Ekosoft ewidencja odpadow bdo

Marian

Liczba postów: 2

Od: 19.03.2017

06 lipiec 2016 o 08:16

Cześć wszystkim. :)

Byłem jak dotąd wpisany do GIOŚ jako zbierający ZSEiE... z racji prowadzenia sprzedaży i serwisu sprzętu komputerowego.

Dostałem z GIOŚ pismo w treści którego jest mniej więcej to co na tej stronie opisane jako "Szczególny przypadek": http://www.gios.gov.pl/pl/12-gospodarka-odpadami/zuzyty-sprzet-elektryczny-i-elektroniczny/35-wnioski-zseie-wykreslenie

Wynika z powyższego, że nie mam już obowiązku spowiadania się że ktoś zostawi mi zdechłą myszkę. ;-)

Ale... Do kopletu z GIOŚ, byłem obowiązany prowadzić wobec Marszałka Województwa analogiczną sprawozdawczość, co wynikało z art.37 Ustawy o odpadach z 27 kwietnia 2001. 

W nowej Ustawie o odpadach z 14 grudnia 2012, znalazłem Art. 73. 1. pkt.5, w którym piszą, że obowiązek sprawozdawczości w zakresie ZSEiE wynika z ustawy z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. 



Zatem skoro z punktu widzenia Ustawy o ZSEiE stałem się tzw. "nieprofesjonalnym zbieraczem odpadów" to czy zwalnia mnie to z obowiązku sprawozdawczości również wobec Marszałka Województwa wg Ustawy o odpadach?



Byłbym wdzięczny za rzucenie światła w temacie. :)

Pozdrawiam!...

F4odpowiedz

GOŚĆ

06 lipiec 2016 o 08:32


generalnie tzw. "nieprofesjonalni zbierający odpady" są zwolnieni z ewidencji odpadów, a tym samym ze składania zbiorczego zestawienia o odpadach do marszałka ;] kolejny obowiazek mniej

F4odpowiedz

Marian

Liczba postów: 2

Od: 19.03.2017

06 lipiec 2016 o 12:26



GOŚĆ ostatni post:


"generalnie tzw. nieprofesjonalni zbierający odpady są zwolnieni z ewidencji odpadów, a tym samym ze składania zbiorczego zestawienia o odpadach do marszałka ;] kolejny obowiazek mniej"






A podepsze się kolega/koleżanka jakimś paragrafem? Bo ja podałem i też mi się tak wydaje - że nie trzeba, ale z rozmowy telefoczninej z GIOŚ wynika, że raporty do marszałka składać należy dalej...

F4odpowiedz

GOŚĆ

13 lipiec 2016 o 13:14


zgodnie z art. 66 Ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. ust. 4. Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy:



1) wytwórców:

a) odpadów komunalnych,


b) odpadów w postaci pojazdów wycofanych z eksploatacji, jeżeli pojazdy te zostały przekazane do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów;



2) osób fizycznych i jednostek organizacyjnych niebędących przedsiębiorcami, które wykorzystują odpady na potrzeby własne, zgodnie z art. 27 ust. 8;


3) podmiotów, o których mowa w art. 45 ust. 1 pkt 1;


4) rodzajów odpadów lub ilości odpadów określonych w przepisach wydanych na podstawie ust. 5.


 


art. 45 ust. 1 pkt. 1) podmiot prowadzący działalność inną niż działalność gospodarcza w zakresie gospodarowania odpadami...
F4odpowiedz

GOŚĆ

15 lipiec 2016 o 15:35


Przyklad sklepu, gdzie klient przynosci zseie na zasadzie 1:1, to takie podmioty są zwolnione z ewidencji i rozliczania się z tych odpadow. ale jezeli w sklepie zostanie wytworzony odpad? Np popsuje się komputer,  zuzyte plyty CD, tonery, kalulator, monitor itp., co w takij sytuacji? Rozumiem, że takie odpadu musi od nas odebrac firma posiadajaca pozwolenie na zbieranie tych odpadow i powinniśmy prowadzic ewidencję?



Sklep zgodnie z definicją jest  nieprofesjonalnym zbierajacym  odpady, ale jako podmiot , ktory wytwarza roznego typu odpady, nada musi skladac zbiorcze zestawienei o  odpadach do marszalka?

F4odpowiedz

GOŚĆ

29 lipiec 2016 o 10:34


jeżeli jesteście sklepem i przyjmujecie zużyty sprzęt w zamian za kupno nowego to jesteście nieprofesjonalnym zbierającym i w związku z tym jesteście zwolnieni z obowiązku prowadzenia na to ewidencji. Macie tylko obowiązek podpisania umowy z firmą, która ma zezwolenie na zbieranie odpadów.



Nastomiast odpady, które sami wytworzycie w firmie (oprócz odpadów komunalnych) nalezy przekazywać wystawiając KPO (kartę przekazania odpadów). Odpady wytworzone należy także uwzględnic na sprawozdaniu marcowym do Urzędu Marszałkowskiego. Karty ewdiencji odpadu nie musicie prowadzić jeżeli wytwarzacie do 100 kg rocznie odapdów niebezpiecznych oraz do 5 ton rocznie odpadów innych niż niebezpieczne (uproszczona ewidencja odpadów - Ustawa o odpadach 14 grudnia 2012r art. 71) - uproszczona ewdiencja z zastosowaniem tylko KPO.

F4odpowiedz

pilkarz0102

Liczba postów: 3

Od: 19.03.2017

03 sierpień 2016 o 14:48


Czy oddając takie odpady, można podpisać umowę z każdą firmą która się tym zajmuje? Czy są jakieś wymogi?

F4odpowiedz

GOŚĆ

05 sierpień 2016 o 08:34


niekoniecznie, firma ta musi mieć odpowiednie zezwolenie na zbieranie odpadów lub pozowlenie na przetwarzanie odpadów (na odpowiednie kody odpaów, które chcemy im przekazać). Nalezy pamiętać, że zgodnie z ustawą o odpadach przekazujący odpad jest zobowiązany pilnować czy kontrahent do którego przekazuje odpady ma stosowne decyzje.

F4odpowiedz

GOŚĆ

18 listopad 2016 o 08:21


Witam,



Zgodnie z obowiazującym prawem podmioty takie jak sklep mają obowiązek posiadania pisemnej umowy z profesjonalnym zbierającym, Czy ktoś orientuje się jaki jest koszt takiej umowy ??? Czy istnieje jakas baza taki firm ???

F4odpowiedz

GOŚĆ

09 luty 2017 o 16:04


Tylko oddając do firmy utylizującej odpady raz na jakiś czas. oddaję zbiorczo moje odpady razem z zebranymi klientów. otrzymuje od firmy zbiorczy dokument. i teraz skąd mam wiedzieć ile Mg było moje i jakie kody (skoro nie musze prowadzić ewidencji). Więc jak rzetelnie w sprawozdaniu wpisać ilośc i kody odpadów dotyczące tylko mojej działności....

F4odpowiedz

GOŚĆ

10 luty 2017 o 15:30


nie musimy prowadzić ale warto to robić dla siebie, żeby nie mieć właśnie takiego problemu

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter