Ekosoft ewidencja odpadow bdo

Karina_165

Liczba postów: 5

Od: 26.09.2022

26 wrzesień 2022 o 10:40

Witam. Jesteśmy spółką komunalną, w której mamy podpisaną umowę na usługi asenizacyjne i ścieki z gospodarstw domowych dowożone są do naszej oczyszczalni ścieków przez firmę zewnętrzną. Czy przy składaniu oświadczenia do Wód Polskich, na podstawie którego liczona jest opłata zmienna, do ilości odprowadzonych do odbiornika  ścieków  dodaje również te dowiezione do oczyszczalni?
Będę wdzięczna za pomoc.

F4odpowiedz

Karina_165

Liczba postów: 5

Od: 26.09.2022

03 październik 2022 o 10:49

Może ktoś coś wie w w/w temacie? Byłabym wdzięczna za pomoc.

F4odpowiedz

Gość

03 październik 2022 o 11:12

napisał:

Może ktoś coś wie w w/w temacie? Byłabym wdzięczna za pomoc.



Opłata zmienna liczona jest od ilości substancji  wprowadzonej ściekami do wód lub do ziemi
F4odpowiedz

Karina_165

Liczba postów: 5

Od: 26.09.2022

03 październik 2022 o 12:07

napisał:


napisał:


Może ktoś coś wie w w/w temacie? Byłabym wdzięczna za pomoc.





Opłata zmienna liczona jest od ilości substancji  wprowadzonej ściekami do wód lub do ziemi



Dziękuję, właśnie rozmawiałam z osobą z Wód Polskich. Ścieki wprowadzone są już zsumowane.
F4odpowiedz

Karina_165

Liczba postów: 5

Od: 26.09.2022

03 październik 2022 o 12:08

A czy wykazuje się jeszcze te ścieki dowiezione w jakimś sprawozdaniu? Oprócz GUS-u?

F4odpowiedz

Gość

03 październik 2022 o 13:11

napisał:

A czy wykazuje się jeszcze te ścieki dowiezione w jakimś sprawozdaniu? Oprócz GUS-u?



KPOŚK i AKPOŚK
F4odpowiedz

Gość

04 październik 2022 o 07:05

napisał:

A czy wykazuje się jeszcze te ścieki dowiezione w jakimś sprawozdaniu? Oprócz GUS-u?



Sprawozdanie dot oczyszczania ścieków w  aglomeracji- KPOŚK
F4odpowiedz

Gość

04 październik 2022 o 08:44

napisał:


napisał:


A czy wykazuje się jeszcze te ścieki dowiezione w jakimś sprawozdaniu? Oprócz GUS-u?





Sprawozdanie dot oczyszczania ścieków w aglomeracji- KPOŚK


Dodatkowo kwartalne sprawozdanie do wójta/burmistrza zgodnie z art. 9o ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Dz. U. 2022.1297


F4odpowiedz

Gość

05 październik 2022 o 10:51

napisał:


napisał:




napisał:



A czy wykazuje się jeszcze te ścieki dowiezione w jakimś sprawozdaniu? Oprócz GUS-u?







Sprawozdanie dot oczyszczania ścieków w aglomeracji- KPOŚK





Dodatkowo kwartalne sprawozdanie do wójta/burmistrza zgodnie z art. 9o ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Dz. U. 2022.1297


- ale to sprawozdanie składają podmioty opróżniające zbiorniki bezodpływowe a nie oczyszczalnie







F4odpowiedz

Gość

05 październik 2022 o 11:19

napisał:


napisał:




napisał:



A czy wykazuje się jeszcze te ścieki dowiezione w jakimś sprawozdaniu? Oprócz GUS-u?







Sprawozdanie dot oczyszczania ścieków w aglomeracji- KPOŚK





Dodatkowo kwartalne sprawozdanie do wójta/burmistrza zgodnie z art. 9o ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Dz. U. 2022.1297

To dotyczy jednak tylko firmy zajmującej się odbiorem nieczystości a nie przyjmującej je oczyszczalni, nie doczytałam postu pierwotnego, tylko odniosłam się do do tego pojedynczego zdania.


F4odpowiedz

Karina_165

Liczba postów: 5

Od: 26.09.2022

06 październik 2022 o 13:09

napisał:


napisał:


A czy wykazuje się jeszcze te ścieki dowiezione w jakimś sprawozdaniu? Oprócz GUS-u?





Sprawozdanie dot oczyszczania ścieków w  aglomeracji- KPOŚK



Dziękuję za odpowiedzi. 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter