GOŚĆ
20 maj 2016 o 14:49
Pracuję w firmie która zajmuje się transportem międzynarodowym. Jakie dokumenty musi posiadać firma która chce transportować odpad np. makulaturę z Polski do Niemiec, lub tylko na terenie Niemiec. I jakie dokumenty musi posiadać przy sobie kierowca w razie kontroli?
GOŚĆ
24 maj 2016 o 08:13
wszystko zalezy jakie odpady chce się transportować za granicę. Odpady podzielono na 2 listy: zieloną i bursztynową. Można je znaleść tu:
http://www.gios.gov.pl/pl/23-miedzynarodowe-przemieszczanie-odpadow/77-wykaz-odpadow
Dla odpadow z listy zielonej wystarczy tzw. załącznik nr 7 (taka międzynarodowa karta przekazania odpadów), ale dla odpadów z listy burstynowej to już większy probelm - trzeb uzyskać zgodę GIOŚ - warto poczytać u nich na stronie - całkiem ładnie to opisująŁ
http://www.gios.gov.pl/pl/gospodarka-odpadami/miedzynarodowe-przemieszczanie-odpadow/aktualnosci
To tak od stronz ochrony środowiska. Nie wiem jak to tam z ksiegowością czy przepsiami o transporcie drogowym - to już inna bajka
GOŚĆ
13 lipiec 2016 o 08:37
Witam
Bardzo proszę o potwierdzenie czy przekazaując odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych do recyklera w Niemczech, potrzebuję zgody na transgraniczne przemieszczanie odpadów czy tylko wystarczy nam Załącznik 7.
Jaki powinniśmy zastosować kod opadu na Załączniku VII. Niestety nie mogę odnaleść tej informacji na liście opadów (zilonej i bursztynowej) a do GIOŚu od kilku dni nie mogę się dodzownić.
Z góy dziękuję za podpowiedź.
GOŚĆ
04 sierpień 2016 o 09:06
http://www.gios.gov.pl/images/dokumenty/gospodarka_odpadami/mpo/Transgraniczne_cale_internet.pdf
na stronie GIOŚ znajdują się wszystkie niezbędne informacje o transgranicznym przemieszczaniu odpadów
GOŚĆ
12 wrzesień 2016 o 14:47
Czy przekazując dalej odpady musimy mieć kopie decyzji tej firmy tylko na zbieranie/przetwarzanie, czy na transport też?
GOŚĆ
13 wrzesień 2016 o 08:19
na transport też
GOŚĆ
14 wrzesień 2016 o 15:45
Witam,
Nie mogę zrozumieć pewnych punktów Rozporządzenia 1013/2006 w sprawie przemieszczania odpadów. Interesuje mnie transgraniczne przemieszczanie dwóch rodzajów odpadów z grupy 19 12 wewnątrz Unii Europejskiej.
Mamy dwie listy czyli zieloną i bursztynową oraz odpady nieklasyfikowane. Załącznik V do w/w rozporządzenia wyszczególnia Odpady Podlegające Zakazowi Wywozu na podst. art. 36. W Częsci 2 sklasyfikowane są interesujące mnie kody tj. 19 12 04 i 19 12 10 (bez gwiazdki). Jeśli dobrze zrozumiałem wytyczne do Załącznika V to odpady bez gwiazdki (nie niebezpieczne) jeżeli nie są zanieczyszczone nie podlegają zakazowi. Jednakże we wszystkich zapisach i informacjach na stronie GIOŚu mamy podane, że np. paliwo alternatywne podlega zakazowi i potrzeba na nie zezwolenia. Bardzo proszę o objaśnienie sytuacji (bardzo możliwe, że zastosowanie tutaj mają przepisy dla krajów członkowskich i spoza Unii lecz nie umiem tego ogarnąć).
Z góry dziękuję za pomoc.
Adrian
06 lipiec 2018 o 14:31