Baner eko soft 2023 bdo

GreenEvo znamy już zwycięzców konkursu

Large 791999 267042460

Jak informowaliśmy na łamach naszego Serwisu, 18 lutego zakończył się proces przyjmowania wniosków uczestnictwa w IV edycji programu GreenEvo. Założeniem projektu była pomoc polskim przedsiębiorcom w promowaniu się na arenie międzynarodowej. Dziś znamy już wyniki konkursu. W ramach 14 technologii, które dostały się do drugiego etapu konkursu, Kapituła wyłoniła 8 oraz nadała im status laureata. Dwie z technologii, którym nie udało się uzyskać statusu laureata, zostały nagrodzone wyróżnieniem. Posiedzenie Kapituły odbyło się 20 maja 2013 r. W ramach korzyści, jakie uzyskają zwycięscy są między innymi: wsparcie instytucji rządowych na całym świecie, bogate oferty szkoleń, możliwość prezentacji oraz promowania technologii w specjalistycznej wielojęzycznej prasie dostępnej w różnych krajach oraz możliwość produkcji własnych filmów promocyjnych dotyczących oferowanych technologii.

Zwycięzcy

Zwycięzcy będą mieli szansę uczestnictwa w misjach gospodarczych, licznych seminariach, spotkaniach biznesowych oraz konferencjach. Misje handlowe zostały zlokalizowane w takich krajach jak: Azerbejdżan, Chorwacja, Gruzja, Kazachstan, Mołdawia, Rosja, Ukraina i Wietnam.

 

Poniżej znajduję się lista zwycięzców konkursu:

  • Dagas Sp. z.o.o.: Utylizacja odpadów komunalnych, gumowych oraz przerób biomasy w procesie pirolizy.

  • Energo Natura Sp. z o.o.: Ecobiosed - kompleksowa technologia odczynnikowego oczyszczania wody.

  • Energetyka Solarna ensol Sp. z o.o.: Hybrydowe kolektory słoneczne PVT o wysokich parametrach wydajnościowych.

  • Far Data Sp. z o.o. Sp. k: Stacja monitorowania hałasu i warunków środowiskowych ENVIRO 151.

  • Frapol Sp. z o.o.: Synergiczny system zarządzania energią powietrza w budynku.

  • M3SYSTEM Sp. z o.o.: Unikalna energooszczędna technologia budowlana: monolityczna, samonośna konstrukcja ze spienionego polistyrenu.

  • "Mielec-Diesel" GAZ Sp. z o.o.: Wykorzystanie "trudnych" gazów odpadowych z odwiertów i przetwórstwa ropy naftowej do skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.

  • NIKOL Jan Nikołajuk: Rekuperator NIKOL.

 

Wyróżnione przez Kapitułę technologie:

  • "MAKROTERM" Agata i Krzysztof Wąchała Sp. j.: SOLAR START-UP niskokosztowa solarna linia produkcyjna.

  • Polbud S.A.: Systemy małych elektrowni wiatrowych.

 

Pod poniższym linkiem możesz pobrać pdf z oficjalnym ogłoszeniem wyników, więcej informacji o projekcie na jego stronie: greenevo.gov.pl

 
 
 
Źródło: mos.gov.pl
Zdjęcie: greenevo.gov.pl

Newsletter