nowe pozwolenia?

Założony przez GOŚĆ 09 styczeń 2015 o 09:10

Wiam,

Czy w myśl nowej ustawy po wygaśnięciu decyzji i pozwolenia na wytwarzanie odpadów trzeba ponowie występować o pozwolnie i decyzje zgodnie z nową ustawy? A może teraz wystarczy teraz powadzić tylko ewidencje jakościową i ilościową odpadów.

Inspektor13 luty 2018 o 19:20

W przypadku pozwolenia na wytwarzanie odpadów oraz zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów nic się nie zmienia. Nadal trzeba posiadać ważną decyzję wydaną przez starostę. Jedynie w przypadku transportu odpadów, po wprowadzeniu bazy BDO nie będzie obowiązku uzyskania zezwolenia na transport odpadów. Będzie za to wymagany wpis do Rejestru na wniosek podmiotu, który zamierza prowadzić działalność w zakresie transportu odpadów.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość14 luty 2018 o 06:58

Do kogo teraz należy złożyć wniosek o zmianę pozwolenia wodno- prawnego? Jaką rolę mają obecnie Wody Polskie?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość14 luty 2018 o 08:27

Gość napisał:

Do kogo teraz należy złożyć wniosek o zmianę pozwolenia wodno- prawnego? Jaką rolę mają obecnie Wody Polskie?


 Zamiast składać wniosek do marszałka lub starosty kierujesz go do odpowiednio do: dyrektora regionalnego  zarządu gospodarki wodnej Wód Polskich lub  dyrektora zarządu zlewni Wód Polskich ( na podstawie tego o co wnioskujesz i tu ponownie odsyłam do art. 397 prawa wodnego)
F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.