Top odpady wrzesien 2019

Karta przekazania odpadów

Założony przez GOŚĆ 06 listopad 2013 o 14:43

agnieszka29 sierpień 2019 o 12:21

Gość napisał:


Do Gość:


witam, mam pytanie co do prowadzenia ewidencji odpadów, z tego co zrozumiałam ewidencje prowadzi podmiot przetwarzający, a co do podmiotu który tylko wytwarza odpady i przekazuje je dalej czy on musi prowadzić ewidencje odpadów?

MRPw




Jeśli wytwarzasz odpady ,a na pewno masz decyzje wraz z limitami. Skąd będziesz wiedzieć ile masz wytworzonych odpadów? Dlatego prowadzi się ewidencję i aktualizuje.Chyba ,że wytwarzasz odpady komunalne , jesteś osobą fizyczną . https://www.biznes.gov.pl/pl/publikacje/2252-ewidencja-posiadacza-odpadow

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość29 sierpień 2019 o 14:11

Zgodnie z art. 66 ustawy o odpadach, posiadacz
odpadów ( w tym podmiot który wytworzył odpad) jest zobligowany do prowadzenia na bieżąco ilościowej i jakościowej
ewidencji zgodnie z katalogiem odpadów. Ewidencję odpadów należy prowadzić w oparciu
o 2 podstawowe dokumenty: kartę przekazania odpadu (KPO), kartę ewidencji odpadu (KEO).

F3odpowiedz
F4cytuj

agnieszka29 sierpień 2019 o 14:33

Gość napisał:



Zgodnie z art. 66 ustawy o odpadach, posiadacz

odpadów ( w tym podmiot który wytworzył odpad) jest zobligowany do prowadzenia na bieżąco ilościowej i jakościowej

ewidencji zgodnie z katalogiem odpadów. Ewidencję odpadów należy prowadzić w oparciu

o 2 podstawowe dokumenty: kartę przekazania odpadu (KPO), kartę ewidencji odpadu (KEO).



Chyba ,że jest się wytwórcą odpadów komunalnych wtedy nie trzeba. 
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość31 sierpień 2019 o 19:16

Do agnieszka:
Bardzo dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość03 wrzesień 2019 o 07:25

Do Gość:
Mam jeszcze jedno pytanie .Jezeli pomylilam sie w numeracji karty tzn jezeli nadalam numer (miesiac z sierpnia ) a karta byla z czerwca czy nalezy badz mozna go poprawic dwa miesiace pozniej tzn czy mozna ja przeslac do danej firmy z prosba o podmiane? ( kpo w tym miesiacu byla tylko jedna)?

F3odpowiedz
F4cytuj

agnieszka03 wrzesień 2019 o 10:18

Gość napisał:


Do Gość:
Mam jeszcze jedno pytanie .Jezeli pomylilam sie w numeracji karty tzn jezeli nadalam numer (miesiac z sierpnia ) a karta byla z czerwca czy nalezy badz mozna go poprawic dwa miesiace pozniej tzn czy mozna ja przeslac do danej firmy z prosba o podmiane? ( kpo w tym miesiacu byla tylko jedna)?




Jeśli firma się zgodzi ,to tak. Po prostu trzeba usunąć błędne karty ,a przyjąć poprawione.




F3odpowiedz
F4cytuj

Gość11 wrzesień 2019 o 09:05

Witam! Mam Takie pytanie , czy na karcie przekazania odpadu w miejscu "Posiadacz odpadów, któremu należy przekazac odpad" można wpisać końcowego odbiorcę odpadów? tzn. ,że będzie to inny odbiorca niż przejmujący odpad. a jasniej: odpad przez firme x ( przejmujący odpad) jedzie bezpośrednio do końcowego odbiorcy Y  ( posiadacz, któremu należy przekazać odpad).
Prosze o odpowiedź.
pozdrawiam

F3odpowiedz
F4cytuj

agnieszka11 wrzesień 2019 o 12:12

Gość napisał:


Witam! Mam Takie pytanie , czy na karcie przekazania odpadu w miejscu "Posiadacz odpadów, któremu należy przekazac odpad" można wpisać końcowego odbiorcę odpadów? tzn. ,że będzie to inny odbiorca niż przejmujący odpad. a jasniej: odpad przez firme x ( przejmujący odpad) jedzie bezpośrednio do końcowego odbiorcy Y  ( posiadacz, któremu należy przekazać odpad).
Prosze o odpowiedź.
pozdrawiam




Tak można. Inna firma przejmuje ,a w miejscu "Posiadacz ,któremu należy przekazać odpad" " jest inna firma .




F3odpowiedz
F4cytuj

Gość12 wrzesień 2019 o 01:44

Do Gość: Nie oczekuj odpowiedzi, bo tu nikt juz nie wie o co w tym chodzi.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość16 wrzesień 2019 o 08:22

Dzień dobry, proszę o
informacje czy możemy sprzedawać palety jednorazowe jako towar (bez wystawiania
KPO), jeżeli nie są uszkodzone i nadają się do powtórnego wykorzystania?
W jaki
sposób mamy udokumentować, że paletę sprzedaliśmy jako opakowanie a nie odpad
(bez wystawiania KPO) i odbiorca tego nie przetworzy? Czy przekazując palety
firmie zajmującej się skupem palet musimy wystawiać KPO?
Dziękuję za pomoc

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko II sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.