Ania30 styczeń 2020 o 14:51

Witam, jesteśmy firmą transportującą i odbierającą odpady, głównie w ramach umowy z gminą od właścicieli nieruchomości, ale również mamy umowy z firmami na wywóz odpadów zmieszanych.
Co miesiąc wystawiamy tym firmom faktury za wykonane usługi. Czy na takiej fakturze powinien być umieszczony nasz nr BDO?

F4odpowiedz

Gość30 styczeń 2020 o 15:16

nie

F4odpowiedz

Gość30 styczeń 2020 o 15:32

F4odpowiedz

Gość30 styczeń 2020 o 16:58

Nie

F4odpowiedz

Gość30 styczeń 2020 o 22:19

Według ustawy o odpadach:
Art. 63.  [Obowiązek umieszczania numeru rejestrowego]
Podmiot, o którym mowa w art. 57 ust. 1, jest obowiązany umieszczać numer rejestrowy na dokumentach sporządzanych w związku z prowadzoną działalnością.

W art. 57 ust. 1 są wymienione następujące podmioty:

1)wprowadzających sprzęt i autoryzowanych przedstawicieli,
2)wprowadzających baterie lub akumulatory,
3)wprowadzających pojazdy,
4)producentów, importerów i wewnątrzwspólnotowych nabywców opakowań,
5)wprowadzających na terytorium kraju produkty w opakowaniach,
6)wprowadzających na terytorium kraju opony,
7)wprowadzających na terytorium kraju oleje smarowe

Odpowiedź: transportujący/odbierający odpady nie jest zobowiązany do umieszczania na fakturach nr BDO.

Pozdrawiam
F4odpowiedz

Gość30 styczeń 2020 o 22:46

A jeżeli sprzedajemy zebrany karton do papierni i wystawiamy im później za daną ilość fakturę to na takiej fakturze powinno być BDO czy nie musi?

F4odpowiedz

Gość31 styczeń 2020 o 08:13

Gość napisał:

A jeżeli sprzedajemy zebrany karton do papierni i wystawiamy im później za daną ilość fakturę to na takiej fakturze powinno być BDO czy nie musi?


Proszę przeczytać post wyżej, wszystko jest napisane.
F4odpowiedz

Gość09 listopad 2020 o 18:52

Drodzy forumowicze.
Czy jak mam złożony wniosek i czekam na numer BDO, to
czy mogę już sprzedawać? 
- wiadomo, że w takiej
sytuacji do momentu nadania numeru nie umieszczę go na
paragonach czy fakturach.
Z kolei czekanie całe tygodnie to klasyczny falstart biznesu...(świeża dzialalność - sprzedaż przez internet).

F4odpowiedz

Gość20 listopad 2020 o 12:50

Gość napisał:

Drodzy forumowicze.
Czy jak mam złożony wniosek i czekam na numer BDO, to

czy mogę już sprzedawać?
- wiadomo, że w takiej

sytuacji do momentu nadania numeru nie umieszczę go na

paragonach czy fakturach.
Z kolei czekanie całe tygodnie to klasyczny falstart biznesu...(świeża dzialalność - sprzedaż przez internet).




Ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000875/U/D20200875Lj.pdf
w art. 26. ust. 3 wprowadza zmianę do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2020 r. poz. 797):

3. W terminie do dnia 31 grudnia 2020 r. do podmiotów, o których mowa w art. 50 ust. 1, które złożyły wniosek o wpis do rejestru, nie stosuje się przepisów art. 50 ust. 2 i 3 oraz art. 194 ust. 1 pkt 5.




Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2020 r. poz. 797):
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130000021/U/D20130021Lj.pdf

Art. 50.
2. Przed rozpoczęciem działalności w zakresie, o którym mowa w ust. 1, podmiot jest obowiązany uzyskać wpis do rejestru.


3. Działalność w zakresie, o którym mowa w ust. 1, może prowadzić wyłącznie podmiot wpisany do rejestru.
Art. 194.
1. Administracyjną karę pieniężną wymierza się za:


5) prowadzenie działalności w zakresie, o którym mowa w art. 50 ust. 1, bez wymaganego wpisu do rejestru;









F4odpowiedz

Gość22 listopad 2020 o 21:40

Bardzo dziękuję za info.
Chyba nie jestem odosobniony w kwestii czytania ze zrozumieniem setek stron ustaw napisanych językiem, hmm, nazwijmy to sobie mało friendly user:)
Dlatego, wolę się upewnić ----> z powyższego wynika, że czekając na numer (wniosek złożony) mogę prowadzić działalność, sprzedawać, ale tylko do 31 grudnia 2020r tak? Jeśli do tego momentu nie będę miał nadanego numeru to dalej sprzedawać nie mogę?

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO22 listopad 2020 o 23:39

Gość napisał:

Bardzo dziękuję za info.
Chyba nie jestem odosobniony w kwestii czytania ze zrozumieniem setek stron ustaw napisanych językiem, hmm, nazwijmy to sobie mało friendly user:)
Dlatego, wolę się upewnić ----> z powyższego wynika, że czekając na numer (wniosek złożony) mogę prowadzić działalność, sprzedawać, ale tylko do 31 grudnia 2020r tak? Jeśli do tego momentu nie będę miał nadanego numeru to dalej sprzedawać nie mogę?


Na razie jest dokładnie tak jak piszesz. Założenie było chyba takie, że urzędy powinny do tego czasu się uporać z tymi wnioskami. Ale jak to będzie - kto to wie? Może znowu przedłużą...
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter