Baner eko soft 2023 bdo

Zbiorcze zestawienie o odpadach

Założony przez GOŚĆ 05 luty 2015 o 09:37

Gość

18 marzec 2019 o 03:16

agnieszka napisał:


GośćKasia napisał:




Do agnieszka:

Proszę nie wprowadzać w błąd. O ile odpady z biura wejdą nam w zakres zwolnień, tak mamy tu jeszcze odpady z budów - w tym przypadku należy składać zbiorcze zestawienia o odpadach do Marszałka oraz w tym zakresie uzyskać wpis BDO, dział XII "Wytwórca


odpadów obowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów niepodlegających


obowiązkowi uzyskania pozwolenia na wytwarzanie odpadów albo pozwolenia


zintegrowanego".









Gdzie jest napisane ,że nie trzeba składać-" Prowadzisz ewidencję ,a więc musisz."Jest napisane wyraźnie ,kto nie składa zestawienia. "Zestawienie zbiorcze o odpadach składa każdy ,kto prowadzi ewidencję

odpadów. Zwolnieni ze składania zestawienia są : wytwórcy odpadów

komunalnych,wytwórcy odpadów innych niż komunalne zwolnieni z

prowadzenia ewidencji odpadów, podmioty nieprofesjonalnie zbierający

odpady ,transportujący odpady."Skoro ktoś prowadzi ewidencję ,to chyba musi złożyć sprawozdanie i tak  jest napisane. W ,którym momencie wprowadziłam w błąd ?


Do GośćKasia.
O jakim wprowadzaniu w błąd piszesz?
Każdy przedsiębiorca, który wytwarza odpady ma obowiązek sporządzenia sprawozdania z gospodarki odpadami i rejestracji w BDO.
 Firma nie ma żadnych zezwoleń to z automatu nie została wpisana do BDO. Sami musicie złożyć wniosek o wpis.






F4odpowiedz

Gość

03 grudzień 2019 o 14:43

Słyszałam, że sprawozdania zbiorcze za 2019 rok trzeba robić przez BDO. Jak miałoby to wyglądać, czy będą jakieś tabele do tego w BDO ? A jak z innymi sprawozdaniami np. półroczne do gmin, czy np. zseie  ?                                             

F4odpowiedz

Gość

03 grudzień 2019 o 17:14

Gość napisał:

Słyszałam, że sprawozdania zbiorcze za 2019 rok trzeba robić przez BDO. Jak miałoby to wyglądać, czy będą jakieś tabele do tego w BDO ? A jak z innymi sprawozdaniami np. półroczne do gmin, czy np. zseie  ?                                              Dla zbiorczych zestawień danych  formularzu sprawozdanie będzie analogiczny do dotychczasowego papierowego. Tak samo sprawozdanie półroczne  do gminy. Pozostałe elektronicznie w 2021 za rok 2020



F4odpowiedz

Gość

05 grudzień 2019 o 10:31

Gość napisał:


Gość napisał:


Słyszałam, że sprawozdania zbiorcze za 2019 rok trzeba robić przez BDO. Jak miałoby to wyglądać, czy będą jakieś tabele do tego w BDO ? A jak z innymi sprawozdaniami np. półroczne do gmin, czy np. zseie ?                                             Dla zbiorczych zestawień danych formularzu sprawozdanie będzie analogiczny do dotychczasowego papierowego. Tak samo sprawozdanie półroczne do gminy. Pozostałe elektronicznie w 2021 za rok 2020



Czy aby na pewno będzie składać zbiorcze papierowo, jak dotychczas ? W jednym z artykułów czytam :
"Sprawozdanie za rok 2019, które należy złożyć marszałkowi
województwa do 15 marca 2020 składamy na podstawie nie opublikowanych na
ten moment wzorów dokumentów za pośrednictwem rejestru BDO.
Powyższe wynika bezpośrednio z ustawy o odpadach(art. 76). Prace nad
nowelizacją ustawy o odpadach oraz nad towarzyszącymi jej
rozporządzeniami ciągle trwają."



F4odpowiedz

Gość

05 grudzień 2019 o 15:41

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Słyszałam, że sprawozdania zbiorcze za 2019 rok trzeba robić przez BDO. Jak miałoby to wyglądać, czy będą jakieś tabele do tego w BDO ? A jak z innymi sprawozdaniami np. półroczne do gmin, czy np. zseie ?                                             Dla zbiorczych zestawień danych formularzu sprawozdanie będzie analogiczny do dotychczasowego papierowego. Tak samo sprawozdanie półroczne do gminy. Pozostałe elektronicznie w 2021 za rok 2020




Czy aby na pewno będzie składać zbiorcze papierowo, jak dotychczas ? W jednym z artykułów czytam :
"Sprawozdanie za rok 2019, które należy złożyć marszałkowi

województwa do 15 marca 2020 składamy na podstawie nie opublikowanych na

ten moment wzorów dokumentów za pośrednictwem rejestru BDO.

Powyższe wynika bezpośrednio z ustawy o odpadach(art. 76). Prace nad

nowelizacją ustawy o odpadach oraz nad towarzyszącymi jej

rozporządzeniami ciągle trwają."





Większość sprawozdań za 2019 rok, będziemy robić za pomocą BDO 


F4odpowiedz

Gość

06 grudzień 2019 o 11:31

Witam, mam pytanie jezeli moja firma wytwarza odpady do 5000 tys ton odpadów obojętnych i do 100 kg niebezpiecznych, jestem zobowiązany do składania sprawozdania z odpadów? a co z emisją z żuzycia paliwa przez samochody osobowe? również sprawozdanie za korzystanie ze środowiska i KOBIZE? dziekuje za odpowiedź

F4odpowiedz

Gość

06 grudzień 2019 o 21:03

Tak, sprawozdania z odpadów jak najbardziej, do 15 marca drogą elektroniczną do BDO. Paliwa to inne sprawozdanie, do końca lutego do KOBIZE, jeśli wyliczona opłata pprzekracza 100 zł to także papierowe sprawozdanie z paliwa do Marszałka województwa do 31 marca. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter