Top kobize oplaty 2020

proszę o pomoc

Założony przez 05 sierpień 2019 o 21:39

ALA08 sierpień 2019 o 13:31

WYTWÓRCĄ JEST FIRMA WYKONUJĄCA USŁUGĘ.

F4odpowiedz

Gość08 sierpień 2019 o 15:30

Wydaje mi się, że transportującym odpady jesteś w momencie tylko ich przemieszania z punktu A do punktu B.
W momencie gdy na zgłoszenie zarządcy masz wywieźć odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych w tym, zlecenie polega też na załadunku odpadów na samochód (domyślam się, że pracownik wspólnoty tego nie załaduje) to wg mnie jesteś odbierającym odpady i wtedy powinien być wpis do rdr

F4odpowiedz

Gość08 sierpień 2019 o 21:08

Do Gość:
Możemy na ten temat pogadac na priv 

F4odpowiedz

Gość08 sierpień 2019 o 21:10

Do Gość:
Dziękuję ślicznie za odpowiedź,  czy w takiej sytuacji  raruje mnie podpisanie umowy na usługę porządkowa wokol pergoli? I podaje siebie jako wytwórca gabarytu

F4odpowiedz

Gość08 sierpień 2019 o 21:58

jaka masz umowę z firmą x?  
Zgodnie z art. 9c ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 z późń. zm.) pobierz ustawę przedsiębiorcy, którzy zamierzają prowadzić działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości są zobowiązani uzyskać wpis do rejestru działalności regulowanej.

F4odpowiedz

Gość09 sierpień 2019 o 16:47

Do Gość:
przerabiam ten sam temat... przecież odbierasz od nich te big bagi prawda? odbiorca czyli osoba która zabiera czyli bierze od klienta i ładuje na auto... obowiązuje WPIS DO RDR dopytywałam prawników itp.... :(

F4odpowiedz

Gość10 sierpień 2019 o 23:33

CZY WYPOWIE SIE KTOS  KTO ZNA SIE W TEMACIE?

F4odpowiedz

Gość13 sierpień 2019 o 12:44

Podpisz w takim razie umowę na wynajem środków transportu wraz z kierowcą - wtedy na ewidencji jest ta firma X.

F4odpowiedz

Gość16 sierpień 2019 o 07:11

Gość napisał:

Do Gość:
przerabiam ten sam temat... przecież odbierasz od nich te big bagi prawda? odbiorca czyli osoba która zabiera czyli bierze od klienta i ładuje na auto... obowiązuje WPIS DO RDR dopytywałam prawników itp.... :(


W takim razie kiedy byłabym TYLKO transportującym ? Czy w ramach transportu powinnam mieć podpisaną umowę z firmą X, która ten transport mi zleca, by zabrać odpady od mieszkańca i przewieźć je do PSZOKa  tej firmy ?
F4odpowiedz

Gość16 sierpień 2019 o 09:40

Do Gość:

Najprostsze co możecie zrobić, to zmienić zapis w umowie z zarządcą nieruchomości, na porządkowanie (sprzątanie) terenów. Przy założeniu, że mieszkańcy nie powinni zostawiać mebli w altankach śmietnikowych, to można te meble traktować jako coś co trzeba posprzątać jak np. odpady w lesie. Wtedy musicie mieć tylko wpis do BDO jako wytwórca w ramach świadczenia usługi i możecie wywozić te meble do uprawnionego odbiorcy (wytwórca może wozić odpady bez wpisu do BDO i RDR). W ewidencji i sprawozdawczości będziecie mieć te meble jako wasz odpad wytworzony w ramach świadczenia usługi. W praktyce taki sposób załatwienia sprawy jest nieco "śliski" szczególnie jeśli będzie "wytwarzać" te meble regularnie... WIOŚ może wam zrobić kontrolę i dopatrzeć się, że jest to obejście tematu. Coś takiego zaburza całą sprawozdawczość komunalną (strumień gabarytów znika ze sprawozdawczości komunalnej i to zaciemnia obraz prawdziwej sytuacji).


 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top banner luty 2020 bdo

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko II sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.