BDO - baza danych

Założony przez 02 lipiec 2015 o 14:41

Czy już powstał rejestr BOD ?

Gość08 luty 2018 o 14:11

Urząd napisał:

Czy muszę uzyskać wpis do BDO? 
Mamy zezwolenie wydane przez starostę na rekultywacje osadami ściekowymi składowiska odpadów. Jeszcze przez pół roku będzie to funkcjonować, a wywozi je przedsiębiorca który ma zezwolenie na transport odpadów Po połowie roku będą odbierane przez podmiot do tego uprawniony, więc czy także muszę posiadać wpis?
Czy on także musi sie wpisać na wniosek?


Zwolnione z wpisu do BDO są podmioty stosujące osady ściekowe na cele wymienione w art. 96 u.1 pkt. 1-3 ustawy o odpadach. Ale skoro masz wydanie zezwolenie na przetwarzanie- powyższe was nie dotyczy, a zgodnie z art. 51.1. marszałek powinien w takiej sytuacji wpisać was z urzędu ;]
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość08 luty 2018 o 14:15

Czy oczyszczalnia, ktora tylko wytwarza odpady ( potem je przekazuje), ale nie potrzebuje to tego pozwolenia, tylko prowadzi zwykla ewidencje, musi sie zarejestrowac? i ktora tabele uzupelnia i czy ponosi koszt rejestracji?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość08 luty 2018 o 15:19

Gość napisał:

Czy oczyszczalnia, ktora tylko wytwarza odpady ( potem je przekazuje), ale nie potrzebuje to tego pozwolenia, tylko prowadzi zwykla ewidencje, musi sie zarejestrowac? i ktora tabele uzupelnia i czy ponosi koszt rejestracji?

No i tu jest problem..bo w formularzu rejestracyjnym nie przewidziano miejsca na wpis dla "zwykłych" wytwórców odpadów prowadzących ewidencję (lokalny u.marszałkowski kazał się chwilowo wstrzymać z wnioskami dla takich podmiotów, bo też czekają na stosowne wytyczne w tym zakresie). A jeżeli chodzi o opłaty- na ten moment do ponoszenia opłat zobowiązane są wyłącznie te podmioty wskazane w art. 57 u.1 ustawy o odpadach.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość08 luty 2018 o 15:40

Gość napisał:

 


Witam,



Czy w tym roku jeszcze musimy uiszczac oplatę roczną do GIOS jako wprowadzajacy sprzet na rynek? skoro niebawem ma zostac utworzony rejestr BDO ?




Zgodnie z komunikatem ze strony GIOS:

Od dnia 24 stycznia 2018 r., zgodnie z art. 238 ust. 1 w związku z art. 235 ust 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. 2018 poz. 21), Główny Inspektor Ochrony Środowiska zakończył prowadzenie rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Wiec skoro gioś już się odciął od rejestru to opłatę roczną wnosić będziesz zapewne do właściwego u.marszałkowskiego, bo z rejestrowej możesz być zwolniony na podst. art. 234 ust.8 ustawy o odpadach.

 

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość09 luty 2018 o 14:01

Gość napisał: 



Witam,





Czy w tym roku jeszcze musimy uiszczac oplatę roczną do GIOS jako wprowadzajacy sprzet na rynek? skoro niebawem ma zostac utworzony rejestr BDO ?


Dodając jeszcze do odpowiedzi powyżej- powyższe zwolnienie tj. z art. 234.8 ma dotyczyć podmiotów, które były wpisane do rejestru gios w dniu wejścia w życie ustawy o odpadach. 


 

 

 

F3odpowiedz
F4cytuj

Sozo512 luty 2018 o 09:43

Gość napisał:



Gość napisał: 






Witam,








Czy w tym roku jeszcze musimy uiszczac oplatę roczną do GIOS jako wprowadzajacy sprzet na rynek? skoro niebawem ma zostac utworzony rejestr BDO ?









Dodając jeszcze do odpowiedzi powyżej- powyższe zwolnienie tj. z art. 234.8 ma dotyczyć podmiotów, które były wpisane do rejestru gios w dniu wejścia w życie ustawy o odpadach. 





 


 Po 24 stycznia br (to jest od dnia utworzenia rejestru BDO) nie wniesiesz opłaty rocznej na konto GIOS - lecz musisz wnieść opłatę roczną ma konto właściwego urzędu marszałkowskiego.


Ww. zwolnienie dotyczy opłaty rejestrowej, dla podmiotów które były ujęte w rejestrze GIOS i wpisywanych do rejestru BDO z urzędu, nie dotyczy zwolnienia z opłaty rocznej.


 




F3odpowiedz
F4cytuj

Gość13 luty 2018 o 07:37

Dzień dobry

Mam kilka pytań odnośnie formularza rejestrowego i
aktualizacyjnego.

1. Zgodnie z informacją MŚ https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/rejestr-bdo-juz-dostepny/
m.in. zbierający zużyty sprzęt są zobowiązani złożyć do 28 lutego 2018 r.
wniosek o zmianę wpisu w nowym rejestrze (chodzi o nowe grupy sprzętu).

Na pierwszej stronie formularza aktualizacyjnego trzeba
podać numer rejestrowy, ale przecież do końca lutego pewnie go nie otrzymam.
Jak mam aktualizować wpis, którego jeszcze nie mam. Jaki numer wpisać?

2. Czy mogę na formularzu od razu zaznaczyć, że jest to
formularz aktualizacyjny i rejestrowy (chcę za jednym razem dokonać aktualizacji
w zakresie zbierania zużytego sprzętu i zarejestrować się jako transportujący
odpady)

3. Czy mam wypełnić również dział XI? Nie bardzo wiem kogo on dotyczy?

4. Czy wysyłam tylko te strony, z odpowiednimi działami,
które wypełniam?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość13 luty 2018 o 14:21

Do Gość:
3. Wg info z u.marszalkowskiego dzial XI jest do aktualizajic danych dla tych wpisanych z urzedu.
4. Wysylasz to co ciebie dotyczy.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość14 luty 2018 o 12:39

Gość napisał:



Dzień dobry


Mam kilka pytań odnośnie formularza rejestrowego i

aktualizacyjnego.


1. Zgodnie z informacją MŚ https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/rejestr-bdo-juz-dostepny/

m.in. zbierający zużyty sprzęt są zobowiązani złożyć do 28 lutego 2018 r.

wniosek o zmianę wpisu w nowym rejestrze (chodzi o nowe grupy sprzętu).


Na pierwszej stronie formularza aktualizacyjnego trzeba

podać numer rejestrowy, ale przecież do końca lutego pewnie go nie otrzymam.

Jak mam aktualizować wpis, którego jeszcze nie mam. Jaki numer wpisać?


2. Czy mogę na formularzu od razu zaznaczyć, że jest to

formularz aktualizacyjny i rejestrowy (chcę za jednym razem dokonać aktualizacji

w zakresie zbierania zużytego sprzętu i zarejestrować się jako transportujący

odpady)


3. Czy mam wypełnić również dział XI? Nie bardzo wiem kogo on dotyczy?


4. Czy wysyłam tylko te strony, z odpowiednimi działami,

które wypełniam?


1. W wielkopolskim urzędzie marszałkowskim otrzymaliśmy informacje, aby w przypadku aktualizacji dla zbierających zseie pole z numerem zostawić puste 
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość15 luty 2018 o 07:51

Czy w formularzu aktualizacyjnym BDO Dz. I należy wpisać w miejsce kropek Marszałek Województwa....... nazwę województwa, czy jego imię, nazwisko, czy adres....?

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.