Top ekosoft ewidencja odpadow

operat ppoż a wniosek

Założony przez 26 czerwiec 2019 o 13:10
czy dane zawarte w operacie ppoż muszą być takie same jak we wniosku, tj. te same rodzaje odpadów i ich ilości? Co w sytuacji gdy w operacie jest dany kod odpadu a we wniosku już nie i ilości odpadów magazynowanych odpadów w ciągu roku są inne?

Gość27 czerwiec 2019 o 11:35

Muszą być takie same. Jaki jest sens składania operatu na inną ilość odpadu a wniosku też na inną? Musi to być zbieżne aby określić co w danym miejscu będzie się działo.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość27 czerwiec 2019 o 11:48

W sumie nie koniecznie. Operat dotyczy odpadów palnych. Jeśli dodajemy odpad niepalny, to nie musi być on uwzględniony w operacie.

F3odpowiedz
F4cytuj

operat poż.06 lipiec 2019 o 23:20

Witam, 

Ilość materiałów palnych w wniosku i operacie powinien być ten sam. Jednak należy pamiętać że teraz ilość odpadów musi zakceptować lokalny komendant straży pożarnej. Sugeruję najpierw zrobić audyt p.poż i określić ile tych odpadów w ogóle może być. Jeśli odpadów jest dużo to może dojść obowiązek doprowadzenia drogi pożarowej, albo zapewnienie dodatkowej wody w hydrantach, odległości od innych obiektów itp. Najlepiej najpierw obliczyć ile max tych odpadów może być abyśmy nie zostali zrujnowani przez dodatkowe wymagania ppoż a potem taką ilość podać we wniosku. Należy pamiętać że komendant opiniuję składowisko 2 razy najpier postanowienie na operat a potem postanowienie na warunki zastane na miejscu i co jeśli operat przejdzie na na kontroli będzie problem. 

[...]

Administrator : Post został edytowany z uwagi na naruszenie regulaminu.  

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.