Top ekosoft ewidencja odpadow

DPO i DPR

Założony przez Gość 17 maj 2018 o 09:32
Witam serdecznie.
Jestesmy firma odbierajaca odpady komunalne od nieruchomosci zamieszkalych. Oddajemy odpady opakowaniowe z grupy 15 do ZIPOK, która poddaje te odpady procesowi R12. Czy my jestesmy zobowiazani zlozyc wniosek co kwartał o wystawienie DPO/DPR do ZIPOK, aby potwierdzil nam odzysk bądź recykling? Swiadczymy uslugi w odbiorze od lipca 2017 i wczesniej nie skladano takowych wnioskow - jedynie ZIPOK I RIPOK na koniec roku 2017 dostarczyli nam informacje o przekazanych odpadach i sposobie ich zagospodarowania.
Bardzo proszę o informacje.
Pozdrawiam.

Gość22 maj 2018 o 08:38

Ustawa o gospodarce opakowaniami pozwala wam (jako odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości) wnioskować o wystawienie DPO i DPR przez recyklera (art. 23 ust. 5 ustawy o gopodarce opakowaniami), ale jest to dokument, który nie jest wam do sprawozdawczości potrzebny. Po taki dokument może się do was zwrócić organizacja odzysku- bo ta w swoich rozliczeniach będzie musiała uwzględniać odpady opakowaniowe pochodzące z gospodarstw domowych. 

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top baner  ekosoft   grudzien 2018   wersja 7

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.