Top baner   marzec 2019   wersja 8 b   ostateczny

Zmiana pozwolenia??

Założony przez Gość 14 maj 2018 o 11:56
Dzień dobry. Proszę o pomoc w takiej sprawie. Mam pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów. Na wydziale miałem stanowisko na którym pracownik przy użyciu szlifierki pneumatycznej, wiertarki pneumatycznej z zamontowaną szczotką drucianą czyścił produkty metalowe z nadmiaru emalii na gwintach. Czy jeśli zamontuję urządzenie do pochłaniania pyłów z powyższej czynności muszę zmieniać pozwolenie? Pisać do Urzędu?Będę wdzięczny za pomoc.

Gość14 maj 2018 o 13:07

Czy urządzenie będzie odprowadzać oczyszczone powietrze poza halę/wydział czy będzie to "obieg zamknięty powietrza"- tj. urządzenie pobiera, oczyszcza i odprowadza powietrze do hali/wydziału ?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość15 maj 2018 o 06:41

Do Gość:
Ja bym chciał zastosować urządzenie przenośne z obiegiem zamkniętym chociaż konstruktorzy chcą zrobić z wyciąg odprowadzający powietrze na zewnątrz bo jest rozwiązaniem tańszym.

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość15 maj 2018 o 12:49

Jeżeli wyprowadzenie powietrza procesowego będzie poza halę (na zewnątrz) to jak najbardziej zmiana pozwolenia (bo powstaje nowy emitor i zmieniasz m.in. warunki wprowadzania gazów i pyłów określone w pozwoleniu). 
Jeżeli obieg zamknięty, ale masz wpisane w decyzji, że musisz informować starostwo/urząd o wszelkich zmianach jakie wprowadzasz w instalacji  - to wystarczy pisemna informacja, że: "pojawi się urządzenie xyz, działające na zasadzie xyz.".
Chyba, że wydział jest już w tej chwili ujęty w pozwoleniu- jest tam jakaś wentylacja mechaniczna czy do tej pory zachodziła tylko emisja niezorganizowana?

F3odpowiedz
F4cytuj

Gość16 maj 2018 o 06:49

Do Gość:

Witam

Wydział jest już ujęty w pozwoleniu, mamy wentylację
mechaniczną i grawitacyjną. Z wydziału są już zgłoszone 3 emitory. Mam podobne
stanowisko do tego które chcę utworzyć. Pyły są odprowadzane przy pomocy
cyklonu przez filtry oczyszczone i wyrzut powietrza podłączony jest do
wentylacji wydziału. Tutaj najprawdopodobniej będzie obieg zamknięty a wyrzut
powietrza po oczyszczeniu przez filtry będzie na halę.

F3odpowiedz
F4cytuj
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta
Top ekosoft ewidencja odpadow

Newsletter


Administratorem danych osobowych jest Effeko sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. J. Słowackiego 38A/15, 60-825 Poznań.

Na podany adres został wysłany e-mail z linkiem potwierdzającym subskrypcję. Prosimy o zalogowanie się na swojej skrzynce pocztowej i potwierdzić subskrypcję, aby korzystać z newslettera.