Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Gmina-BDO

Założony przez Gość 07 sierpień 2018 o 13:38
Dzień dobry,

Stan faktyczny sprawy wygląda w następujący sposób:
W Gminie prowadzone są prace polegające na oczyszczaniu koszów na przystankach, ulic, placów, jednak prowadzone są w ramach tzw. prac interwencyjnych(nie ma jednostki organizacyjnej). Następnie pracownicy transportują te odpady tego samego dnia na wysypisko. Powstaje z tego tytułu pytanie, czy zachodzi obowiązek wpisu do rejestru BDO?

Moim zdaniem, obowiązek taki nie zachodzi,jeżeli w myśl art. 3 pkt. 32 ustawy o odpadach Gmina zostanie potraktowana jako wytwórca odpadów, wówczas transport zbieranych przez nią odpadów byłby zwolniony z wpisu do rejestru BDO, ponieważ podmioty transportujący wytworzone przez siebie odpady podlegają zwolnieniu z wpisu do rejestru zgodnie z art. 51 ust. 2 pkt 6 ustawy o odpadach.  

Gość11 sierpień 2018 o 11:05

z transportu tak ale jako wytwórca i zarazem posiadacz odpadów. który przekazuje odpady na skladowisko

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.