Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Nowy wzór na KPO I KEO

Założony przez 29 kwiecień 2019 o 07:46
Dzień dobry. Czy z dniem 1 maja muszę juz wprowadzić u siebie nowe KPO I KEO , skoro jak na razie nie ma aktu prawnego a jedynie projekt ? Czy czekać aż projekt stanie się rozporządzeniem? 

Gość11 czerwiec 2019 o 14:45

Wystawienie KPO na złym wzorze (już nie obowiązującym), czy są sankcje finansowe z tego powodu?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość11 czerwiec 2019 o 15:17

Gość napisał:

Wystawienie KPO na złym wzorze (już nie obowiązującym), czy są sankcje finansowe z tego powodu?


Moim zdaniem, nie ma sankcji.
F3odpowiedz
F4cytuj

Gość12 czerwiec 2019 o 13:18

Witajcie. Jedna z dużych firm odbierających odpady zarzuciła mi, że karty KPO podpisałem i opieczętowałem. Twierdzą, że teraz można tylko podpisać a pieczątki nie może być.  Moim zdaniem to bezsens. Wy podbijacie pieczątka KPO?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość12 czerwiec 2019 o 14:15

Do Gość:
Co do tych pieczątek to jak zwykle czeski film i nie wiadomo czy podbijać czy nie. Po naszych klientach widać, że jest z tym różnie, niektórzy tylko się podpisują, niektórzy biją też pieczątki. My podbijamy pieczątkami ale troche mamy mieszane uczucia. Chyba zostaniemy tylko przy podpisie żeby później nie było, że trzeba będzie jeszcze raz poprawiać i przesyłać KPO.

F3odpowiedz
F4cytuj

agnieszka12 czerwiec 2019 o 14:34

Do Gość:

Nie ma zakazu, nakazu przybijania pieczątek. Wcześniej nawet jeśli było"pieczęć" ,a ktoś tylko podpisał nie było żadnych sankcji. Po prostu trzeba podpisać czytelnym podpisem żeby w razie czego było wiadomo kto podpisał. Teraz nie ma obowiązku pieczątek, ale jeśli ktoś podbije ,to nic się nie stanie.  Niestety niektóre firmy wręcz żądały pieczątek ,bo nie chciały przyjąć kart tylko z podpisem. Wiele razy była kontrola z WIOŚ i nigdy nie było zarzutu ,że brak pieczątki mimo ,że było na kartach napisane"pieczęć".


F3odpowiedz
F4cytuj

Gość18 czerwiec 2019 o 09:55

Dzień dobry,

czy kontrahent, któremu przekazujemy odpad może od nas żądać, aby wpisać na KPO transportującego, który faktycznie transportował odpad, czy można wpisać firmę spedycyjną, która odpowiada za transporty? Transportów w miesiącu jest kilkadziesiąt i wiele firm transportowych. Nie ukrywam, że zamiast wystawić jedną KPO byłaby konieczność wystawieniu co najmniej kilkunastu. Dodam, że dotychczas temu kontrahentowi nie przeszkadzało, że na dokumencie był wpisany spedytor. Czy są jakieś wymogi/ustalenia prawne w tej kwestii?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość18 czerwiec 2019 o 10:24

Gość napisał:

Dzień dobry,

czy kontrahent, któremu przekazujemy odpad może od nas żądać, aby wpisać na KPO transportującego, który faktycznie transportował odpad, czy można wpisać firmę spedycyjną, która odpowiada za transporty? Transportów w miesiącu jest kilkadziesiąt i wiele firm transportowych. Nie ukrywam, że zamiast wystawić jedną KPO byłaby konieczność wystawieniu co najmniej kilkunastu. Dodam, że dotychczas temu kontrahentowi nie przeszkadzało, że na dokumencie był wpisany spedytor. Czy są jakieś wymogi/ustalenia prawne w tej kwestii?


W miejscu transportującego zawsze powinna widnieć firma, która fizycznie dokonywała transportu odpadów. Zgodnie z art. 69 ust. 5 ustawy o odpadach dopuszcza   się   sporządzanie   zbiorczej   karty   przekazania odpadów, obejmującej odpady danego rodzaju przekazywane łącznie w okresie miesiąca kalendarzowego,   za   pośrednictwem   tego   samego   transportującego   odpady wykonującego usługę transportu odpadów temu samemu posiadaczowi odpadów. Zbiorczą kartę przekazania odpadów sporządza się niezwłocznie po zakończeniu miesiąca, którego dotyczy.


F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.