Baner eko soft 2023 bdo

przedłużenie terminu złożenia wniosków do 5 marca 2020 r.

Założony przez Urszula 10 lipiec 2019 o 07:41

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

05 listopad 2019 o 07:40

Gość napisał:


Czy ktoś z Państwa uzyskał już nowe pozwolenie na zbieranie ? Jak długo to trwało ? Jak wyglądały kontrole ?




https://odpady-help.pl/forum/threads/kontrola-wios/posts?page=1





F4odpowiedz

Femoni

10 listopad 2019 o 15:47

agnieszka napisał:


Gość napisał:




Czy ktoś z Państwa uzyskał już nowe pozwolenie na zbieranie ? Jak długo to trwało ? Jak wyglądały kontrole ?






https://odpady-help.pl/forum/threads/kontrola-wios/posts?page=1






Witam
Ja już uzyskałem decyzję. Wniosek złożony w sierpniu, decyzja przyszła na początku listopada (woj. śląskie).  We wniosku była opinia o niepalności zbieranych materiałów wydana przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych - ominąłem kontrolę strażaków. Ponieważ nie poszerzałem posiadanej decyzji o nowe kody odpadów ominęła mnie również kontrola z WIOŚ.
"Nowa" decyzja uzupełnia dotychczasową tylko o 3 podpunkty:
1. Maksymalną masę poszczególnych rodzajów odpadów i maksymalną łączną masę wszystkich rodzajów odpadów, które mogą być magazynowane w tym samym czasie oraz które mogą być magazynowane w okresie roku.
2. Największą masę odpadów, które mogłyby być magazynowane w tym samym czasie w instalacji, obiekcie budowlanym lub jego części lub innym miejscu magazynowania odpadów, wynikającą z wymiarów instalacji, obiektu budowlanego lub jego części lub innego miejsca magazynowania odpadów.
3. Całkowitą pojemność (wyrażoną w Mg) instalacji, obiektu budowlanego lub jego części lub innego miejsca magazynowania odpadów
 
 





F4odpowiedz

Gość

12 listopad 2019 o 12:01

A nasze starostwo twierdzi, że oprócz ilości magazynowanych odpadów musi być cały operat p.poż, i zabezpieczenie roszczeń. Dodatkowo zaświadczenia o niekaralności i oświadczenia potwierdzające brak nałożenia określonych sankcji.

[...]

Administrator: Post został edytowany z uwagi na naruszenie regulaminu.

 

 



 

 


 

https://odpady-help.pl/forum/threads/kontrola-wios/posts?page=1






 





Witam

Ja już uzyskałem decyzję. Wniosek złożony w sierpniu, decyzja przyszła na początku listopada (woj. śląskie).  We wniosku była opinia o niepalności zbieranych materiałów wydana przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych - ominąłem kontrolę strażaków. Ponieważ nie poszerzałem posiadanej decyzji o nowe kody odpadów ominęła mnie również kontrola z WIOŚ.

"Nowa" decyzja uzupełnia dotychczasową tylko o 3 podpunkty:

1. Maksymalną masę poszczególnych rodzajów odpadów i maksymalną łączną masę wszystkich rodzajów odpadów, które mogą być magazynowane w tym samym czasie oraz które mogą być magazynowane w okresie roku.

2. Największą masę odpadów, które mogłyby być magazynowane w tym samym czasie w instalacji, obiekcie budowlanym lub jego części lub innym miejscu magazynowania odpadów, wynikającą z wymiarów instalacji, obiektu budowlanego lub jego części lub innego miejsca magazynowania odpadów.

3. Całkowitą pojemność (wyrażoną w Mg) instalacji, obiektu budowlanego lub jego części lub innego miejsca magazynowania odpadów

 

 





 



 

 

 

 

 

 

F4odpowiedz

Kamila H.

Liczba postów: 24

Od: 02.01.2019

12 listopad 2019 o 13:26

U nas tak samo. Do zmiany nowego pozwolenia ilości odpadów plus operat, zaświadczenia i oświadczenia, zabezpieczenie roszczeń. A to z Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, Art. 14.

F4odpowiedz

Gość

12 listopad 2019 o 15:22

Ja tez jestem ze śląskiego ale nie wiedziałam, że można byc zwolnionym z kontroli WIOŚ, bo najdłużej się czeka właśnie na nich, PSP poszło nawet sprawnie ale teraz czekamy na inspektorów. W sumie to mi się nie spieszy ale najgorsze ze występowałam też o nowe zezwolenie i czekam w tej samej kolejce co wszyscy do zmiany decyzji i nawet urząd szybko rozpatrzył wniosek ale bez kontroli WIOŚ , nie mogę rozpocząć działalności ...

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2020 o 13:49

 tak samo jak jesteś pod urzędem marszałkowskim robią ci pod górkę z wszystkim nawet jak nie mają racji a urzędy miasta przymykają na wszytko oko  .... 

F4odpowiedz

Gość

08 maj 2020 o 14:50

A jak było u was z opłata skarbową? Jeden urząd wydał mi decyzję zmieniającą za darmo gdyż zmiana zezwolenia jest decyzją wydawaną w trybie szczególnym
(art. 155 ustawy
z 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2018 r.poz.
2096) - dalej k.p.a.) zastosowanie ma zwolnienie z opłaty skarbowej, drugi urząd zażądał 10 zł opłaty skarbowej a trzeci 308 zł. 

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 13:11

Witam,

Mam pewien problem firma z którą współpracujemy nie złożyła wniosku o dostosowanie o czym dowiedzieliśmy się dopiero dziś. Co zrobić w takiej sytuacji odpady były oddawane do nich ok. 10 razy od tego czasu?
Czy jest możliwość, aby nie wiedzieli, że muszą dostosować decyzję do nowych przepisów? 

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 12:42

Witam. Podmiot prowadzi PSZOK. Zbierał odpady X,Y,Z. Złożył wniosek do 5 marca, o poszerzenie decyzji na zbieranie odpadów A,B,C. Czy nie mając jeszcze nowej decyzji (czeka na kontrolę WIOŚ) może zbierać juz odpady A,B,C czy tylko X,Y,Z?

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2020 o 12:59

Gość napisał:

Witam. Podmiot prowadzi PSZOK. Zbierał odpady X,Y,Z. Złożył wniosek do 5 marca, o poszerzenie decyzji na zbieranie odpadów A,B,C. Czy nie mając jeszcze nowej decyzji (czeka na kontrolę WIOŚ) może zbierać juz odpady A,B,C czy tylko X,Y,Z?


tylko X,Y,Z - ale to przecież logiczne, Urząd może przecież odrzucić prośbę o poszerzenie decyzji
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter