Top odpady wrzesien 2019

Nowa ustawa o opakowaniach w Niemczech.(VerpackG)

Założony przez Gość 15 październik 2018 o 11:03
Witam,
Od stycznia 2019 roku w Niemczech zacznie obowiązywać ustawa o opakowaniach (VerpackG). Firmy dostarczające z zagranicy towar w pudełkach, folii czy kopertach bąbelkowych, a więc głównie sklepy internetowe, będą musiały wpisać się do oficjalnego rejestru opakowań, termin bezpłatnego wpisu mija z końcem grudnia.
Z tego co czytałam głównie dotyczy to sprzedaży internetowej, a co jeżeli chodzi o firmy produkcyjne które swoje towary pakowane w kartony i folię transportują do Niemiec.
Ich te przepisy też obowiązują ?

Gość15 styczeń 2019 o 23:20

Też mnie interesuje jak wygląda sprawa wysyłania produktu do Niemiec... Ktoś podzieli się wiedzą? ;) W ogóle czy inne państwa w UE też wprowadziły podobne ustawy dotyczące opłat produktowych za opakowania?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość16 maj 2019 o 10:47

Witam,
z tego co wiem obowiązek rejestracji w systemie LUCID dotyczy, tylko tych producentów, których towar trafia do osób fizycznych w opakowaniach jednostkowych. Natomiast każdy sprzedawca produktu w opakowaniach powinien rozliczać w jakiś sposób opakowania nawet tylko transportowe wprowadzone na rynek niemiecki. W praktyce jednak wygląda to tak że strony niemieckie często biorą na siebie obowiązek rozliczania opakowań, ale musi to być jasno uzgodnione między stronami. Może iż być to zależne na jakich warunkach transport się odbywa - warunki Incoterms i kto odpowiada za towar w momencie przekroczenia granicy. Sama zastanawiam się jak rozwiązać ten problem, najlepiej tak aby nie musieć zawierać umowy z organizacją recyklingu w Niemczech a tak żeby skutecznie pod względem prawnym i zgodnie z prawem obciążyć tym obowiązkiem Niemieckiego klienta... Podajcie propozycje jak rozwiązaliście ten problem... No i ciekawe jak to jest w innych państwach.

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top odpady wrzesien 2019

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko II sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.