Top baner   marzec 2019   wersja 8 b   ostateczny

Pozwolenie na wytwarzanie odpadów - nowy oddział firmy

Założony przez Gość 14 sierpień 2018 o 14:15
Witam,
z nowym rokiem planujemy otworzenie nowego oddziału firmy. W istniejącym oddziale posiadamy pozwolenie na wytwarzanie odpadów. Rozumiem że mimo tego że drugi oddział znajdować się będzie w tym samym mieście musimy złożyć osobny wniosek. I właśnie jak to wygląda - wniosek powinien być złożony już w momencie rozpoczęci działalności nowego oddziału? Czyli na początku muszę oszacować czy w ogóle bedziemy przekraczać wartości przy których musi być wydane pozwolenie?

Gość16 sierpień 2018 o 09:06

Zacznij od próby oszacowania ilości odpadów- jeżeli nie przekroczysz ustawowych progów, pozwolenie dla oddziału może okazać się niepotrzebne.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość17 sierpień 2018 o 16:36

Do Gość:
Czyli pozwolenie powinniśmy mieć w momencie rozpoczęcia działalności? szacowanie w przypadku firmy produkującej nie do magazynu a w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku jest jak wróżenie z fusów. Może będzie dużo produkcji wiec może będzie dużo odpadów. Rozumiem że można podejść do tematu w taki sposób: monitorować odpady na bieżąco co miesiąc, w momencie zbliżania się do ilości granicznej kiedy będzie widać że może ona zostać przekroczona w skali roku - składać wniosek, tak?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość14 wrzesień 2018 o 13:48

Zgodnie z art. 181 ust. 1a ustawy prawo ochrony środowiska kilka instalacji położonych na obszarze właściwości danego organu może  zostać objętych jednym pozwoleniem (tutaj na wytwarzanie odpadów) na wniosek prowadzącego instalację na wytwarzanie odpadów. Jeżeli z góry wiesz, że na nowym oddziale osiągniesz progi wystąp z wnioskiem na wstępie, jezeli nie masz takiej pewności monitoruj ilości- i tak przy 60% osiągniętych limitów zacznij się zastawnawiać nad wnioskiem o wydanie pozwolenia (procedura uzyskania pozwolenia też trochę zajmuje).

 

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość21 wrzesień 2018 o 09:12

Witam.
Jako firma posiadamy placówki terenowe (tymczasowe) na rozproszone na terenie kilku województw. Na każdą placówkę mamy umowę najmu pomieszczeń w których wytwarzamy odpady. Placówki te nie posiadają innych nr nip/regon, krótko mówiąc - wszystko funkcjonuje jako jedna firma.

Jeśli weźmiemy będziemy traktować odrębnie każdą placówkę, to nie wytwarzamy powyżej jednej tony odpadów niebezpiecznych, ale jeśli zsumujemy to jak najbardziej (maszyny których używamy przy wytwarzaniu odpadów maja wymiar 1 x 1 metr, ale są podłączone do sieci wodociągowej, więc to już instalacja).
Czy w takiej sytuacji potrzebujemy mieć pozwolenie na wytwarzanie odpadów...?

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.