Ekosoft ewidencja odpadow bdo

gorzata

Liczba postów: 8

Od: 19.03.2017

22 lipiec 2021 o 08:34

Dzień dobry,

zagapiłam się i nie przekazałam próbki wody do badan w terminie przewidzianym przez harmonogram. Oczywiście gdy tylko zdałam sobie sprawę z błędu zamówiłam próbko biorce i woda zostanie zbadania zgodnie z założeniami harmonogramu. Próbki powinnam oddać w czerwcu oddam je w lipcu.
Co w takiej sytuacji powinnam zrobić, poinformować sanepid o takiej zmianie przed wysłaniem im wyników.
Dodam, ze nie są to pierwsze próbki badane w tym roku, ostatni mieliśmy w marcu.
Może ktoś miał podobną sytuacje i podpowie co w takiej sytuacji najlepiej zrobić.

pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

29 lipiec 2021 o 13:31

Na wynikach badań i tak będzie widniała data lipcowa, więc Sanepid zauważy miesięczne opóźnienie. Sugerowałabym razem z wynikami badań przesłać pismo przewodnie, w którym podadzą Państwo powód opóźnienia (np. sytuacja epidemiologiczna i brak pracownika odpowiedzialnego za zlecenie badania). W piśmie można też nadmienić, że dotychczasowe badania były prowadzone i przesyłane zgodnie z harmonogramem i że dołożą Państwo wszelkich starań aby kolejne próbki przesyłać w terminie. 

F4odpowiedz

Gość

29 lipiec 2021 o 13:56

napisał:

Na wynikach badań i tak będzie widniała data lipcowa, więc Sanepid zauważy miesięczne opóźnienie. Sugerowałabym razem z wynikami badań przesłać pismo przewodnie, w którym podadzą Państwo powód opóźnienia (np. sytuacja epidemiologiczna i brak pracownika odpowiedzialnego za zlecenie badania). W piśmie można też nadmienić, że dotychczasowe badania były prowadzone i przesyłane zgodnie z harmonogramem i że dołożą Państwo wszelkich starań aby kolejne próbki przesyłać w terminie.Dziękuje za odpowiedź. Myślałam podobnie, pismo przewodnie trzeba przygotować.  
Sprawa o tyle delikatna, że w lipcu mieliśmy kontrolę z Sanepidu i nikt na brak badań nie zwrócił uwagi.
Zastanawiam się tylko czy sanepid wyciągnie jakieś konsekwencje.
Jeszcze raz dziękuje 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter