justynas
Liczba postów: 28
Od: 19.03.2017
29 październik 2014 o 10:29
Kiedy należy starać się o powzolenie przy wprowadzaniu ścieków do cudzej infrastruktury ? A kiedy wystarczą tylko umowy z zakładem usług komunalnych ?
Użytkownik usunięty przez Administratora
29 październik 2014 o 12:32
Witam,
o pozwolenie wodnoprawne na odprowadzanie ścieków do urządzeń kanalizacyjnych innego podmiotu trzeba wystąpić, jeżeli w naszych ściekach znajdują się substancje z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 10 listopada 2005 r. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego, których wprowadzanie w ściekach przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego (Dz. U. 2005 nr 233 poz. 1988 z późn. zm.).
Jeżeli takie substancje będziemy wprowadzać to potrzebujemy zarówno zgody właściciela urzadzeń kanalizacyjnych, jak i pozwoelnia wodnoprawnego.
Pozdrawiam serdecznie
GOŚĆ
04 luty 2016 o 08:24
To wszytko zależy od tego czy to jest „wiaderko wody na tydzień” czy np. jest to woda która pochodzi z regularnego mycia hali produkcyjnej. W pierwszym przypadku myślę, że można będzie spokojnie odprowadzić to razem z ściekami bytowymi. W drugim przypadku trzeba by porównać substancje zawarte w tym środku (karta charakterystyki środka) z tym rozporządzeniem: http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20082291538&type=2 . Jeśli substancja znajdzie się na liście niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
GOŚĆ
13 październik 2015 o 08:23
Witam, mam takie pytanie: wiem, że przy wprowadzaniu do kanalizacji substancji określonych w odpowiednim Rozporządzeniu trzeba wystąpić o pozowlenie wodnoprawne. Co jednak w przypadku substancji spoza tej listy? czy takie substancje można wprowadzać do kanalizacji i na jakich zasadach?
GOŚĆ
13 październik 2015 o 09:13
Rozumiem, że w takim przypadku wymagana jest tylko zgoda wlasciciela urzadzen kanalizacyjnych?
GOŚĆ
13 październik 2015 o 10:07
GOŚĆ
14 styczeń 2016 o 15:57
Witam. Czy jesli uzywamy do mycia podlog srodka ktory jest zracy i nie jest to srodek ogolnodostepny w sklepach ale specjalistyczny to czy wodę po myciu podlog mozemy normalnie wylewac do kanalizacji? dziekuje za odpowiedz
GOŚĆ
18 marzec 2016 o 08:59
WItam,
nasza firma występuje o decyzje na zbieranie odpadów budowlanych. Posiadamy plac na którym te odpady będą zbierane, a po uzyskaniu decyzji na przetwarzanie również przetwarzane. Czy konieczne jest w naszym przypadku posiadanie separatora kanalizacyjnego? Jeśli tak to jakiego ?
Gość
17 listopad 2017 o 12:57
Do GOŚĆ:
Witam. Problemem jest to, że odbiorca sciekow przemyslowych nie chce zawrzec z nami umowy na odbior tych sciekow poniewaz nie ma mozliwosci technologicznych zeby te scieki oczywscic. Rozumiem ze w takiej sytuacji sciekow przemyslowych do kanalizacji wprowadzac nie wolno.
Gość
17 listopad 2017 o 15:19
Gość napisał:
Do GOŚĆ:
Witam. Problemem jest to, że odbiorca sciekow przemyslowych nie chce zawrzec z nami umowy na odbior tych sciekow poniewaz nie ma mozliwosci technologicznych zeby te scieki oczywscic. Rozumiem ze w takiej sytuacji sciekow przemyslowych do kanalizacji wprowadzac nie wolno.
W tej sytuacji albo należy szukać innego odbiorcy. Wprowadzanie ścieków (przemysłowych, bytowych) do miejskiej kanalizacji
podlega przepisom ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym
odprowadzaniu ścieków, które jasno mówią o konieczności zawarcia umowy z
„wodociągami” (wg art. 6 i 28). Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, wprowadza
ścieki do urządzeń kanalizacyjnych, podlega karze ograniczenia wolności albo
grzywny do 10 000 zł. Ścieki przemysłowe jeśli zawierają substancje wymienione
w rozporządzeniu ws substancji szkodliwych dla środowiska wodnego (...), a są
wprowadzane do kanalizacji innego podmiotu wymagają i pozwolenia wodnoprawnego
i pisemnej zgody właściciela tych urządzeń. Musicie przeanalizować kartę charakterystyki
produktu z ww. rozporządzeniem. Jeżeli takich substancji nie zawierają-
pozwolenie wodnoprawne nie będzie wymagane, ale i tak wymagana będzie pisemna
umowa z właścicielem sieci, a dodatkowo sposób odprowadzania ścieków i ich
parametry muszą spełniać wymagania rozporządzenia ministra budownictwa ws
sposobu realizacji obowiązków dostawców ścieków przemysłowych (..).
GOŚĆ
22 marzec 2018 o 10:34
Witam. Mam pytanie o wody opadowe i roztopowe z terenu, na którym odbywa się transport samochodowy, jest to plac przy magazynie na którym realizowane są dostawy surowców (wyładunek, załadunek). Czy w takim układzie istnieje jakiś szczególny sposób postępowania ze ściekami opadowymi?