Interpretacja GIS w sprawie odpadów z kwarantanny

Large gis

Ministerstwo Klimatu opublikowało wyjaśnienie Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) w zakresie odpadów powstających w miejscach kwarantanny.

Wątpliwości dotyczą klasyfikacji odpadów wytwarzanych przez osoby objęte kwarantanną domową. GIS wyjaśnia, że co do zasady kwarantanną obejmuje się osoby zdrowe, które potencjalnie mogły zostać zarażone (np. z uwagi na kontakt z osobą chorą). Tym samym odpady z takich miejsc powinny być traktowane jako odpady komunalne. GIS jako przykład wskazał, że w przypadku możliwości wystąpienia u mieszkańców innych chorób zakaźnych (np. grypy) odpady z ich mieszkań także nie są traktowane jako zakaźne odpady medyczne.

Z pismem GIS można zapoznać się pod adresem:

https://odpady-help.pl/interpretacje/p-interpretacja-gis-dotyczaca-odpad-oacute-w-powstajacych-w-miejscach-kwarantanny-p

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko II sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.