Banner  marzec 2021

Przeniesienie odpowiedzialności za odpady w przychodniach lekarskich, galeriach, biurowcach

Zgodnie z art. 28 pkt 1 i 2 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. lekarze, najemcy lokali w galeriach handlowych lub biurowach lub inni najemcy mogą przenieść tę odpowiedzialność na jeden wybrany podmiot, także wynajmujący lokal w danym budynku, który wykona niezbędne procedury za nich (np.: poprowadzi ewidencję i sprawozdawczość odpadów).

Można tego dokonać tylko i wyłącznie na podstawie pisemnej umowy z jednym z wynajmujących w danym budynku lokal podmiotem lub właścicielem / zarządcą budynku.

Podmiot przejmujący odpady musi zapewnić ich zagosopodarowanie zgodne z obowiązującą ustawą o odpadach.

--

 

Materiały publikowane w Serwisie odpady-help.pl, nie stanowią porad prawnych lub innego profesjonalnego doradztwa. Redakcja Serwisu odpady-help.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie wiedzy publikowanej na łamach serwisu, w szczególności za szkody lub straty poniesione przez kogokolwiek wskutek jakiegokolwiek wykorzystania treści umieszczonych w Serwisie.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części danych zawartych w Serwisie odpady-help.pl.

 

Powrót

Newsletter