Baner kom bud

"Drzewko za butelkę", start 1 marca

Large drzewko0

W tym roku rozpoczyna się XI edycja Akcji "Drzewko za butelkę". Firmy chemiczne realizując Program "Odpowiedzialność i Troska" rozpoczęły jego realizacje w 2003, od tego roku regularnie odbywa się zbieranie zużytych butelek PET. Udział w projekcie mogą wziąć wszystkie firmy biorące udział w powyższym programie ale także społeczności lokalne z obszarów działania takowych przedsiębiorstw. Grupą docelową akcji są szkoły oraz przedszkola. Organizują one dla swoich uczniów akcje których celem jest odzyskanie ze środowiska śmieci w postaci plastikowych butelek. W zamian otrzymują sadzonki drzew które zostają posadzone w wybranych przez uczestników miejscach w ramach miasta w którym dana akcje się odbywa. Dzieci jednocześnie dbając o środowisko w nagrodę mogą je upiększać. W ramach akcji uczestnicy zdobywają też nagrody rozdawane w czasie pikników i festynów. W ciągu wszystkich dziewięciu edycji Akcji "Drzewko za Butelkę" jakie się odbyły, dzieci z całej Polski zebrały prawie 13 mln butelek i posadziły ponad 18,5 tysiąca drzewek.

Kiedy i gdzie

Główne punkty harmonogramu będą realizowane od 1 marca do 1 kwietnia 2013, w tym czasie odbędą się: akcja informacyjna w środowiskach lokalnych, w mediach masowych i branżowych oraz rozpoczęcie zbierania butelek. Miasta uczestniczące w akcji:

  • Miszewo k. Gdańska (koordynator akcji Ashland Poland Sp. z o.o.),

  • Włocławek (koordynator akcji ANWIL S.A.),

  • Tarnów (koordynator akcji Branżowa Organizacja Odzysku S.A.),

  • Nowa Sarzyna (koordynator akcji Z.Ch. „Organika Sarzyna" S.A. oraz Urząd Miasta i Gminy),

  • Puławy (koordynator akcji Zakłady Azotowe „Puławy" S.A.),

  • Brzeg Dolny (koordynator akcji PCC „Rokita" S.A. i Kosmet Rokita Sp. z o.o.),

  • Konin (koordynator akcji Starostwo Powiatowe w Koninie).

 

Jak co roku dla uczestników akcji, czyli dzieci, najważniejsze będzie pobicie rekordu w ilości zebranych butelek w porównaniu z latami zeszłymi. Pamiętać należy, że akcje tego typu to nie tylko współzawodnictwo wśród najmłodszych. Najważniejszym jej elementem jest nauka dbania o środowisko naturalne oraz kształtowanie świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat.

 

Źródła: drzewkozabutelke.pl

Zdjęcie: drzewkozabutelke.pl

Newsletter