Top baner   marzec 2019   wersja 8 b   ostateczny

ZSEiE?

Założony przez GOŚĆ 07 lipiec 2014 o 11:04

WITAM

Mam pytanie... 

Firma odbiera odpady komunalne z gminy czyli niesegregowane zmieszane smieci i zbiórkę selektywną.  Równiż 4 razy w roku według wyznaczonych terminów w harmonogramie wielkogabaryty, zużyty sprzęt, opony itp..Zbiórka zużytego sprzętu odbywa się w formie wystawki przed posesją.

Pytanie czy jako podmiot odbierający odpady typu zużyty sprzęt który poźniej jest przekazywany do zakładu przetwarzania muszę przekazywać sprawozdanie do GIOŚ co pół roku czy robi to gmina i zakład przetwarzania odpdów? 

Dziękuje 

Użytkownik usunięty przez Administratora07 lipiec 2014 o 15:35GOŚĆ ostatni post:


"WITAMMam pytanie... Firma odbiera odpady komunalne z gminy czyli niesegregowane zmieszane smieci i zbiórkę selektywną.  Równiż 4 razy w roku według wyznaczonych terminów w harmonogramie wielkogabaryty, zużyty sprzęt, opony itp..Zbiórka zużytego sprzętu odbywa się w formie wystawki przed posesją.Pytanie czy jako podmiot odbierający odpady typu zużyty sprzęt który poźniej jest przekazywany do zakładu przetwarzania muszę przekazywać sprawozdanie do GIOŚ co pół roku czy robi to gmina i zakład przetwarzania odpdów? Dziękuje "


Witam,Państwo jako firma odbierająca odpady komunalne w postaci zużytego sprzętu jesteście zobowiązani do składania półrocznych sprawozdań do GIOŚ o masie zebranego i przekazanego do prowadzącego zakład przetwarzania zużytego sprzętu. Gmina nie składa takich sprawozdań ponieważ nie jest posiadaczem zebranych odpadów, a jedynie zlecającym usługę zbierania. Zakład przetwarzania natomiast składa odrębne sprawozdania.Pozdrawiam serdecznie

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ23 grudzień 2014 o 12:32


Witam,jesteśmy firmą zbierającą zużyty sprzęt. w tym roku oddaliśmy do zakładu przetwarzania zuzyty sprzęt wytworzony przez nas. Czy odpady wytworzone również muszę podać w sprawozdaniu do GIOŚ? Jeżeli tak to czy wpisuję je tylko do kolumny "Masa zużytego sprzętu przekazanego do prowadzącego zakład przetwarzania"?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ28 grudzień 2014 o 11:06GOŚĆ ostatni post:


"Witam,jesteśmy firmą zbierającą zużyty sprzęt. w tym roku oddaliśmy do zakładu przetwarzania zuzyty sprzęt wytworzony przez nas. Czy odpady wytworzone również muszę podać w sprawozdaniu do GIOŚ? Jeżeli tak to czy wpisuję je tylko do kolumny Masa zużytego sprzętu przekazanego do prowadzącego zakład przetwarzania?"


Nie sądzę, bo to zdubluje dane statystyczne. Moim zdaniem należy wytworzony przez siebie ZSEiE umieścić tylko na rocznym sprawozdaniu do urzędu marszałkowskiego. Zakład przetwarzania poda w swoim sprawozdaniu ten sprzęt jako zebrany lub/i przetworzony.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ01 marzec 2016 o 08:26


Witam serdcznie,mam pytanie, jesteśmy firmą prowadzącą działalność z zakresu gospodarki odpadami (komunalka, selektywna zbiórka, ZSEiE....ect). Widniejemy w rejestrze GIOŚ. Moje pytanie jest następujące, czy po ostatnich zmianach markety, które odbierają ZSEiE (od swoich klientów) musza przekazywać w/w sprzęt bezpośrednio do recyklera, czy my posiadające stosowne zezwolenia na zbieranie możemy odebrać od nich ZSEiE (następnie przekazać do recyklera)?PozdrawiamRadek

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ22 czerwiec 2016 o 08:02


Czy za I półrocze 2016 są jakieś nowe wzory sprawozdań z zebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przekazywane do GIOŚ ? Pytam, bo widzę, że w zakładce "dokumenty do pobrania" są w przypadku sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych nadal wzory sprawozdań kwartalnych już nieobowiązujące.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ22 czerwiec 2016 o 08:05


nie ma żanych nowych sprawozdań do GIOŚ za I półrocze 2016 r. Stare kwartalne sprawozdania komunalne wiszą pewnie w razie gdyby ktoś potrzebował wzoru np. do jakiejś korekty itp ;)

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ08 marzec 2016 o 08:50


Marekty moga oddać sprzęt Państwu jako zbierającemu odpady (na podstawie zezwoelnia na zbieranie odpadów i wpisu do rejestru GIOŚ) - art 44 ust 2 ustawy o ZSEiE. Oczywicie przy założeniu, że jest to sprzet kompletny, bo niekompletny musi iśc bezpośrednio z marketu zakładu przetwarzania.

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ24 czerwiec 2016 o 12:10


Czy rozdział 11 ustawy o ZSEiE art. 80 ust. 2 dotyczy również posiadacza używanego sprzętu jako osobę prywatną? Chcę pożyczyć sprzęt nagłaśniający znajomemu, lecz muszę mu go dostarczyć (200 km). Czy obowiązują mnie te zapisy ustawy?

F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ27 czerwiec 2016 o 08:56


ustawa nie definiuje "posiadacza" można więc założyć, że dotyczy to również prywatnej osoby. Z drugiej strony czytając te zapisy można stwierdzić, że w praktyce bardziej dotyczy to przedsiębiorców np. organizujących serwis / naprawy gwarancyjne itp. przewożący sprzęt w większej ilości
F3odpowiedz
F4cytuj

GOŚĆ05 maj 2016 o 08:50


Witam, jesteśmy zbierającym odpady komunalne. Raz w roku przeprowadzana jest na terenie gminy, którą obsługujemy zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Razem z tymi odpadami odbieramy od właścicieli zużyty sprzęt. Czy w przypadku elektroniki musimy oddać ją od razu do zakładu przetwarzania czy możemy oddać ją do innej firmy zbierającej razem z odpadami wielkogabarytowymi? Dodam, że KPO przekazane do gminy będzie osobno na każdy kod osobno.

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.