Baner eko soft 2023 bdo

Rozporządzenie przeciwpożarowe z 19.02.2020.

Założony przez uslugi.komunalne 26 luty 2020 o 14:57

Gość

27 luty 2020 o 12:01

Czy ja dobrze zrozumiałem że według tego rozporządzenia operat ppoż nie jest wymagany do 200 m3 lub 50Mg odpadów?

F4odpowiedz

Gość

27 luty 2020 o 12:54

uslugi.komunalne napisał:

W mojej opinii to 80% zakładów trzeba wybudować na nowo, bo nie spełnią wymagań P-POŻ z rozporządzenia. Ewentualnie tak zmniejszyć ilość obieranych odpadów, że nie zarobimy nawet na podatek od nieruchomości.

Zdecydowanie masz rację 

F4odpowiedz

Tomek_leg

27 luty 2020 o 13:08

Ja się piszę na strajk, to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. 

F4odpowiedz

Robert Ludwiniak

Liczba postów: 1

Od: 26.09.2019

27 luty 2020 o 13:23

Gość napisał:

Czy ja dobrze zrozumiałem że według tego rozporządzenia operat ppoż nie jest wymagany do 200 m3 lub 50Mg odpadów?


Może ktoś mądry zinterpretować ten zapis aby był zrozumiały:

"3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli:

1) łączna objętość lub masa zgromadzonych stałych odpadów palnych w obiekcie budowlanym lub na terenie nie przekracza odpowiednio 200 m3
lub 50 Mg"

Z góry dziękuję za pomoc 
F4odpowiedz

Gość

27 luty 2020 o 14:06

Robert Ludwiniak napisał:


Gość napisał:


Czy ja dobrze zrozumiałem że według tego rozporządzenia operat ppoż nie jest wymagany do 200 m3 lub 50Mg odpadów?



Może ktoś mądry zinterpretować ten zapis aby był zrozumiały:

"3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli:


1) łączna objętość lub masa zgromadzonych stałych odpadów palnych w obiekcie budowlanym lub na terenie nie przekracza odpowiednio 200 m3

lub 50 Mg"

Z góry dziękuję za pomoc

Przepis mówi tak:

§ 5. 1. Miejsce przeznaczone do zbierania, magazynowania lub przetwarzania stałych odpadów palnych stanowi odrębną strefę pożarową PM, oddzieloną pasami wolnego terenu lub elementami oddzielenia przeciwpożarowego, zwaną dalej „strefą pożarową z odpadami stałymi”.

Czyli należny wyznaczyć strefy pożarowa dla odpadów palnych oddzieloną zgodnie z wymogiem tego punktu: pasami wolnego terenu lub elementami oddzielenia przeciwpożarowego

Natomiast takie strefy nie trzeba mieć - czyli nie musi być ten pas oddzielający jeśli spełnione są warunki określone w ustępie 3 - czyli są małe ilości odpadów

Jeśli chodzi o operat p.poż to reguluje to ustawa o odpadach i to jest inna sporawa.





F4odpowiedz

Gość

27 luty 2020 o 19:18

Gość napisał:


Robert Ludwiniak napisał:




Gość napisał:



Czy ja dobrze zrozumiałem że według tego rozporządzenia operat ppoż nie jest wymagany do 200 m3 lub 50Mg odpadów?




Może ktoś mądry zinterpretować ten zapis aby był zrozumiały:

"3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli:



1) łączna objętość lub masa zgromadzonych stałych odpadów palnych w obiekcie budowlanym lub na terenie nie przekracza odpowiednio 200 m3


lub 50 Mg"

Z góry dziękuję za pomoc

Przepis mówi tak:

§ 5. 1. Miejsce przeznaczone do zbierania, magazynowania lub przetwarzania stałych odpadów palnych stanowi odrębną strefę pożarową PM, oddzieloną pasami wolnego terenu lub elementami oddzielenia przeciwpożarowego, zwaną dalej „strefą pożarową z odpadami stałymi”.

Czyli należny wyznaczyć strefy pożarowa dla odpadów palnych oddzieloną zgodnie z wymogiem tego punktu: pasami wolnego terenu lub elementami oddzielenia przeciwpożarowego

Natomiast takie strefy nie trzeba mieć - czyli nie musi być ten pas oddzielający jeśli spełnione są warunki określone w ustępie 3 - czyli są małe ilości odpadów

Jeśli chodzi o operat p.poż to reguluje to ustawa o odpadach i to jest inna sporawa.



Dodam że pasy przeciwpożarowe powinny być przedzielone fosą o szerokości nie mniejszej niż 20m.,
na tą chwilę to żart , ale co będzie w nastepnym rozporządzeniu ,aż strach się bać.






F4odpowiedz

Gość

27 luty 2020 o 19:35

Tomek_leg napisał:

Ja się piszę na strajk, to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. 


Jedyne wyjście  to podnieśc ceny odbioru ,utylizacji, recyklingu, odpadów o 1000% aby zrekompensować poniesione koszty wprowadzenia ustawy, oraz nieuniknionych kar.
Nie widzę innej możliwości funkcjonowania firmy w tych warunkach, rozumiem że jest jeszcze jakaś konkurencja, ale i ona nie wytrzyma presji jadąc po kosztach ,

Chociaż w mojej gminie nie ma konkurencji komunalnej, dziwię się że tego nie wykorzystują do śrubowania usług, i tak za wszystko zapłacą obywatele.
Jak bym działał w branży komunalnej nie miał bym skrupółów , tak że dla niektórych  jest to szansa tylko trzeba umieć ją dostrzec a nie narzekać.

F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2020 o 09:10

Witam, czy zakład wytwarzający i magazynujący odpady, posiadający Program Zapobiegania Poważnym Awariom Przemysłowym, który jednocześnie jest zwolniony z wykonywania operatu przeciwpożarowego, musi przestrzegać przepisy z rozporządzenia? 

F4odpowiedz

fast_fashion

Liczba postów: 1

Od: 05.03.2020

05 marzec 2020 o 13:18

Jak sądzicie, czy nowe rozporządzenie MSWiA z dnia 19 lutego 2020 r. w sprawie wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej …..(Dz. U. poz. 296) – obowiązuje od 4.03.2020 r., dotyczy również wytwórców odpadów prowadzących tylko i wyłącznie magazynowanie w ramach “czasowego magazynowania przez wytwórcę”.

Z treści wynikałoby że tak, zastanawia mnie tylko dlaczego to rozporządzenie wydane zostało na podstawie Art 43  ust. 8 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach a więc na rozdział “Zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów”?

F4odpowiedz

Gość

05 marzec 2020 o 13:23

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię, choć może coś przeoczyłem.. Czy na dzień dzisiejszy rozp. w sprawie wymagań przeciwpożarowych obowiązują również podmioty czasowo składujące odpady? 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter