania sprawozdań. Dzień /miesiąc się nie zmieni tylko zamiast 2021 będzie 2022.
https://odpady-help.pl/kalendarz







F4odpowiedz

Gość

28 grudzień 2021 o 10:30

napisał:


napisał:




napisał: więc Skladamy do Marszałka ? do 31 stycznia ? z jakiej strony? bdo.mos czy jap.bdo ?






napisał:








Witam,





Czu Urzędy tez powinny składać sprawozdania roczne do marszałka?



















KPO przekazalismy firmie rózne urządzenia elektryczne z Urzędu np. 20 01 36 ok. 0,7 Mg oraz 16 02 14 ok. 0,09 Mg.




Mam rozumieć, że nie składamy żadnego sprawozdania?









Odpady wytwarzamy więc składamy sprawozdanie. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach trzeba zaznaczyć "strumień "pochodzenia odpadów . Proszę sobie obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=6gaTyGtlguU











































Sprawozdanie o wytworzonych odpadach składa się do 15 marca każdego następnego  roku.
 Tu jest kalendarium składania sprawozdań. Dzień /miesiąc się nie zmieni tylko zamiast 2021 będzie 2022.
https://odpady-help.pl/kalendarz









Czy to znaczy że jesli w tamtym roku urząd gminy nie  miał odpadów to powinien złożyc sprawozdanie zerowe?




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter