Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość25 maj 2020 o 15:51

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Mam takie pytanie, czy KPO w formie papierowej może wystawić firma, która jest już w systemie, ale nie ma dostępu do systemu? TJ nie ma danych do logowania, czy taka firma też nie będzie musiała potem wprowadzać takiej karty do systemu? Od 14 maja weszło rozporządzenie, że KPO papierowe nie będzie trzeba wprowadzać, czy tyczy się to też firm, które wystawiały takie KPO już będąc w systemie?





"Nowa ustawa w art. 26 wprowadza zniesienie obowiązku wprowadzania ewidencji papierowej (prowadzonej w okresie przejściowym do 31 grudnia 2020 r.) do systemu BDO.


Przepis ten nie dotyczy prowadzenia ewidencji papierowej w przypadku


awarii systemu BDO. Podkreślono, że podmioty oczekujące na wpis do


rejestru BDO mogą stosować papierową ewidencję pozostawiając pole na numer BDO puste."  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000875/O/D20200875.pdf




Dziękuję za pomoc, znam treść ustawy jednak zastanawia mnie, czy firmy, które wystawiając KPO papierowe były już w rejestrze, również nie będą musiały takiej KPO wprowadzać? To, że ktoś nie ma możliwości akurat danego dnia wygenerować KPO w systemie raczej nie jest KPO wystawionym na skutek awarii tylko np nieobecnością pracownika, który zajmuje się BDO lub wygaśnięciem hasła do logowania.


Firma, która jest w rejestrze nie powinna wystawiać papierowego KPO (wyjątek - awaria systemu).

Według mnie nieobecność pracownika, który ma dostęp do bazy czy wygaśniecie hasał , nie będzie powodem do wystawienia papierowej KPO.
F4odpowiedz

Gość Marta N25 maj 2020 o 20:19

Witam. Mam pytanie odnośnie KPO w BDO - czy gmina musi wprowadzić KPO za 2019 rok do BDO?

F4odpowiedz

Gość26 maj 2020 o 08:18

Gość Marta N napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie KPO w BDO - czy gmina musi wprowadzić KPO za 2019 rok do BDO?


Nie, ewidencja odpadów (KPO i KEO) za 2019 nie wprowadza się do BDO.



F4odpowiedz

agnieszka26 maj 2020 o 08:40

Gość napisał:


Gość napisał:




agnieszka napisał:






Gość napisał:




Mam takie pytanie, czy KPO w formie papierowej może wystawić firma, która jest już w systemie, ale nie ma dostępu do systemu? TJ nie ma danych do logowania, czy taka firma też nie będzie musiała potem wprowadzać takiej karty do systemu? Od 14 maja weszło rozporządzenie, że KPO papierowe nie będzie trzeba wprowadzać, czy tyczy się to też firm, które wystawiały takie KPO już będąc w systemie?






"Nowa ustawa w art. 26 wprowadza zniesienie obowiązku wprowadzania ewidencji papierowej (prowadzonej w okresie przejściowym do 31 grudnia 2020 r.) do systemu BDO.



Przepis ten nie dotyczy prowadzenia ewidencji papierowej w przypadku



awarii systemu BDO. Podkreślono, że podmioty oczekujące na wpis do



rejestru BDO mogą stosować papierową ewidencję pozostawiając pole na numer BDO puste."  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000875/O/D20200875.pdf







Dziękuję za pomoc, znam treść ustawy jednak zastanawia mnie, czy firmy, które wystawiając KPO papierowe były już w rejestrze, również nie będą musiały takiej KPO wprowadzać? To, że ktoś nie ma możliwości akurat danego dnia wygenerować KPO w systemie raczej nie jest KPO wystawionym na skutek awarii tylko np nieobecnością pracownika, który zajmuje się BDO lub wygaśnięciem hasła do logowania.





Firma, która jest w rejestrze nie powinna wystawiać papierowego KPO (wyjątek - awaria systemu).




Według mnie nieobecność pracownika, który ma dostęp do bazy czy wygaśniecie hasał , nie będzie powodem do wystawienia papierowej KPO.


Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Brak pracownika,czy wygaśniecie hasła nie zwalnia z ewidencji w bazie BDO. Papierowe wystawia się jeśli jest awaria lub oczekiwanie  na wpis do BDO. Mozna by rzec ,że trzeba pilnować terminu ważności hasła, a pracownik może pracować zdalnie.

F4odpowiedz

Gość26 maj 2020 o 09:40

agnieszka napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






agnieszka napisał:








Gość napisał:





Mam takie pytanie, czy KPO w formie papierowej może wystawić firma, która jest już w systemie, ale nie ma dostępu do systemu? TJ nie ma danych do logowania, czy taka firma też nie będzie musiała potem wprowadzać takiej karty do systemu? Od 14 maja weszło rozporządzenie, że KPO papierowe nie będzie trzeba wprowadzać, czy tyczy się to też firm, które wystawiały takie KPO już będąc w systemie?







"Nowa ustawa w art. 26 wprowadza zniesienie obowiązku wprowadzania ewidencji papierowej (prowadzonej w okresie przejściowym do 31 grudnia 2020 r.) do systemu BDO.




Przepis ten nie dotyczy prowadzenia ewidencji papierowej w przypadku




awarii systemu BDO. Podkreślono, że podmioty oczekujące na wpis do




rejestru BDO mogą stosować papierową ewidencję pozostawiając pole na numer BDO puste."  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000875/O/D20200875.pdf











Dziękuję za pomoc, znam treść ustawy jednak zastanawia mnie, czy firmy, które wystawiając KPO papierowe były już w rejestrze, również nie będą musiały takiej KPO wprowadzać? To, że ktoś nie ma możliwości akurat danego dnia wygenerować KPO w systemie raczej nie jest KPO wystawionym na skutek awarii tylko np nieobecnością pracownika, który zajmuje się BDO lub wygaśnięciem hasła do logowania.









Firma, która jest w rejestrze nie powinna wystawiać papierowego KPO (wyjątek - awaria systemu).








Według mnie nieobecność pracownika, który ma dostęp do bazy czy wygaśniecie hasał , nie będzie powodem do wystawienia papierowej KPO.





Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Brak pracownika,czy wygaśniecie hasła nie zwalnia z ewidencji w bazie BDO. Papierowe wystawia się jeśli jest awaria lub oczekiwanie  na wpis do BDO. Mozna by rzec ,że trzeba pilnować terminu ważności hasła, a pracownik może pracować zdalnie.


Nie no, spoko, a jak pracownik będzie na urlopie, to i tak będzie musiał wystawiać karty? Super urlop! Żyć nie umierać!



F4odpowiedz

Gość26 maj 2020 o 09:50








Mam takie pytanie, czy KPO w formie papierowej może wystawić firma, która jest już w systemie, ale nie ma dostępu do systemu? TJ nie ma danych do logowania, czy taka firma też nie będzie musiała potem wprowadzać takiej karty do systemu? Od 14 maja weszło rozporządzenie, że KPO papierowe nie będzie trzeba wprowadzać, czy tyczy się to też firm, które wystawiały takie KPO już będąc w systemie?








"Nowa ustawa w art. 26 wprowadza zniesienie obowiązku wprowadzania ewidencji papierowej (prowadzonej w okresie przejściowym do 31 grudnia 2020 r.) do systemu BDO.





Przepis ten nie dotyczy prowadzenia ewidencji papierowej w przypadku





awarii systemu BDO. Podkreślono, że podmioty oczekujące na wpis do





rejestru BDO mogą stosować papierową ewidencję pozostawiając pole na numer BDO puste."  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000875/O/D20200875.pdf
















Dziękuję za pomoc, znam treść ustawy jednak zastanawia mnie, czy firmy, które wystawiając KPO papierowe były już w rejestrze, również nie będą musiały takiej KPO wprowadzać? To, że ktoś nie ma możliwości akurat danego dnia wygenerować KPO w systemie raczej nie jest KPO wystawionym na skutek awarii tylko np nieobecnością pracownika, który zajmuje się BDO lub wygaśnięciem hasła do logowania.














Firma, która jest w rejestrze nie powinna wystawiać papierowego KPO (wyjątek - awaria systemu).













Według mnie nieobecność pracownika, który ma dostęp do bazy czy wygaśniecie hasał , nie będzie powodem do wystawienia papierowej KPO.









Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Brak pracownika,czy wygaśniecie hasła nie zwalnia z ewidencji w bazie BDO. Papierowe wystawia się jeśli jest awaria lub oczekiwanie  na wpis do BDO. Mozna by rzec ,że trzeba pilnować terminu ważności hasła, a pracownik może pracować zdalnie.


Nie no, spoko, a jak pracownik będzie na urlopie, to i tak będzie musiał wystawiać karty? Super urlop! Żyć nie umierać!







Przecież ewidencje może prowadzić więcej niż jedna osoba. Przypiszcie dodatkową osobę jako użytkownika podrzędnego, przeszkolcie co i jak i po kłopocie. 
F4odpowiedz

Gość28 maj 2020 o 15:30

Gdy przekazujemy odpady komunalne osobom fizycznym to jak to zaciągnąć do ewidencji? W kartach ewidencji odpadów komunalnych nie ma możliwości dodać wpisu przekazane osobą zwolnionym z ewidencji, tylko przez KPO, a w ewidencji normalnych odpadów jest taka możliwość. Co w takiej sytuacji?

F4odpowiedz

Gość28 maj 2020 o 15:53

Gość napisał:

Gdy przekazujemy odpady komunalne osobom fizycznym to jak to zaciągnąć do ewidencji? W kartach ewidencji odpadów komunalnych nie ma możliwości dodać wpisu przekazane osobą zwolnionym z ewidencji, tylko przez KPO, a w ewidencji normalnych odpadów jest taka możliwość. Co w takiej sytuacji?



Jeśli jesteś wytwórca tych odpadów to to nie wymaga prowadzenia ewidencji :)
A co to za odpad konkretnie? Sprawdziłeś czy możesz je przekazywać os. fizycznej?

F4odpowiedz

Gość28 maj 2020 o 19:14

Jesteśmy firmą ktora zbiera odpady komunalne, a później przekazujemy je dalej np osobom fizycznym, tak, dany kod można przekazać osobie fizycznej 

F4odpowiedz

Gość28 maj 2020 o 22:12

Przydatny wątek na forum. Mam pewne pytanie. Prowadzę skup złomu i mam wątpliwości jak powinienem prowadzić karty ewidencji odpadów od osób fizycznych, które np. sprzątają swoje podwórka i przywożą sprzedać złom. Jak to wprowadzić do ewidencji??? Dziękuje za wszelki sugestie i odpowiedzi. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter