OSOBA04 kwiecień 2018 o 10:14

Witam.
Bardzo proszę o pomoc gdyż jestem zupełnie nowa w tym temacie,otóż chce wystąpić do firmy o dokument potwierdzający odzysk/ recykling i wiem, że muszę wysłać im takie specjalne pismo.Teraz moje pytanie jeśli dostanę od nich to potwierdzenie to ja muszę je wysłać do Urzędu Marszałkowskiego czy to oni wysyłają do swojego Urzędu , czy zostawiam je u siebie ?Jak to działa ? Jak wygląda obieg dokumentów? 
Proszę pomóżcie...:(

F4odpowiedz

OSOBA04 kwiecień 2018 o 10:16

Dodam, że odpady NIE pochodzą z gospodarstw domowych

F4odpowiedz

Gość05 kwiecień 2018 o 09:34

Art. 23 ustawy o gospodarce o o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi reguluje zagadnienia związane z ww dokumentami, w tym termin złożenia wniosku o nie. DPO i DPR wystawia przedsiębiorca prowadzący recykling lub inny niż recykling proces odzysku odpadów opakowaniowych na wniosek (ustawa dopuszcza wniosek papierowy lub elektroniczny) wprowadzającego produkty w opakowaniach lub organizacji odzysku opakowań lub organizacji samorządu gospodarczego.
W przypadku odpadów niepochodzących z gospodarstw domowych wystawiający ten dokument zostawia u siebie jeden egzemplarz dokumentu, natomiast drugi i trzeci przekazuje samodzielnie odpowiednim stronom czyli wnioskującemu o dokument i marszałkowi ( art. 23 ust.9 ww ustawy). Jako wnioskujący nie musisz już nic dalej przesyłać tylko pilnować swoich dokumentów.

F4odpowiedz

Gość 205 kwiecień 2018 o 13:33

A kiedy odpady pochodzą z gospodarstw domowych?? 

F4odpowiedz

Gość06 kwiecień 2018 o 13:10

Gość 2 napisał:

A kiedy odpady pochodzą z gospodarstw domowych??


W przypadku odpadów opakowaniowych pochodzących wyłącznie z gospodarstw domowych przedsiębiorca prowadzący recykling lub inny niż recykling proces odzysku odpadów opakowaniowych wystawia dokumenty,  w czterech egzemplarzach, z czego jeden egzemplarz jest przeznaczony dla przedsiębiorcy wystawiającego dokument, a pozostałe trzy egzemplarze - dla wnioskodawcy. Tutaj wnioskodawcą mogą być: 
1) podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości albo
2) prowadzący instalację regionalną do przetwarzania odpadów komunalnych, albo
3) podmiot prowadzący punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, albo
4) gmina organizująca odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
Jeden egzemplarz pozostaje u ww. wnioskodawcy, a dwa kierowane są do odpowiednich stron (w tym do marszałka), w określonych ustawowo terminach.
F4odpowiedz

Gość10 kwiecień 2020 o 10:19

Pracuję w firmie, która zajmuje się szeroko pojętą gospodarką odpadami, odbieramy od firm rożne odpady, m.in. makulaturę i tworzywa sztuczne, firma wystąpiła do nas z wnioskiem o wystawienie dokumentu DPR , czy wg jakiś przepisów jesteśmy zobligowani do wystawienia takiego dokumentu, czy też może są jakieś przepisy, które regulują tą kwestię i wystawiać takich dokumentów nie musimy. Zaznaczę, że posiadamy decyzje na przetwarzanie, ale nie na recykling.
Pozdrawiam
F4odpowiedz

Gość22 lipiec 2020 o 10:51

Gość napisał:



Pracuję w firmie, która zajmuje się szeroko pojętą gospodarką odpadami, odbieramy od firm rożne odpady, m.in. makulaturę i tworzywa sztuczne, firma wystąpiła do nas z wnioskiem o wystawienie dokumentu DPR , czy wg jakiś przepisów jesteśmy zobligowani do wystawienia takiego dokumentu, czy też może są jakieś przepisy, które regulują tą kwestię i wystawiać takich dokumentów nie musimy. Zaznaczę, że posiadamy decyzje na przetwarzanie, ale nie na recykling.

Pozdrawiam

Jeśli posiadacie Państwo decyzję na Jeden z procesów R1-R9 to Państwo muszą DPR/DPO wystawić, jeśli nie mają Państwo takiej decyzji to wniosek trzeba przekazać dalej do podmiotu, który ostatecznie odpad zagospodarował.

F4odpowiedz

Gość22 lipiec 2020 o 17:31

Witam,
Jeżeli w swoich pozwoleniach posiadam R-3, R-12, R-13, czy mogę wystawić dokumenty DPR

F4odpowiedz

Gość23 lipiec 2020 o 08:44

Gość napisał:

Witam,
Jeżeli w swoich pozwoleniach posiadam R-3, R-12, R-13, czy mogę wystawić dokumenty DPR


To tylko jeśli odpad został poddany R-3
F4odpowiedz

Gość24 wrzesień 2020 o 02:21

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam,
Jeżeli w swoich pozwoleniach posiadam R-3, R-12, R-13, czy mogę wystawić dokumenty DPR



To tylko jeśli odpad został poddany R-3



F4odpowiedz

KamilaEB15 październik 2020 o 14:02

Cześć. Jesteśmy firmą recyklingową, a więc wystawiamy DPR na podstawie wniosku. Interesuje mnie temat odwrotnej sytuacji. Mianowicie, czy my jako recykler możemy wnioskować do innych firm o DPR? Jeśli tak to kiedy i w jakiej sytuacji?
Z góry dziękuję za odpowiedź

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter