Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

wymagania dla wytwórcy odpadów

Założony przez Gość 16 sierpień 2018 o 22:18
Od niedawna w firmie zajmuję się utylizacją i szukam pomocy ... Chciałbym dowiedzieć się czy mój poprzednik dobrze mi wszystko przekazał. firma produkująca odpady niebezpieczne pochodzące z eksploatacji instalacji nie przekraczające 1 tony musi posiadać jakieś pozwolenia na wytwarzanie odpadów lub jakieś inne dokumenty? Zobowiązany jestem do prowadzenia ewidencji odpadów polegającej na sporządzaniu kart przekazania odpadów i kart ewidencji odpadu oraz raz do roku sporządzić sprawozdanie do Urzędu ? Czy coś jeszcze powinienem robić o czym nie wiem ? I czy w masę tej 1 tony którą odpiera od nas firma zew. Wlicza sie kody które są bez gwiazdki w katalogu odpadów.

Gość17 sierpień 2018 o 08:57

Tak jak piszesz pozwolenie na wytwarzanie odpadów jest konieczne gdy w związku z eksploatacją instalacji wytwarzasz powyżej 1 tony odpadów niebezpiecznych i/lub 5000 ton odpadów innych niż niebezpieczne. Osobno liczysz masę niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne. Musisz prowadzić ewidencję za pomocą kart przekazania odpadu i kart ewidencji odpadu. Do 15 marca musisz złożyć za rok poprzedni „Zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości
odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach
służących do odzysku i unieszkodliwiania tych odpadów” do urzędu marszałkowskiego.
Pamiętaj o rejestracji firmy w BDO.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość17 sierpień 2018 o 21:21

Nie rozumiem jednej rzeczy ,, zestawienie dotyczące sposobu gospodarowania odpadami o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwiania tych odpadów ,, ? Co ja mam w tym zestawieniu opisywać skoro zlecam odbiór tych odpadów firmie zewnętrznej i oni wykonują odzysk i unieszkodliwianie. Ja nie podaje tylko danych o ilości i rodzajach odpadów które przekazałem?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość20 sierpień 2018 o 08:24

Do Gość:
Spójrz najpierw w treść sprawozdania i  jego pełną nazwę.Pierwszy człon jego nazwy dotyczy twojej działalności: "Zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwiania tych odpadów" .  Jeżeli jesteś wyłącznie wytwórcą odpadów i prowadzisz ich ewidencję, to dedykowany tobie jest dział 2.
W sprawozdaniu nie wykazujesz odpadów komunalnych.

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.