Top komunalne bdo

Karta przekazania odpadów

Założony przez GOŚĆ 06 listopad 2013 o 14:43

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy aby prowadzić karte przekazania odpadów potrzebne jest pozwolenie na przetwarzanie odpadów??

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

GOŚĆ07 listopad 2013 o 11:08


Nie potrzeba mieć pozwolenia, żeby wystawić KPO.. Można wytwarzać odpady w takich ilościach, że nie trzeba występować o pozowlenie, ale i tak wszystkie odpady, które powstają w firmie trzeba przekazywać przez KPO (oprócz komunalnych).Jest jeszcze rozporządzenie http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011521735 według którego małe i średnie przedsiębiorstwa nie muszą prowadzić kart ewidencji odpadów, wystarcza tylko KPO. 

F4odpowiedz

GOŚĆ13 listopad 2013 o 17:01


A czy my jako firma musimy wystawic KPO, czy może to za nas zrobić firma, która odbiera od nas odpady?

F4odpowiedz

GOŚĆ18 listopad 2013 o 15:17


Na pewno sami musicie wystawić KPO. U nas zdarza się, że firma która odbiera od nas odpady wystawi za nas taką kartę, ale to tylko sporadycznie. W razie kontroli lepiej nie mówić, że ktoś to robi za nas;] Swoją drogą ja też mam pytanie. W mojej firmie mamy kilka rodajów odpadów np. resztki drewniane i metalowe, które zabierają do domu pracownicy. Z tego co się orientuje to nie musimy im wystawiać KPO. Pytanie, czy musimy to jakoś zapisywać w ewidencji, że to poszło do pracownika?

F4odpowiedz

GOŚĆ20 listopad 2013 o 15:21GOŚĆ ostatni post:


"Na pewno sami musicie wystawić KPO. U nas zdarza się, że firma która odbiera od nas odpady wystawi za nas taką kartę, ale to tylko sporadycznie. W razie kontroli lepiej nie mówić, że ktoś to robi za nas;] Swoją drogą ja też mam pytanie. W mojej firmie mamy kilka rodajów odpadów np. resztki drewniane i metalowe, które zabierają do domu pracownicy. Z tego co się orientuje to nie musimy im wystawiać KPO. Pytanie, czy musimy to jakoś zapisywać w ewidencji, że to poszło do pracownika?"


Odpowiadając na Twoje pytanie - nawet jeśli przekazujecie jakiś odpad pracownikowi, to musicie te ilość wpisać do karty ewidencji odpadu. Co prawda nie musicie wystawiać KPO pracownikowi, ani tym bardziej nie musi się on na takim KPO podpisać, ale wpis musi być na KEO. Odpad nie może sobie tak po porstu zniknąć :)

F4odpowiedz

GOŚĆ22 listopad 2013 o 16:38


Witam,mam pytanie z mojej praktyki. Przekazujemy odpady, które wytworzymy zawsze pod koniec miesiąca. Firma przyjeżdża, zabiera odpady i dostaje od nas KPO. Z tym, że my nie mamy wagi, więc to nasz odbiorca waży odpad i odsyła nam podpisane KPO wraz z wypelnioną masą. Czy jest to jakis problem? Czy jako wytwórca odpadów jesteśmy jakoś prawnie zobowiązani do posiadania wagi na odpady?

F4odpowiedz

GOŚĆ25 listopad 2013 o 19:03


Teoretycznie jest tak, że wytwarzający odpady musi wypisa KPO, czy też masę odpadu który przekazuje. Wiadomo jednak, że nikt nie będzie instalowal wielkiej wagi tylko po to żeby ważyć odpady. To, że firma odbierająca wypełnia za nas masę odpadu nei jest jakimś wielkim problemem. My musimy tak naprawdę ścigać ich, żeby odsyłali nam KPO jak najszybciej.PozdrawiamRoman

F4odpowiedz

GOŚĆ07 październik 2014 o 12:59


Witam, Mam pytanie , ile miejsc po przecinku powinno sie  wpisywać masę ? Otrzymałam od wytwórcy odpadu kartę z ilością 4 miejsca po przecinku(0,00011) czy nie powinno być zaogrąglane do 3(0,001) ? Pozdrawiam

F4odpowiedz

GOŚĆ07 październik 2015 o 11:20


Witam, czy każda firma może odbierać odpady? czy trzeba mieć na to stosowne pozwolenie? Chodzi mi o sytuację gdy jeden zakład przekazuje drugiemu produkt, który jest dla niego odpadem, a ten drugi wykorzystuje go jeszce w produkcji. Zakład przekazujący chce by ten odbierający podpisał mu KPO. Czy można to zrobić?

F4odpowiedz

GOŚĆ07 październik 2015 o 15:17


jeżeli przekazujący traktuje produkt jako odpad, to odpadem już pozostanie.Nie każda firma może zbierać odpady. Do zbierania odpadów należy uzyskać zezwolenie na zbieranie.Zaklad przyjmujący odpad musi posiadać zezwolenie na zbieranie lub zezwolenie na przetwarzanie odpadów.Jeżeli zakład przetwarza odpady od przekazującego, może kierować się tylko decyzją na przetwarzanie (wtedy nie zbiera odpadów tylko przyjmuje je do przetwarzania).Przekazujący odpad ma słuszność prosząć o podpisanie KPO 

F4odpowiedz

GOŚĆ08 październik 2015 o 13:13


czyli nie posiadając pozwolenia na przetwarzanie nie można podpisać KPO?Faktycznie zakład nr 1 traktuje produkt jako odpad, ale de facto dla zakładu nr 2 odpadem on nie jest. Wystarczy poddać go procesowi prania ( chodzi o wełnę ) by był pełnowartościowym produktem.W związku z tym co zrobić w danej sytaucji, bo dla zakładu nr 1 FV nie jest wystarczającym potwierdzeniem pozbycia się odpadu? A z tego co piszesz nie można podpisać KPO. Zatem należy się starać o jakieś  pozwolenia?Dziękuję za odpowiedź.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top komunalne bdo

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko II sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.